Petőfi Sándor: Magyar Szabadság. Petőfi Sándor válogatott költeményei. Vál., szerk, és az előszót írta: Barabás Tibor. Bp.,[1948.], Budapest Székesfőváros Irodalmi és Művészeti Intézet, 80 p. "EMERGÉ és Palma Kaucsuk Rt." Üzemi Bizottsága pecséttel az ajándékozási résznél. A pecsét mellett "Tervünnepély 948 VII. 31." Kiadói illusztrált papírkötés, foltos, szakadt, kissé hiányos borítóval, foltos lapokkal.
Gayer, Kurt - Krämer, Heinz - Kempter, Georg F.: Die Villa Reitzenstein und ihre Herren. Die Geschichte des Baden-Württembergischen Regierungssitzes. (Dedikált.) Stuttgart, (1988). DRW-Verlag (Karl Weinbrenner & Söhne, Leinfelden). 288 p. Egyetlen kiadás. A magánkastélyként szolgáló Reitzenstein-villa 1910-1913 között épült, neobarokk stílusban. A fényűző parkkal kiegészített stuttgarti épületegyüttest 1922-ben megvásárolta a Baden-Württembergi Állam, azóta a tartományi miniszterelnök hivatalos rezidenciájaként szolgál, időnként kormányüléseket is tartanak benne. Oldalszámozáson belül gazdag fotóanyaggal kísért kötetünk a magán célokra épült, később hivatali célokra használt épületnek és lakóinak történetét beszéli el, a korai időszakot tekintve magánéleti, a miniszterelnöki korszakban magától értetődően politikai hangsúlyokkal. Kötetünkben elhelyezve a baden-württembergi miniszterelnök hivatalos, nyomtatott üdvözlőkártyája, középen dombornyomott államcímerrel, valamint dedikációval: "Für Horváth István." A dedikáció szerzője feltehetően az egyik szerző. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.