Enyedi Sándor: Rivalda nélkül. A határon túli magyar színjátszás kislexikona. (Dedikált.) Budapest, 1999. Teleki László Alapítvány (Szekszárdi Nyomda Kft.) 412 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Sok szeretettel Pók Alízkának születésnapja alkalmából. Örvendek és szerencsémnek tartom, hogy kollegák lehettünk: Enyedi Sándor. Bpest, 2009. nov. 18." A határon túli színjátszás életrajzi cikkei mellett egyes határon túli színjátszóhelyek összefoglaló szócikkei (gyergyószentmiklósi színjátszás, szabadkai színjátszás, kolozsvári magyar színjátszás, Igló magyar színészete, Pöstyén magyar színészete, szabadtéri előadások Erdélyben és a Felvidéken, tomszki magyar hadifogolyszínház, Torontói Művész Színház, izraeli magyar színjátszás. Oldalszámozáson belül művészportrékkal, külföldi színi plakátokkal, színházépület-portrékkal. Illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
Strém István: Szerelem és lélek. Novellák. (Dedikált.) Budapest, [1937]. Forum kiadás (ny. n.) 250 + [4] p. Egyetlen kiadás. Strém István (1891-1942) újságíró, író, spiritiszta vállalkozó elbeszéléskötete címlapján dedikálás: "Dombrádi Gábornak és Dombrádi Gábornénak szeretettel: Budapest, 1937. I. 20. Strém István." Az első oldalon régi ajándékozási bejegyzés. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, Nemes Török János színes grafikájával illusztrált, sérült, hiányos gerincű, foltos kiadói borítóban.
Forel, [Auguste-Henri] Ágoston: A hypnotismus vagy a suggestio és a psychotherapia. Ford.: Sztrokay Kálmán. Hudovernig Károly előszavával. Bp., 1921, Magyar Könyvkiadó, 270 p. 2. kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval.
Ignotus: Olvasás közben. Jegyzetek és megjegyzések. Bp., 1906, Franklin, 383+1 p. Első kiadás. Átkötött aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, ceruzás bejelölésekkel és aláhúzásokkal.
Novák Sándor: Költészettan és a magyar nemzeti irodalomtörténet vázlata, a polgári és felsőbb leányiskolák IV. osztálya számára. Bp., 1897, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai). 3. kiadás. Későbbi félvászon kötésben, gerincen apró sérülésekkel, előzéklapon Gibbon Albert kolozsvári könyvkereskedő bélyegzésével, címlapon korabeli névbejegyzéssel, több lapon tollas és ceruzás jegyzetekkel, jelölésekkel.
Tompa Mihály összes költeményei. Sajtó alá rend.: Arany János, Gyulai Pál, Lévay József és Szász Károly. Bp., 1870, Méhner Vilmos, 2 sztl. lev.+ 807+(1) p. Aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval és gerinccel, belül nagyrészt jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.