Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 503

Günter Reichert - Dieter Weirich - Werner Wolf (herausg.): Alfred Dregger: Streiter für Deutschland. (Dedikált.) (Berlin, 1991). Ullstein Verlag (Druck: Jos. C. Huber KG, Diessen). 298 + [46] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Herrn Botschafter Horváth mit besten Wünschen für Ungarn: Alfred Dregger. 31. 12. 90." Visszaemlékezésekből, tisztelgő nyilatkozatokból összeálló pályakép Alfred Dregger (1920-2002) német politikusról, a CDU frakcióvezetőjéről, a CDU jobbszárnyának meghatározó tagjáról. Alfed Dregger második világháborús leszerelése után jogot tanult, majd Hessenben kezdett politizálni a CDU színeiben. Fulda város polgármestere, majd Hessen tartomány parlamentjének meghatározó tagja volt (1969-1982), sőt a tartomány miniszterelnöki pozíciójáig emelkedett. 1982-1991 között a Bundestag CDU-frakciójának vezetője volt. Meggyőződéses konzervatívként a szociáldemokrácia kemény kritikusa volt, elhíresült nyilatkozata (Szabadságot szocializmus helyett!) hozzájárult pártja tartományi győzelmeihez. Pályaképkötetünk végén bőséges fotó- és karikatúraválogatás. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. Feliratozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.
24669.

noch {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 000 HUF
Minimales Gebot:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Mischnick, Wolfgang (herausg.): Verantwortung für die Freiheit, 40 Jahre F. D. P. Mit einem Vorwort von Otto Graf Lambsdorf. (Dedikált.) Stuttgart, (1989). Deutsche Verlags-Anstalt (Druck: May &amp; Co., Darmstadt). Egyetlen kiadás. Dedikált: "Mit allen guten Wünschen für István Horváth. 11. 12. 89." Az 1948-ban alapított német szabad demokrata párt, az FDP történetét és politikai krédóját elemző tanulmánykötet. A hagyományosan idősebb felső középosztálybeli és középosztálybeli választókat képviselő, a szabadpiaci elveket a kis méretű állam jóléti intézkedéseivel ötvöző liberális párt 10% körüli eredményeket ért el története során. A párt döntően a nyugati tartományokban, Baden-Württembergben, Rajna-Pfalzban, Hessenben, Schleswig-Holsteinben erős, bürokrácia- és adócsökkentő elvei fenntartása mellett szabad vegyértékként egyaránt koalícióképes volt a kereszténydemokratákkal és a szociáldemokratákkal, a békebeli Németország két hagyományos politikai erejével -- mindent összevéve piacpárti, jobbközép, konzervatív liberális pártnak mondható (melynek nincs magyar megfelelője). A párt középen álló pozíciójáról árulkodik a tény, hogy tanulmánykötetünk szerzői között éppúgy megtaláljuk Hans-Johann Vogel politikust, az SPD erős emberét, mint Helmut Kohl CDU-vezetőt és szövetségi kancellárt. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
24670.

Mischnick, Wolfgang (herausg.): Verantwortung für die Freiheit, 40 Jahre F. D. P. Mit einem Vorwort von Otto Graf Lambsdorf. (Dedikált.) Stuttgart, (1989). Deutsche Verlags-Anstalt (Druck: May & Co., Darmstadt). Egyetlen kiadás. Dedikált: "Mit allen guten Wünschen für István Horváth. 11. 12. 89." Az 1948-ban alapított német szabad demokrata párt, az FDP történetét és politikai krédóját elemző tanulmánykötet. A hagyományosan idősebb felső középosztálybeli és középosztálybeli választókat képviselő, a szabadpiaci elveket a kis méretű állam jóléti intézkedéseivel ötvöző liberális párt 10% körüli eredményeket ért el története során. A párt döntően a nyugati tartományokban, Baden-Württembergben, Rajna-Pfalzban, Hessenben, Schleswig-Holsteinben erős, bürokrácia- és adócsökkentő elvei fenntartása mellett szabad vegyértékként egyaránt koalícióképes volt a kereszténydemokratákkal és a szociáldemokratákkal, a békebeli Németország két hagyományos politikai erejével -- mindent összevéve piacpárti, jobbközép, konzervatív liberális pártnak mondható (melynek nincs magyar megfelelője). A párt középen álló pozíciójáról árulkodik a tény, hogy tanulmánykötetünk szerzői között éppúgy megtaláljuk Hans-Johann Vogel politikust, az SPD erős emberét, mint Helmut Kohl CDU-vezetőt és szövetségi kancellárt. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 000 HUF
Minimales Gebot:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
24671.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 400 HUF
Minimales Gebot:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
24672.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 400 HUF
Minimales Gebot:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Babits Mihály: Írás és olvasás. Tanulmányok. Bp.,[1943.], Athenaeum, 4+389+3 p. 2. kiadás. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
24673.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 400 HUF
Minimales Gebot:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Csehov: Vajna bácsi. Jelenetek a falusi életből négy falvonásban. Ford.: Jób Dániel. Bp., 1920, Athenaeum, 103 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval. Felvágatlan példány!b
24674.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 400 HUF
Minimales Gebot:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Rabindranath Tagore: Hindosztáni virágok. (A ,,Gitanjali" és a ,,Kertész" legszebb dalai). A költő angolnyelvű prózafordításából a verses külalak visszaállításával ford.: Zoltán Vilmos. Bp., [1922], Légrády, 1 (címkép) t.+ 88 p. Első magyar kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, korabeli tulajdonosi bejegyzéssel.
24675.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 400 HUF
Minimales Gebot:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
24676.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 400 HUF
Minimales Gebot:
1 400 HUF
1 400 1 600 1 800
Elcsin, (Afandijev):  Az ezüstfurgon. [A fordító által dedikált.] [Budapest], (1981). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 232 + [4] p. Egyetlen magyar kiadás. Dedikált: "András Katinak nagyon sok szeretettel: Vándor Anna. Eger, 1981. június". Elcsin Afandijev (1943-2025) azeri író, politikus, a szovjet éra után 1993-tól évtizedekig Azerbajdzsán miniszterelnök-helyettese. Kötetünkben közölt kisregényei és elbeszélései döntően Bakuban, az azeri SZSZK fővárosában játszódnak. (Modern könyvtár. 425. kötet.) Prov.: András Katalin (1927-2023) pedagógus, népművelő, tankönyvíró, a budapesti Radnóti Miklós Gimnázium oktatója. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.
24677.

