Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 207

Beszélő házak. Szerk.: Hatvany Lajos. Gink Károly fényképeivel. Bp., 1957, Bibliotheca. Első kiadás. Egészoldalas, fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadó félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, Volt könyvtári példány. Megjelent 5000 példányban.
19086.

Rufpreis:
1 200 HUF

19087.

Rufpreis:
1 600 HUF

A Vértes hegység és környéke. Egy cseppnyi Magyarország. Szerk.: Béni Kornél, Viszló Levente. Az egyik szerkesztő, Béni Kornél (1946-) által DEDIKÁLT példány. [Várgesztes], 1996, Pro Vértes Természetvédelmi Közalapítvány. Kiadói kartonált papírkötés.
19088.

Rufpreis:
2 000 HUF

Berzeviczy Albert: Itália. Úti rajzok és tanulmányok. Bp.,1905, Franklin, XVI+528 p. Második, bővített kiadás. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, sérült gerinccel.
19089.

Rufpreis:
1 600 HUF

Rajna György: Budapest köztéri szobrainak katalógusa. Bp., 1989., Budapesti Városszépítő Egyesület. Kiadói papírkötés. 653p.
19090.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kós Károly 2 műve: Erdély. Kultúrtörténeti vázlat.; Kalotaszeg. Az Erdélyi Szépmíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Kolozsvár, [1934-1939], Erdélyi Szépmíves Céh, 88 p.+ 60 (linómetszetek) t.; 2 sztl. lev.+ 278 p. Kós Károly szövegközti és egészoldalas linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötés, az egyik kötet kissé laza fűzéssel, kissé foltos borítóval.
19091.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Borsod vármegye képviselete a reformországgyűléseken. Követutasítások és követi végjelentések. Közreadja: Seresné Szegőfi Anna. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltári Füzetek 21. Miskolc, 1987.,Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár, XXXIII+381+1 p.+24 t. Kiadói papírkötés, foltos. Megjelent 700 példány.
19092.

Borsod vármegye képviselete a reformországgyűléseken. Követutasítások és követi végjelentések. Közreadja: Seresné Szegőfi Anna. Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltári Füzetek 21. Miskolc, 1987.,Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár, XXXIII+381+1 p.+24 t.
Kiadói papírkötés, foltos. Megjelent 700 példány.

Rufpreis:
2 000 HUF

Markus Dlouhy: München. Die Kunststadt. (München, 2002), Bucher, 272 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kartontokban.
19093.

Rufpreis:
2 800 HUF

Tokovics József - Vitay János: A 100 éves Mezőhegyesi Cukorgyár. Bp., 1989, Interpress, 159+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval és gerinccel, a hátsó borítón törésnyommal.
19094.

Rufpreis:
1 400 HUF

2 db könyv: Radványi Kálmán: Nyugat országain keresztül. Bp., 1923, Magyar Jövő, 270 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, néhány kissé foltos lappal. + Fritz Rudolph: A Himalája tigrisei. Harc a világ tetejéért. Ford.: Szombathy Viktor. Bp., 1962, Sport, 264+(3) p.+ 12 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói félvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
19095.

Rufpreis:
1 400 HUF

Orbán Balázs: Torda város és környéke. Bp., 1984, Helikon, 479+(1) p. Reprint kiadás, kísérőtanulmánnyal (Csatári Dániel: Orbán Balázs eszméi). Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
19096.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Tolnai: A világháború története 1914-1917. Diplomáciai okiratok, hivatalos jelentések, szemtanúk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán írta Zigány Árpád. Több száz képpel, eredeti fölvételekkel és térképekkel. A Tolnai Világlapja ajándéka. I. köt. Bp.,én., Magyar Kereskedelmi Közlöny, (Tolnai -ny.), 448 p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval.
19097.

Rufpreis:
2 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF