Tolsztoj 4 műve: Iljics Iván halála és egyéb elbeszélések. Ford.: Ifj. Pálóczi Horváth Lajos és Gellért Hugó. Szini Gyula bevezetésével. Zoltán Aranka és Zsengeri Rózsi illusztrációival.; A kreutzer szonáta. Ford.: Gyagyovszky Emil. Bonkáló Sándor. Nasser Magda illusztrációival.; Egy élet önvallomásokban. Napló-lapok és levelek. I-IV. köt. Sajtó alá rendezte ford.: Arthur Luther. Ford.: Gellért Hugó.; Bp., én., Christensen és Társa - Gutenberg. A címlap keretrajzait Végh Gusztáv, a bekötést Kozma Lajos iparművészek tervezték. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítókkal, egy kötetben foltos lapokkal.
Mécs László: Élőket nézek! Versek. Számozott, 1950. számú, kézzel számozott példány. A szerző, Mécs László (1895-1978) költő saját kezű aláírásával, Bajor Ágost ex libris-ével. Bp., [1938], Révai, 142 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült, deformált gerinccel.
Vegyes könyvtétel, 3 db: Matt Lamy: 100 megmagyarázhatatlan rejtély. Bp., 2005, Sziget Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, papír védőborítóval. + Forray Zoltán Tamás: Árpád a papkirály és a mágusok titkai. H.n., 1994, szerzői kiadás. Kiadói papírkötés + Vághidi Ferenc: Nostradamus élete és jövendölései a XX: századra. Bp., 1989, Holnap Kiadó. Kiadói papírkötés.
Peterdi Sándor: Hópelyhek. Bp., 1898, Vass József. Peterdi Sándor (Popper Simon, 1868-1945): író, újságíró, posta- és távírófőtiszt. Postai munkája mellett jelentkezett írásaival, műveivel. ?Már húszéves korában a posta szolgálatába lépett, 1913-ban posta- és távírófelügyelővé, 1918-ban posta- és távíró-főfelügyelővé nevezték ki. 1891-től rendes munkatársa több fővárosi napilapnak, melyekbe társadalmi cikkeken és tárcákon kívül színi- és könyvbírálatokat ír. A Hópelyhek novelláskötet az első kiadott könyve." Kiadói egészvászon kötés, előzéklap hiányzik, kopottas állapotban.
A Magyar Tudományos Akadémia Nyelv- és Irodalomtudományi Osztályának közleményei. XIII. kötet. Bp., 1958, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés, sérült gerinc, kopottas állapotban.