Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 769

Acsády György - Püspöky István - Vertel Beatrix: Hajdanvolt szépasszonyok. Bp., 2004., Panoráma. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
25186.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Váradi Antal: Rafael. Bp., 1894, Országos Irodalmi Részvénytársaság.  Váradi (Weber) Antal (1854-1923) bölcseleti doktor, drámaíró, a Kisfaludy Társaság tagja és a Petőfi Társaság főtitkára, magyar királyi udvari tanácsos, a Színház- és Filmművészeti Egyetem elődje, a Országos Magyar Királyi Színművészeti Akadémia igazgatója (1894-1907), a Vígszínház egyik kitalálója és megszervezője, az Ország-Világ hetilap szerkesztője (1893-1923). Országos hírű író és költő 1874-ben lett, amikor - 20 éves korában - Iskariót című drámájával elnyerte az Akadémia Karátsonyi-díját. Az Iskariótot 1875-ben be is mutatta a Nemzeti Színház, sőt több mint húsz év után is műsoron maradt. Váradi Igen termékeny alkotó volt, a Pallas nagy lexikona (1897) így írt róla: "Ritka termékenységének bámulatos technikai készsége áll szolgálatában; mint rögtönző talán páratlan ma nálunk. Tartalmi szempontból kiváló vonása költészetének a vallásos elem kultusza mellett az általános emberi érzelmek rajza." Váradi Rafael című négyfelvonásos drámáját 1894 januárjában mutatta be a Nemzeti Színház, a Budapesti Hírlap többek között ezt írta: "(...) Ezekből a hatásos alkotó részekből alakult Váradi drámája, mely igen jól van megkomponálva s mely ellen csak azt az egy kifogásunkat említjük, hogy a belső motivációsok helyütt nem elég erős. Arról nem akarunk vitát kezdeni, hogy meg van-e engedve a költőnek ily világtörténeti alak sorsát ily szabadon, a fantázia sugallata szerint alakítani? Szabad-e alakjához oly romantikus történetet fűzni, melynek történeti alapja nincsen? És szabad-e jellemében ilyféle szerelemnek akkora szerepet szánni, mint Váradi szánt? Rafael nagyon szerette a nőket, de bizonyára még jobban szerette művészetét."  Kiadói kartonált kötés, színezett lapélek, kopottas állapotban.
25187.

Váradi Antal: Rafael. Bp., 1894, Országos Irodalmi Részvénytársaság.

Váradi (Weber) Antal (1854-1923) bölcseleti doktor, drámaíró, a Kisfaludy Társaság tagja és a Petőfi Társaság főtitkára, magyar királyi udvari tanácsos, a Színház- és Filmművészeti Egyetem elődje, a Országos Magyar Királyi Színművészeti Akadémia igazgatója (1894-1907), a Vígszínház egyik kitalálója és megszervezője, az Ország-Világ hetilap szerkesztője (1893-1923). Országos hírű író és költő 1874-ben lett, amikor - 20 éves korában - Iskariót című drámájával elnyerte az Akadémia Karátsonyi-díját. Az Iskariótot 1875-ben be is mutatta a Nemzeti Színház, sőt több mint húsz év után is műsoron maradt. Váradi Igen termékeny alkotó volt, a Pallas nagy lexikona (1897) így írt róla: "Ritka termékenységének bámulatos technikai készsége áll szolgálatában; mint rögtönző talán páratlan ma nálunk. Tartalmi szempontból kiváló vonása költészetének a vallásos elem kultusza mellett az általános emberi érzelmek rajza." Váradi Rafael című négyfelvonásos drámáját 1894 januárjában mutatta be a Nemzeti Színház, a Budapesti Hírlap többek között ezt írta: "(...) Ezekből a hatásos alkotó részekből alakult Váradi drámája, mely igen jól van megkomponálva s mely ellen csak azt az egy kifogásunkat említjük, hogy a belső motivációsok helyütt nem elég erős. Arról nem akarunk vitát kezdeni, hogy meg van-e engedve a költőnek ily világtörténeti alak sorsát ily szabadon, a fantázia sugallata szerint alakítani? Szabad-e alakjához oly romantikus történetet fűzni, melynek történeti alapja nincsen? És szabad-e jellemében ilyféle szerelemnek akkora szerepet szánni, mint Váradi szánt? Rafael nagyon szerette a nőket, de bizonyára még jobban szerette művészetét."

Kiadói kartonált kötés, színezett lapélek, kopottas állapotban.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Dosztojevszkij: A játékos. Bp., Révai. Félvászon kötés, kopottas állapotban.
25188.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Snée Péter: Rendhagyó életút. Luka Lászlóval beszélget Sneé Péter. DEDIKÁLT! Basel - Bp.,2005,Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem - Mundus. Kiadói papírkötés
25189.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Devecsery László: Zarándokút. DEDIKÁLT! Szombathely, 1989., Művészeti Szakszervezetek Szövetsége Országos Szórakoztatózenei Központ. Kiadói papírkötés.
25190.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Nyíró József: Uz Bence; Kopjafák; Az én népem. Erdélyi Szépmíves Céh és Révai kiadása. Kiadói halina kötés, kopottas állapotban.
25191.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Giacomo Casanova emlékiratai. Ford.: Takács Mária. Bp.,én.,Világirodalom. Fekete-fehér képtáblákkal illusztrált. Aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
25192.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Veres Péter: Az alföld parasztsága. A szerző, Veres Péter (1897-1970) író, politikus által ALÁÍRT példány! Bp.,én., Magyar Élet, ("Jövő"-ny.), 89+3 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
25193.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
25194.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimales Gebot:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
25195.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimales Gebot:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000
Maurice Yaffé - Elizabeth Fenwick: Happy Sex. Spass am Sex. Ein praktischer Ratgeber. Bindlach, 1992, Gondrom. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
25196.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 600 HUF
Minimales Gebot:
1 600 HUF
1 600 1 800 2 200
Lászlóffy-Böhm Woldemár: A Tiszavölgy: vízrajzi leírás és a vízimunkálatok ismertetése.21 ábrával és képpel Bp., , Kir. M. Egyetemi Nyomda, 39 p. Kiadói papírkötés,
25197.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88
Minimales Gebot:
2 200 HUF
2 200 2 600 3 000

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF