Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 503

Anthopy Hope: Peggy, a kotnyeles. Regény. [Ford.: Schöpflin Aladár.] Bp., 1907., Franklin, 288 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
24345.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Taschenbuch des Bücherfreundes für 1911. Jahrbuch für Bücher-Kunde und -Liebhaberei 1911. Herausgegeben von G. A. E. Bogeng. Berlin, 1910. Verlag von Max Harrwitz (Adolf Gertz Gmbh., Charlottenburg). [4] + 96 p.; 1 t. (címkép) + 160 + VIII p. Harmadik évébe lépő könyvgyűjtői évkönyvünk két füzetet tartalmaz. A határidőnaplókhoz hasonlóan számos rovatot hordozó Taschenbuch az év bibliofil beszerzéseinek rögzítésére szolgál, a hozzá tartozó Jahrbuch pedig a könyvgyűjtés, bibliofilia szakcikkeit tartalmazza: az őrzött könyvkincsek leírását, katalogizálást, értékbecslését célzó tanulmányokkal. Fűzve, egységes kiadói borítóban, vörös festésű lapszélekkel, közös, aranyozott, gombbal záródó kiadói bőrmappában. Jó példány.
24346.

Taschenbuch des Bücherfreundes für 1911. Jahrbuch für Bücher-Kunde und -Liebhaberei 1911. Herausgegeben von G. A. E. Bogeng.
Berlin, 1910. Verlag von Max Harrwitz (Adolf Gertz Gmbh., Charlottenburg). [4] + 96 p.; 1 t. (címkép) + 160 + VIII p.
Harmadik évébe lépő könyvgyűjtői évkönyvünk két füzetet tartalmaz. A határidőnaplókhoz hasonlóan számos rovatot hordozó Taschenbuch az év bibliofil beszerzéseinek rögzítésére szolgál, a hozzá tartozó Jahrbuch pedig a könyvgyűjtés, bibliofilia szakcikkeit tartalmazza: az őrzött könyvkincsek leírását, katalogizálást, értékbecslését célzó tanulmányokkal.
Fűzve, egységes kiadói borítóban, vörös festésű lapszélekkel, közös, aranyozott, gombbal záródó kiadói bőrmappában. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Kiss József:  Kiss József összes költeményei. Olcsó kiadás. I-II. kötet. [Teljes mű két kötetben.] Budapest, 1914-1920. Singer és Wolfner (Budapesti Hírlap ny., Hungaria Könyvnyomda Rt.) 1 t. (címkép) + 286 p.; 170 + [6] p. Kiss József (1843-1921) költő, lapszerkesztő, A Hét című irodalmi revü alapítója. Több évtizedes költői munkásságát számos díszműben adta ki. Összes költeményei még a költő életében, egyre bővebb kiadásokban jelentek meg: 1899-ben, 1914-ben és 1920-ban. Példányunk első kötete az 1914. évi ötödik, második kötete az 1920. évi második kiadásból származik. Tezla 2005. Egységes, aranyozott, álbordás gerincű korabeli félbőr kötésben. Körülvágatlan, jó példány.
24347.

Kiss József: Kiss József összes költeményei. Olcsó kiadás. I-II. kötet. [Teljes mű két kötetben.]
Budapest, 1914-1920. Singer és Wolfner (Budapesti Hírlap ny., Hungaria Könyvnyomda Rt.) 1 t. (címkép) + 286 p.; 170 + [6] p.
Kiss József (1843-1921) költő, lapszerkesztő, A Hét című irodalmi revü alapítója. Több évtizedes költői munkásságát számos díszműben adta ki. Összes költeményei még a költő életében, egyre bővebb kiadásokban jelentek meg: 1899-ben, 1914-ben és 1920-ban. Példányunk első kötete az 1914. évi ötödik, második kötete az 1920. évi második kiadásból származik.
Tezla 2005.
Egységes, aranyozott, álbordás gerincű korabeli félbőr kötésben. Körülvágatlan, jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Goethe, [Johann Wolfgang von]:  Római elégiák. Max Schwimmer rajzaival. (Számozott.) [Budapest], 1958. Magyar Helikon (Békésmegyei Nyomdaipari Vállalat Gyomai Telepe). [52] p. Első teljes magyar kiadás. Könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kolofon: "E könyv a Római elégiák első magyar nyelvű teljes kiadása. A szerkesztés munkáját Jahn Ferencné végezte. A műszaki munkálatokat Földes György irányította. Készült a Gyomai (volt Kner) nyomdában, Bodoni antikva betűkkel, offset papíron. Megjelent 6750 példányban, ebből selyemkötésben számozva 1420 példány. Ez a könyv az 1387. számú példány". Max Schwimmer (1895-1960) német grafikusművész lendületes, finoman erotikus rajzaival illusztrált. Illusztrált kiadói selyemkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
24348.

