Marcel Proust: Az eltűnt idő nyomában. I-III. köt. Ford. és a jegyzeteket írta: Gyergyai Albert. Bp., 1983, Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban (a III. kötet védőborító nélkül).
Irodalmi tájékoztató. Válogatott magyar könyvek jegyzéke 1937-1938. XI. évf. Összeáll. Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesülete megbízásából. Bp., 1937., Révai, 1084 (duplahasábos számozás) p. Hozzákötve: Revizori könyvjegyzék. Bp., én., Politzer Zsigmond és Fia, (Radó István-ny.), 16 p. Hozzákötve: A Biztosító Magánvállalatok M. Kir. Állami Felügyelő Hatósága Könyvtárának könyvjegyzéke. Bp., 1930.,(Kondor I-ny.), 77+3 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval. Vadnai Béla (1894-1934) közgazdasági író, statisztikus bejegyzéseivel, és a 3 munkában bejelölve a saját munkája.
Szana Tamás: Vázlatok. Széptani és irodalomtörténeti kisebb művek. Budapest, 1875. Zilahy Sámuel (Hunyadi Mátyás ny.) 190 + [2] p. Egyetlen önálló kiadás. Szana Tamás (1844-1908) kritikus, lapszerkesztő, az 1860-as évektől több fontos irodalmi folyóirat szerkesztője. Kötetünk többnyire folyóirataiban megjelent irodalomkritikai írásai körül szemezget. Jóllehet a kötet kiadása idején a szerző még a konzervatív Kisfaludy-Társasággal szemben létrejött Petőfi-Társaság oszlopos tagja, kritikusként hasonló társadalmi problémákat lát a kortárs ízlésben: az Arany János utáni idők lírájának erőtlenségét, a lírai műnyelv megromlását és általánosságban is romló közízlést azonosít. Ugyanakkor új jelenségeket is felfedez: elsőként ír a magyar irodalomban új műfajnak számító verses regény műfajáról, valamint az elsők között fedezi fel Walt Whitman szabadverses költészetét. A tartalomból: A művészetek és a korszellem -- Legújabb költőink és a közönség -- A népdalról -- A történelmi regény és Walter Scott -- Tragédiáink és a történetírás -- Materialisztikus irány az újabb költészetben -- Az első magyar verses regény -- Egy amerikai költő. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
Haraszti Gyula: Corneille és kora. A franczia színköltészet fejlődése a középkortól Racine-ig. Budapest, 1906. Magyar Tudományos Akadémia (Hornyánszky Viktor ny.) 1 t. (címkép) + XII + 571 + [1] p. Egyetlen kiadás. Haraszti Gyula (1858-1921) irodalomtörténész, egyetemi tanár, a francia filológia hazai megalapítója. Corneille-monográfiája a francia színháztörténet fontos dokumentuma a középkori előzményektől a francia klasszicista dráma hagyományaiig. Monográfiája fontos részét jelentik a Corneille-drámák részletes dramaturgiai elemzései, melybe a cselekményismertetés is beletartozik. (A Magyar Tudományos Akadémia Könyvkiadó-vállalata. Új folyam, LXVI. kötet.) Aranyozott gerincű, álbordás korabeli félbőr kötésben, felül színes festésű lapszélekkel, az eredeti borítófedelek bekötve. Jó példány.