Elcsin, (Afandijev): Az ezüstfurgon. [A fordító által dedikált.]
[Budapest], (1981). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 232 + [4] p. Egyetlen magyar kiadás.
Dedikált: "András Katinak nagyon sok szeretettel: Vándor Anna. Eger, 1981. június".
Elcsin Afandijev (1943-2025) azeri író, politikus, a szovjet éra után 1993-tól évtizedekig Azerbajdzsán miniszterelnök-helyettese. Kötetünkben közölt kisregényei és elbeszélései döntően Bakuban, az azeri SZSZK fővárosában játszódnak.
(Modern könyvtár. 425. kötet.)
Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 000 HUF
Minimales Gebot:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
Anar, (Rjazev):  Fehér kikötő. Regény. [A fordító által dedikált.] [Budapest], (1972). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 136 + [4] p. Egyetlen magyar kiadás. Dedikált: "András Katinak őszinte hálával a volt tanítvány: Vándor Anna. Eger, 1973. III. 10." Anar Rjazev (sz. 1938) azeri író, novellista, forgatókönyvíró. Irodalmi írásokkal az 1960-as évektől jelentkezett, az azeri szovjet nagyvárosi lét tapasztalatait megszövegező, "Fehér kikötő" című novelláskötete eredeti nyelven 1970-ben látott napvilágot. (Modern könyvtár. 231. kötet.) Prov.: András Katalin (1927-2023) pedagógus, népművelő, tankönyvíró, a budapesti Radnóti Miklós Gimnázium oktatója. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.
24678.

Anar, (Rjazev): Fehér kikötő. Regény. [A fordító által dedikált.]
[Budapest], (1972). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 136 + [4] p. Egyetlen magyar kiadás.
Dedikált: "András Katinak őszinte hálával a volt tanítvány: Vándor Anna. Eger, 1973. III. 10."
Anar Rjazev (sz. 1938) azeri író, novellista, forgatókönyvíró. Irodalmi írásokkal az 1960-as évektől jelentkezett, az azeri szovjet nagyvárosi lét tapasztalatait megszövegező, "Fehér kikötő" című novelláskötete eredeti nyelven 1970-ben látott napvilágot.
(Modern könyvtár. 231. kötet.)

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 000 HUF
Minimales Gebot:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
24679.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 000 HUF
Minimales Gebot:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400
vitéz Esztergomy Ferenc - Gaál László - Nagy Pál (szerk.): Latin olvasó- és gyakorlókönyv. (3 kötet.) Bp., 1937-1938, Athenaeum. Kiadói papírkötés, változó állapotban, részben sérült, kijáró lapokkal.
24680.

Es ist zu lizitieren
Rufpreis:
1 000 HUF
Minimales Gebot:
1 000 HUF
1 000 1 200 1 400

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Aktuelle Nachrichten

Auktion 517:
Von 13 bis 22 Januar

Ende des gebots: 19:00 22 Januar

Besichtigung: 19 bis 22 Januar

Losabholung: ab 26 Januar

Zahlungsfrist: 6 Februar

UhrBrechnung voraussichtlich: ab 11 Februar

  Veranstaltungen