Goethe, [Johann Wolfgang von]: Római elégiák. Max Schwimmer rajzaival. (Számozott.)
[Budapest], 1958. Magyar Helikon (Békésmegyei Nyomdaipari Vállalat Gyomai Telepe). [52] p. Első teljes magyar kiadás.
Könyvgyűjtők számára készült bibliofil kiadás. Kolofon: "E könyv a Római elégiák első magyar nyelvű teljes kiadása. A szerkesztés munkáját Jahn Ferencné végezte. A műszaki munkálatokat Földes György irányította. Készült a Gyomai (volt Kner) nyomdában, Bodoni antikva betűkkel, offset papíron. Megjelent 6750 példányban, ebből selyemkötésben számozva 1420 példány. Ez a könyv az 1387. számú példány".
Max Schwimmer (1895-1960) német grafikusművész lendületes, finoman erotikus rajzaival illusztrált.
Illusztrált kiadói selyemkötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban, színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Szakal Erzsébet: A kincsetőrző asszony. Versek. DEDIKÁLT. Vilshofen, 1950, Szerzői, 97+3 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.
24349.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Stollreither, Eugen (herausg.):  Bildnisse des IX.-XVIII. Jahrhunderts aus Handschriften der Bayerrischen Staatsbibliothek. Erster Teil: IX-XIV. Jahrhundert. [Unicus, nem jelent meg több rész.] München, 1928. Buch- und Kunstverlag A. Reusch (Graphische Kunstanstalt J. B. Obernetter). 23 + [1] p. + 41 t. (feliratozott hártyapapírral védett táblák). Egyetlen kiadás. Könyvtörténeti kiadványunk a Bajor Állami Könyvtárban őrzött középkori kéziratokból, kódexlapokból válogat. A kísérő tanulmányt Eugen Stollreither (1874-1956) könyvgyűjtő, könyvtörténész, az Erlangeni Egyetemi Könyvtár igazgatója írta. (Miniatures aus Handschriften der Bayerischen Staatsbibliothek. Band IX.) Aranyozott kiadói félpergamen kötésben. Jó példány.
24350.

Stollreither, Eugen (herausg.): Bildnisse des IX.-XVIII. Jahrhunderts aus Handschriften der Bayerrischen Staatsbibliothek. Erster Teil: IX-XIV. Jahrhundert. [Unicus, nem jelent meg több rész.]
München, 1928. Buch- und Kunstverlag A. Reusch (Graphische Kunstanstalt J. B. Obernetter). 23 + [1] p. + 41 t. (feliratozott hártyapapírral védett táblák). Egyetlen kiadás.
Könyvtörténeti kiadványunk a Bajor Állami Könyvtárban őrzött középkori kéziratokból, kódexlapokból válogat. A kísérő tanulmányt Eugen Stollreither (1874-1956) könyvgyűjtő, könyvtörténész, az Erlangeni Egyetemi Könyvtár igazgatója írta.
(Miniatures aus Handschriften der Bayerischen Staatsbibliothek. Band IX.)
Aranyozott kiadói félpergamen kötésben. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Casanova, Giacomo:  Giacomo Casanovas Briefwechsel. Gesammelt und erläutert von Aldo Ravá und Gustav Gugitz. Mit 20 Porträts. München-Leipzig, 1913. Georg Müller. XIV + [2] + 411 + [1] p. + 20 t. Egyetlen gyűjteményes kiadás. Giacomo Casanova (1725-1798) olasz író, utazó, kalandor és diplomata összegyűjtött művei 15 kötetben jelentek meg a müncheni Georg Müller bibliofil kiadónál. Kötetünk a sorozat utolsó darabja, mely a kalandor uralkodókkal, tudósokkal és hölgyismerőseivel folytatott levelezését mutatja be. A kötet függelékeként Bernhard Marr rövid tanulmánya Casanova számmisztikai munkásságáról. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés. (Die Erinnerungen des Giacomo Casanova. Band XV.) Aranyozott gerincű kiadói félpergamen kötésben, jó példány.
24351.

