Benedek Aladár: Hulló levelek. Pest, 1871., Aigner Lajos,(Pesti Könyvnyomda Rt.-ny.), 102 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Szalatnai és Weichner-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal, az utolsó lapon ceruza nyomokkal, néhány kissé foltos lappal.
Tersánszky [Józsi] Jenő: Jámbor Óska. Regény. Bp., 1924, Pallas, 71 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval, belül jó állapotban.
Gárdonyi Géza (Göre Gábor) 4 kötete: Göre Gábor: Bojgás az világba mög más mindönféle.; Veszödelmek más szóval nem matska ugrás ide Amerika se.; Tapasztalatok vagyis más szóval az nagy kiállításon szörzött tapasztalatok.; A pesti úr. Bp., 1923-1925, Dick Manó. Kiadói papírkötés / egészvászon-kötés, változó állapotban, sérülésekkel, foltokkal.
Deutsche Männer. 200 Bildnisse und Lebensbeschreibungen. Mit einer Einführung von Wilhelm Schüssler. Berlin, 1938, Ernst Steiniger, 424 p. Egészoldalas, fekete-fehér képekkel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Nyomdászati lexikon. Szerk.: Biró Miklós, Kertész Árpád, Novák László. Bp., 1936. Biró Miklós, (Hungária-ny.) 546 p. + 1 t. (színes). Első kiadás. Szövegközti ábrákkal illusztrált kéthasábos szövegoldalakon a nyomdászati ipar szócikkekben feldolgozott tudásanyaga. Alcíme szerint kötetünk a szedés, gépszedés, betűöntés, sztereotípia, galvanoplasztika, nyomtatás, litográfia, mélynyomtatás, offszet nyomtatás, könyvkötészet, klisékészítés, papíros, kalkuláció, üzletvitel, helyesírás és a sokszorosító iparban szükséges sok-sok egyéb tudnivalók összefoglalása. Egyes hazai nyomdai műhelyek, illetve a nyomdászipar érdekvédelmi szervezeteinek ismertetésével. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, kissé laza lapélekkel.
Doré, Gustave: Die äusserst anschauliche, fesselnde und seltsame Historie vom Heiligen Russland nach den ältesten Quellen und Historikern [...] Herausgegeben und neu übersetzt von Oskar Weitzmann. Meersburg-Leipzig, 1937, F. W. Hendel, 207+[3] p. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés
Mikszáth Kálmán: A kis primás. Magyarország lovagvárai. Mikszáth Kálmán Munkái 11. köt. Bp., é.n. (cca 1900), Révai, 3 sztl. lev.+ 253+(3) p. Negyedik kiadás. Kiadói dekoratív, festett, aranyozott és ezüstözött egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, enyhén , kopott és enyhén foltos borítóval