Guy de Maupassant 3 műve: Balkézről. Ford.: Benedek Marcell.; Lujzika. Ford.: Lányi Viktor.; Yvette. Ford.: Benedek Marcell. Guy de Maupassant összes munkái (XI, XVI, XXIII.) Bp., ,Athenaeum, 150+1 p.; 168+2 p.; 173+1 p. A borítók Gara Arnold munkái. A 3 kötet közül az utolsó 2 felvágatlan. Kiadói papírkötések, az első könyv gerinc kis sérüléssel, jó állapotban. Az egyik kötet Ritka!
Marcus Tullius Ciceroval kapcsolatos 3 db iskolai tankönyv:
Marcus Tullius Cicero válogatott beszédei. De Imperio Cn. Pompei, In Catilinam Or I. Pro Archia Poeta. Szerk. és magyarázatokkal ellátta Édes Jenő. Bp.,én. (1929),Franklin, 179+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, és sérült gerinccel, ceruzás bejelölésekkel és aláhúzásokkal.;
Szemelvények M. Tullius Cicero beszédeiből. A gimnáziumok és leánygimnáziumok VI. osztálya számára. Magyarázta Esztergomy Ferenc és Édes Jenő. Bp., 1940, Athenaeum, 126+1 p. Átkötött félvászon-kötés, ceruzás bejelölésekkel és aláhúzásokkal.;
Szemelvények M. Tullius Cicero leveleiből és bölcseletei műveiből. A gimnáziumok és lánygimnáziumok VII. osztálya számára. Magyarázta Esztergomy Ferenc és Édes Jenő. Bp., 1941, Athenaeum,144 p. Kiadói papírkötés, sérült gerinccel, ceruzás bejelölésekkel és aláhúzásokkal.;
Eli Jaxon-Bear: A megszabadulás enneagramja. A fixációtól a szabadságig. Ford.: Veszprémi Krisztina. [Bp.], 2005, Ursus Libri, 370+[6] p. Kiadói papírkötés
A Kner Nyomdaipari Múzeum füzetei, 15 db: Petőcz Károly: Műhelykultúra és stílus.; Képzőművészet a könyvművészetben.; Gaál Endre: A Tevan-nyomda betűmintái.; Papp János: A szép könyv dicsérete.; stb. Békéscsaba-Gyoma, 1982-1991, Kner Nyomda. Kiadói papírkötés.