Casanova, Giacomo: Giacomo Casanovas Briefwechsel. Gesammelt und erläutert von Aldo Ravá und Gustav Gugitz. Mit 20 Porträts.
München-Leipzig, 1913. Georg Müller. XIV + [2] + 411 + [1] p. + 20 t. Egyetlen gyűjteményes kiadás.
Giacomo Casanova (1725-1798) olasz író, utazó, kalandor és diplomata összegyűjtött művei 15 kötetben jelentek meg a müncheni Georg Müller bibliofil kiadónál. Kötetünk a sorozat utolsó darabja, mely a kalandor uralkodókkal, tudósokkal és hölgyismerőseivel folytatott levelezését mutatja be. A kötet függelékeként Bernhard Marr rövid tanulmánya Casanova számmisztikai munkásságáról. Az első nyomtatott oldalon régi tulajdonosi bélyegzés.
(Die Erinnerungen des Giacomo Casanova. Band XV.)
Aranyozott gerincű kiadói félpergamen kötésben, jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Joris-Karl Huysmans: Úton. Ford.: Várkonyi Nándor. Híres Könyvek. Bp.,[1925.],Athenaeum, 464 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a könyvben több helyen (kb. 10-11) bejegyzésekkel, lapszéli, szöveget nem érintő szakadásokkal (15-24 p.)
24352.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Daidódzsi Júzan: Szamuráj törvénykönyv. Harcosok ösvényén. Ford.: Tóth Andrea. Bp., 2016, Helikon, 134+[2] p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
24353.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Wass Albert: Elvész a nyom... Regény. Cleveland,(1952.), Kossuth Publishing Co.,(München, ny.n.), 315 p. Első, emigráns kiadás. Átkötött modern műbőr-kötés, bekötött restaurált papírborítókkal, az utolsó lap alsó sarka restaurált.
24354.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Molnár Gál Péter - Markos Zoltán: A pesti kabaré. 40 éves a Mikroszkóp Színpad. A Mikroszkóp színpad tagjai, Sas József (1939-2021), Beregi Péter (1945-), Heller Tamás (1946-) színművészek, Böröczky József (1948-2011) humorista, Aradi Tibor (1971-), Varga Ferenc József (1972-) humoristák és további 1 azonosítatlan személy által DEDIKÁLT példány! Bp., 2007, Kossuth, 207 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
24355.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
4 000 HUF
Minimales Gebot:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
24356.

[Folyóirat] Nagyasszonyunk. Képes leánylap. Szerkeszti: Orbán Dezső. Megjelenik évente tízszer. VIII. évfolyam, 1-10. szám. (1911. szeptember 1. - 1912. június 1.) [Teljes évfolyam, egybekötve.]
Budapest, 1911-1912. ("Élet" Irodalmi és Nyomda Rt.) [4] + 320 p.
Az 1904 szeptembere és 1944 novembere között megjelenő Nagyasszonyunk című illusztrált irodalmi és ismeretterjesztő havilap a katolikus leányifjúság részére készült, a tanév hónapjainak megfelelően évente tíz számban. Mesék, elbeszélések, útirajzok és kézimunka cikkek mellett művészettörténeti és természettudományi ismeretterjesztő írások alkotják a folyóirat gerincét. Évfolyamunk lapszámaiban folytatásos regényként szerepel Orbán Dezső történelmi regénye, "A fejedelem virágos kertje" címmel, Horn Antal grafikusművész részletgazdag rajzaival. Ábel Janka felvételekkel kísért útirajz-sorozata nyolc részben kalauz végig Európán. Kegyesebb témát jelent Tordai Grail Erzsi segédszerkesztő "Idő és öröklét" című színműve, három folytatásban. Katolikus szempontú nőtörténeti érdekességekkel szolgál Prohászka Ottokár cikke "Az új leánytípus" címmel.
A tartalomból: Telek Antalné: A kis boszorkány -- Gyökössy Endre: Az aranypénzek királya -- Tutsek Anna: Cilike viszontagságai -- Kanizsay Ferenc: A jó barátnő -- Az oki-szigeti kis nyúl (japán mese) -- Napkeleti mesék -- Sík Endre: Karácsony éjjelén -- Sík Sándor: Himnusz a szeretetről -- Szalay Mátyás: A keresztesek éneke -- Szonettek Petrarcától -- Szonettek Mickiewicz Ádámtól -- Longfellow: Esős nap -- Az ajándékozás művészete -- A kolozsvári Marianum -- Katholikus Leányok Országos Szövetsége -- A magyar nő feladata -- A nemes csipke -- Az emberi testről -- A fonográf és a gramofon -- A hangok csodás birodalmában -- Az óra ősei -- A női kalap múltjából -- Bokor Malvin: Mit olvassunk?
A folyóiratszámok illusztrált első és hátsó borítói, valamint az évfolyamkötet első és hátsó borítója a kötet végére kötve. Az első szám kétszer szerepel.
Lakatos 1928.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
3 000 HUF
Minimales Gebot:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 517:
Von 13 bis 22 Januar

Ende des gebots: 19:00 22 Januar

Besichtigung: 19 bis 22 Januar

Losabholung: ab 26 Januar

Zahlungsfrist: 6 Februar

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 11 Februar

  Veranstaltungen