Váradi Antal: Rafael. Bp., 1894, Országos Irodalmi Részvénytársaság.
Váradi (Weber) Antal (1854-1923) bölcseleti doktor, drámaíró, a Kisfaludy Társaság tagja és a Petőfi Társaság főtitkára, magyar királyi udvari tanácsos, a Színház- és Filmművészeti Egyetem elődje, a Országos Magyar Királyi Színművészeti Akadémia igazgatója (1894-1907), a Vígszínház egyik kitalálója és megszervezője, az Ország-Világ hetilap szerkesztője (1893-1923). Országos hírű író és költő 1874-ben lett, amikor - 20 éves korában - Iskariót című drámájával elnyerte az Akadémia Karátsonyi-díját. Az Iskariótot 1875-ben be is mutatta a Nemzeti Színház, sőt több mint húsz év után is műsoron maradt. Váradi Igen termékeny alkotó volt, a Pallas nagy lexikona (1897) így írt róla: "Ritka termékenységének bámulatos technikai készsége áll szolgálatában; mint rögtönző talán páratlan ma nálunk. Tartalmi szempontból kiváló vonása költészetének a vallásos elem kultusza mellett az általános emberi érzelmek rajza." Váradi Rafael című négyfelvonásos drámáját 1894 januárjában mutatta be a Nemzeti Színház, a Budapesti Hírlap többek között ezt írta: "(...) Ezekből a hatásos alkotó részekből alakult Váradi drámája, mely igen jól van megkomponálva s mely ellen csak azt az egy kifogásunkat említjük, hogy a belső motivációsok helyütt nem elég erős. Arról nem akarunk vitát kezdeni, hogy meg van-e engedve a költőnek ily világtörténeti alak sorsát ily szabadon, a fantázia sugallata szerint alakítani? Szabad-e alakjához oly romantikus történetet fűzni, melynek történeti alapja nincsen? És szabad-e jellemében ilyféle szerelemnek akkora szerepet szánni, mint Váradi szánt? Rafael nagyon szerette a nőket, de bizonyára még jobban szerette művészetét."
Veres Péter: Az alföld parasztsága. A szerző, Veres Péter (1897-1970) író, politikus által ALÁÍRT példány! Bp.,én., Magyar Élet, ("Jövő"-ny.), 89+3 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Maurice Yaffé - Elizabeth Fenwick: Happy Sex. Spass am Sex. Ein praktischer Ratgeber. Bindlach, 1992, Gondrom. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Lászlóffy-Böhm Woldemár: A Tiszavölgy: vízrajzi leírás és a vízimunkálatok ismertetése.21 ábrával és képpel Bp., , Kir. M. Egyetemi Nyomda, 39 p. Kiadói papírkötés,