Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 503

Az Ezeregy éjszaka meséiből. Átdolgozta: Dr. Koltai Virgil. V. kiadás. Bp., é.n., kopott papírkötés.
24381.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
24382.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Marcel Proust: Az eltűnt idő nyomában. I-III. köt. Ford. és a jegyzeteket írta: Gyergyai Albert. Bp., 1983, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban (a III. kötet védőborító nélkül).
24383.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Auctores Latini 3 kötete (XIV, XV, XXI.): Vergilius: Aeneis I-VI.; Vergilius: Eklogái. Vergilii Eclogae.; Catullus: Versei. Catulli Veronensis liber. Bp., 1971-1988., Tankönyvkiadó. Megjelentek 1500, 1500 és 1000 példányokban. Latin és magyar nyelven. Kiadói papírkötések.
24384.

Auctores Latini 3 kötete (XIV, XV, XXI.):
Vergilius: Aeneis I-VI.; Vergilius: Eklogái. Vergilii Eclogae.; Catullus: Versei. Catulli Veronensis liber. Bp., 1971-1988., Tankönyvkiadó. Megjelentek 1500, 1500 és 1000 példányokban. Latin és magyar nyelven. Kiadói papírkötések.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 000 HUF
Minimales Gebot:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Sághy Gyula: Recski rabok, a kövek árnyékában. Bp., 2004, Recski Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Számozott (0498./1000) példány. Sághy Gyula dedikációjával
24385.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
24386.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
24387.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Irodalmi tájékoztató. Válogatott magyar könyvek jegyzéke 1937-1938. XI. évf. Összeáll. Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesülete megbízásából. Bp., 1937., Révai, 1084 (duplahasábos számozás) p. Hozzákötve: Revizori könyvjegyzék. Bp., én., Politzer Zsigmond és Fia, (Radó István-ny.), 16 p. Hozzákötve: A Biztosító Magánvállalatok M. Kir. Állami Felügyelő Hatósága Könyvtárának könyvjegyzéke. Bp., 1930.,(Kondor I-ny.), 77+3 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.  Vadnai Béla (1894-1934) közgazdasági író, statisztikus bejegyzéseivel, és a 3 munkában bejelölve a saját munkája.
24388.

Irodalmi tájékoztató. Válogatott magyar könyvek jegyzéke 1937-1938. XI. évf. Összeáll. Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesülete megbízásából. Bp., 1937., Révai, 1084 (duplahasábos számozás) p. Hozzákötve: Revizori könyvjegyzék. Bp., én., Politzer Zsigmond és Fia, (Radó István-ny.), 16 p. Hozzákötve: A Biztosító Magánvállalatok M. Kir. Állami Felügyelő Hatósága Könyvtárának könyvjegyzéke. Bp., 1930.,(Kondor I-ny.), 77+3 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
Vadnai Béla (1894-1934) közgazdasági író, statisztikus bejegyzéseivel, és a 3 munkában bejelölve a saját munkája.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Lessing, Doris: Az ötödik gyerek. Bp., 2007, Ulpius-ház. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24389.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Szana Tamás:  Vázlatok. Széptani és irodalomtörténeti kisebb művek. Budapest, 1875. Zilahy Sámuel (Hunyadi Mátyás ny.) 190 + [2] p. Egyetlen önálló kiadás. Szana Tamás (1844-1908) kritikus, lapszerkesztő, az 1860-as évektől több fontos irodalmi folyóirat szerkesztője. Kötetünk többnyire folyóirataiban megjelent irodalomkritikai írásai körül szemezget. Jóllehet a kötet kiadása idején a szerző még a konzervatív Kisfaludy-Társasággal szemben létrejött Petőfi-Társaság oszlopos tagja, kritikusként hasonló társadalmi problémákat lát a kortárs ízlésben: az Arany János utáni idők lírájának erőtlenségét, a lírai műnyelv megromlását és általánosságban is romló közízlést azonosít. Ugyanakkor új jelenségeket is felfedez: elsőként ír a magyar irodalomban új műfajnak számító verses regény műfajáról, valamint az elsők között fedezi fel Walt Whitman szabadverses költészetét. A tartalomból: A művészetek és a korszellem -- Legújabb költőink és a közönség -- A népdalról -- A történelmi regény és Walter Scott -- Tragédiáink és a történetírás -- Materialisztikus irány az újabb költészetben -- Az első magyar verses regény -- Egy amerikai költő. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
24390.

