Gábor Ignác: A magyar ősi ritmus. Bp., 1908, Lampel R., 267+[1] p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, hiányzó gerinccel, nagyrészt felvágatlan példány.
Fehér Klára: Perben, haragban. A szerző, Fehér Klára (1922-1996) írónő által DEDIKÁLT példány. Bp., [1966], Szépirodalmi, 261+3 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban.
Arany János művek kolligátuma, "A Rákosszentmihályi II. Választ. Kerület Polgári Kör Népkönyvtára" felirattal: Toldi. Költői elbeszélés. Három képpel. Bp.,én.,Franklin, 62+1 p. Hozzákötve: Toldi estéje. Bp.,én.,Ráth Mór, (Hornyánszky Viktor-ny.), 2+59+3 p. Hozzákötve: Első lopás. Költői elbeszélés. Két képpel. Bp.,én.,Ráth Mór, (Hornyánszky Viktor-ny.), 14 p. Hozzákötve: Szent László fűve. Népmonda. Két képpel. Bp.,én.,Ráth Mór, (Hornyánszky Viktor-ny.),12 p. Hozzákötve: A Jóka ördöge. Népmese. Két képpel. Bp.,én.,Ráth Mór, (Hornyánszky Viktor-ny.),20 p. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval.
1942 Erdélyi Helikon XV. évf. 1942. december. 12. sz. Főszerk.: Kisbán Miklós. F.szerk.: Kós Károly. Szerk.: Kovács László. [Kolozsvár], Erdélyi Szépmíves Céh, 749-828 p. Benne Kodály Zoltán, K. Grandiperre Emil, Gombos László és mások írásaival. Kiadói papírkötés, a gerincen szakadással.