Jane Goodall - Thane Maynard - Gail Hudson: Nálatok vannak még állatok? Igaz történetek az állatok megmentéséről. Ford.: Kelemen László. Bp., 2010, Nyitott Könyvműhely. Fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Bernard A.: A marquisnő arczképe. Regény a művészi életből. A francia eredetiből fordította Értáji. Pest, 1857. Pfeifer Ferdinánd. 240p. Kiadói papírborítóval, korabeli laza félvászon kötésben. Ritka!
Karriérek sorozat 8 kötete: Henry Morton Stanley, a nagy afrikai kutató önéletírása, Balla Ignác: Edison, Adorján Andor: Nagy katonák; Balla Ignác: A Rothschildok, Híres zenészek, Seress László: Napoleon; Adorján Andor: Nagy katonák; Nagy asszonyok élete; Amerika koronázatlan királyai. Bp., 1912-én., Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, kopott, foltos borítókkal, sérült gerinccel, néhány kötetben a lapok foltosak.
Miklós Elemér: "És itt élnek közöttünk..." Ignotus előszavával. A szerző, Miklós Elemér által DEDIKÁLT példány. "Tisztelettel és szeretettel ajánlom e könyvet Klein Béla tisztelt honfitársamnak. Santiago de Chile 1944. Miklós Elemér." Buenos Aires, 1944, Szerzői, 150 p. Emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, néhány kissé foltos lappal, egy lap szélén kis szöveget nem érintő hiánnyal.
Karikás Frigyes: A harminckilences dandár. (Számozott.) [Budapest], 1959. Magyar Helikon Könyvkiadó (Békés megyei Nyomdaipari Vállalat Gyomai Telepe). 102 + [6] p. Egyetlen illusztrált kiadás. Kolofon: "Megjelent a Magyar Tanácsköztársaság megalakulásának negyvenedik évfordulójára. A kötet anyaga a Kossuth Könyvkiadó "A járatos ember és más elbeszélések" című, 1957-ben megjelent kiadványa alapján készült. A kötést és a tipográfiát Lengyel Lajos tervezte. Készült a Gyomai (volt Kner) Nyomdában, Egyetemi antikva betűkkel 3200 példányban, ebből 400 példány félbőr-kötésben, számozva. Ez a könyv a 125. számú példány". Oldalszámozáson belül Kádár György egész oldalas illusztrációival. Karikás Frigyes (1891-1938) író, műfordító, kommunista agitátor, a Tanácsköztársaság politikai tisztje. Elbeszélés-gyűjteményében a Tanácsköztársaság háborús eseményeinek állít emléket. A munka elsőként értelemszerűen Moszkvában jelent meg (1927), Kun Béla előszavával. Bibliofil kiállítású kötetünk megjelenésének évében, 1959-ben játékfilmet is készítettek a nagy fantáziával megalkotott történetből. Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Jó példány.
Kármán József művei I.II. kötet. Kiadja: Abafi Lajos. Nemzeti Könyvtár XII-XIII. kötet. Bp., 1880, Aigner Lajos, Wilckens F.C. és Fia-ny. Korabeli aranyozott félvászon kötésben