Szana Tamás: Vázlatok. Széptani és irodalomtörténeti kisebb művek.
Budapest, 1875. Zilahy Sámuel (Hunyadi Mátyás ny.) 190 + [2] p. Egyetlen önálló kiadás.
Szana Tamás (1844-1908) kritikus, lapszerkesztő, az 1860-as évektől több fontos irodalmi folyóirat szerkesztője. Kötetünk többnyire folyóirataiban megjelent irodalomkritikai írásai körül szemezget. Jóllehet a kötet kiadása idején a szerző még a konzervatív Kisfaludy-Társasággal szemben létrejött Petőfi-Társaság oszlopos tagja, kritikusként hasonló társadalmi problémákat lát a kortárs ízlésben: az Arany János utáni idők lírájának erőtlenségét, a lírai műnyelv megromlását és általánosságban is romló közízlést azonosít. Ugyanakkor új jelenségeket is felfedez: elsőként ír a magyar irodalomban új műfajnak számító verses regény műfajáról, valamint az elsők között fedezi fel Walt Whitman szabadverses költészetét.
A tartalomból: A művészetek és a korszellem -- Legújabb költőink és a közönség -- A népdalról -- A történelmi regény és Walter Scott -- Tragédiáink és a történetírás -- Materialisztikus irány az újabb költészetben -- Az első magyar verses regény -- Egy amerikai költő.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Haraszti Gyula:  Corneille és kora. A franczia színköltészet fejlődése a középkortól Racine-ig. Budapest, 1906. Magyar Tudományos Akadémia (Hornyánszky Viktor ny.) 1 t. (címkép) + XII + 571 + [1] p. Egyetlen kiadás. Haraszti Gyula (1858-1921) irodalomtörténész, egyetemi tanár, a francia filológia hazai megalapítója. Corneille-monográfiája a francia színháztörténet fontos dokumentuma a középkori előzményektől a francia klasszicista dráma hagyományaiig. Monográfiája fontos részét jelentik a Corneille-drámák részletes dramaturgiai elemzései, melybe a cselekményismertetés is beletartozik. (A Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó-vállalata. Új folyam, LXVI. kötet.) Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az eredeti borítófedelek bekötve. Jó példány.
24391.

Haraszti Gyula: Corneille és kora. A franczia színköltészet fejlődése a középkortól Racine-ig.
Budapest, 1906. Magyar Tudományos Akadémia (Hornyánszky Viktor ny.) 1 t. (címkép) + XII + 571 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Haraszti Gyula (1858-1921) irodalomtörténész, egyetemi tanár, a francia filológia hazai megalapítója. Corneille-monográfiája a francia színháztörténet fontos dokumentuma a középkori előzményektől a francia klasszicista dráma hagyományaiig. Monográfiája fontos részét jelentik a Corneille-drámák részletes dramaturgiai elemzései, melybe a cselekményismertetés is beletartozik.
(A Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó-vállalata. Új folyam, LXVI. kötet.)
Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az eredeti borítófedelek bekötve. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
2 400 HUF
Minimales Gebot:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Petrovics Elek: Újakról és régiekről. Művészeti dolgozatok. Bp.,1923, Amicus, 128 p.+ 16 t. Kiadói félvászon-kötés, gerincen sérüléssel Számozott (100/62.) példány.
24392.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 517:
Von 13 bis 22 Januar

Ende des gebots: 19:00 22 Januar

Besichtigung: 19 bis 22 Januar

Losabholung: ab 26 Januar

Zahlungsfrist: 6 Februar

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 11 Februar

  Veranstaltungen