Tétel

Es ist zu lizitieren

Ich lizitiere:

1 000 1 200 1 400

Rufpreis:

1 000 HUF
2,71 EUR, 3,13 USD

Minimales Gebot:

1 000 HUF

Beschreibung:

Mischnick, Wolfgang (herausg.): Verantwortung für die Freiheit, 40 Jahre F. D. P. Mit einem Vorwort von Otto Graf Lambsdorf. (Dedikált.) Stuttgart, (1989). Deutsche Verlags-Anstalt (Druck: May & Co., Darmstadt). Egyetlen kiadás. Dedikált: "Mit allen guten Wünschen für István Horváth. 11. 12. 89." Az 1948-ban alapított német szabad demokrata párt, az FDP történetét és politikai krédóját elemző tanulmánykötet. A hagyományosan idősebb felső középosztálybeli és középosztálybeli választókat képviselő, a szabadpiaci elveket a kis méretű állam jóléti intézkedéseivel ötvöző liberális párt 10% körüli eredményeket ért el története során. A párt döntően a nyugati tartományokban, Baden-Württembergben, Rajna-Pfalzban, Hessenben, Schleswig-Holsteinben erős, bürokrácia- és adócsökkentő elvei fenntartása mellett szabad vegyértékként egyaránt koalícióképes volt a kereszténydemokratákkal és a szociáldemokratákkal, a békebeli Németország két hagyományos politikai erejével -- mindent összevéve piacpárti, jobbközép, konzervatív liberális pártnak mondható (melynek nincs magyar megfelelője). A párt középen álló pozíciójáról árulkodik a tény, hogy tanulmánykötetünk szerzői között éppúgy megtaláljuk Hans-Johann Vogel politikust, az SPD erős emberét, mint Helmut Kohl CDU-vezetőt és szövetségi kancellárt. Prov.: Horváth István (sz. 1943) közgazdász, külkereskedő, bonni nagykövet 1984-1991 között. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF