[Spányik Glicér (1783-1850)] Glycerius Spányik: Doctrina educationis, quam compendio exhibet. Buda, 1835, Typis Regiae Scientiarum Universitatis Hungaricae, XIV+251+(1) p. Latin nyelven. Kartonált papírkötésben, kissé sérült, kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Ifjúsági Színház kolligátum, 7 mű egy kötetben: Lőcsei Emma: A megzavart mulatság.; Gaal Mózes: Luca-napján.; A majálisi elnök.; A kegyenc.; A javíthatatlan.; Lőcsei Emma: A rokon.; Jó szív. Bp., é.n. (cca 1900), Stampfel. Egészvászon-kötésben, kissé viseltes állapotban, helyenként kissé sérült, a fűzéstől elváló lapokkal, egy-két kijáró lappal.
Kozma Dezső: A valóság igézete. Írók kolozsvári szerkesztőségekben a századfordulón. Kismonográfiák. Kolozsvár, 1972, Dacia. Első kiadás. Kiadói papírkötés, ceruzás ajándékozási bejegyzéssel.
Tornai József: Holdfogyatkozás. Rekviem L. E. halálára. A szerző, Tornai József (1927-2020) Kossuth- és József Attila-díjas költő, író, műfordító által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1999., Ister. Kiadói papírkötés.
Benamy Sándor: Rémtettek a sex és a téboly világából. 12 képpel. Bp., 1986, Epocha. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
Cserépfalvi Kiadó, "kék könyvek" sorozat 2 kötete: Vitéz Feketekuty Béla, Dr.: Jugoszlávia magyar szemmel. Budapest, 1940, Cserépfalvi. Kiadói kartonált papírkötés, kis sérüléssel Pálóczi Horváth György: Amerika válaszúton. Budapest, é.n., Cserépfalvi. Kiadói kartonált papírkötés, kis sérüléssel
Sinka István: Hontalanok útján. Versek. Bp., 1943, Magyar Élet (Sylvester-ny.), 148 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, , kiadói sérült papír védőborítóban, kissé laza fűzéssel, kissé sérült, kiadói papír védőborítóban.
Jakab Ödön: Komédiák. (Elbeszélések.) Tull Ödön rajzaival. Bp.,1898.,Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), 189+3 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval.