Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 207

Magyar Földrajzi Társaság könyvtára 2 kötete:  Bánhidi Antal: A Gerle 13 útja. Bánhidi Antal útinaplója. 89 képpel és 2 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1936]. Franklin, 201 p. +4 (2 térkép,1 rajz, 1 grafikon) t. +1 p. + 24 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal.;  Balbo, Italo (1896-1940): Repülőrajokkal az óceánon át. (Stormi in volo sull'oceano). Ford.: Révay József. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+1 p. +32 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (térkép) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. A kötet szerepel a Magyar Ideiglenes Nemzetgyűlés által 1945/1946-ban összeállított "Fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek I-IV." címmel megnevezett zárolt könyvek tételes és hivatalos listáján. A kötet szerzője, Italo Balbo (1896- 1940) olasz fasiszta politikus, repülőtiszt, légügyi miniszter. 1924-től az MVSN főparancsnoka volt, majd 1926-ban kinevezték légügyi államtitkárnak. Feladata a királyi légierő, a Regia Aeronautica létrehozásának koordinációja volt. Ez követően 1928-ban a légierő marsallja, majd 1929-ben légügyi miniszter lett. Ez idő alatt két alkalommal is megszervezte és véghez vitte az Atlanti-óceán átrepülését. Később a Duce kinevezte Olaszország légimarsalljává, majd 1934-ben megválasztották Líbia kormányzójának. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.;
19014.

Magyar Földrajzi Társaság könyvtára 2 kötete:

Bánhidi Antal: A Gerle 13 útja. Bánhidi Antal útinaplója. 89 képpel és 2 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1936]. Franklin, 201 p. +4 (2 térkép,1 rajz, 1 grafikon) t. +1 p. + 24 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal.;

Balbo, Italo (1896-1940): Repülőrajokkal az óceánon át. (Stormi in volo sull'oceano). Ford.: Révay József. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+1 p. +32 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (térkép) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. A kötet szerepel a Magyar Ideiglenes Nemzetgyűlés által 1945/1946-ban összeállított "Fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek I-IV." címmel megnevezett zárolt könyvek tételes és hivatalos listáján.
A kötet szerzője, Italo Balbo (1896- 1940) olasz fasiszta politikus, repülőtiszt, légügyi miniszter. 1924-től az MVSN főparancsnoka volt, majd 1926-ban kinevezték légügyi államtitkárnak. Feladata a királyi légierő, a Regia Aeronautica létrehozásának koordinációja volt. Ez követően 1928-ban a légierő marsallja, majd 1929-ben légügyi miniszter lett. Ez idő alatt két alkalommal is megszervezte és véghez vitte az Atlanti-óceán átrepülését. Később a Duce kinevezte Olaszország légimarsalljává, majd 1934-ben megválasztották Líbia kormányzójának. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.;

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Dr. Cholnoky Jenő (1870-1950): Égen, földön. Földrajzi értekezések. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1935], Franklin-Társulat, 197+(3) p.+ 24 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközi és egészoldalas térképekkel.
19015.

Rufpreis:
4 000 HUF

[Lugi Amadeo di Savoia-Aosta, duca degli Abruzzi (1873-1933)] Szavójai Lajos Amádé: Az "Észak csillaga".(,,Stella Polare.") Az Északi sarkitengeren 1899-1900. I-II. kötet. Ford.: Dr. Darvai Móric. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1904.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.), 1 (címkép) t + 218 p.+18 (fekete-fehér képtáblák) t. ; 199+1 p.+7 (fekete-fehér képtáblák) t. + 2 (térképek, 1 kétoldalas, 1 kihajtható) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, és térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban
19016.

Rufpreis:
3 400 HUF
9,21
10,63

[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Ford.: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép) t.+214+2 p.+12 t. ; 1 (címkép)+240 p. +12 t. Gazdag egészoldalas fekete-fehér képanyaggal, és egy oldalszámozáson belüli térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítókon kis kopásnyomokkal, az I. és II. kötetben 3-3 képtábla hiánnyal.
19017.

Rufpreis:
4 000 HUF

Keöpe Viktor: A szigetek gyöngye. 53 képpel és 2 térképpel. Budapest, (1936). Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 189 + [3] p. + 20 t. (kétoldalas) + 2 térkép (egy egész oldalas, egy kihajtható). Egyetlen kiadás. Keöpe Viktor (1883-1970) utazó, geográfus, földrajzi író úti beszámolója a holland adminisztráció alatt álló Jáva szigetéről, a sziget klímájáról, domborzatáról, vulkanizmusáról, növénytakarójáról, helyi kultúrájáról és gyarmati közigazgatásáról. Színes néprajzi részletekben gazdag beszámolója markánsan európai nézőpontot rögzít: "A jávai kellemes modorú, engedelmes, alázatos nép, látszik, hogy már nagyon megszokta a szolgaságot. Ha nem a hollandiak volnának uraik, akkor valamelyik bennszülött zsarnokoskodnék rajtuk, s ez még sokkal rosszabb volna. Különben élénkek, vidámak, a holnappal édeskeveset törődnek, azt sem tudják, hány évesek. Olyanok, mint a gyermekek; a hollandi kormány úgy is bánik velük. Hagyják, hogy a saját fajuk vezesse, de az ő irányításuk mellett. A nép imádja az ünnepségeket: a rizsaratás ünnepe, házassági ünnepségek, tűzijátékok, gamelang, táncok... s ha mindez megvan, boldog is." Az előszó oldalán régi ajándékozási bejegyzés. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19018.

Rufpreis:
2 400 HUF

Leidenfrost Gyula (1885-1967): Keserű tenger. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1936], Franklin. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopásnyomokkal a gerincen és a hátsó kötéstáblán,
19019.

Rufpreis:
1 600 HUF

19020.

Rufpreis:
1 800 HUF

Balbo, Italo (1896-1940): Repülőrajokkal az óceánon át. (Stormi in volo sull'oceano). Ford.: Révay József. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+1 p. +32 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (térkép) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Első kiadás! A kötet szerepel a Magyar Ideiglenes Nemzetgyűlés által 1945/1946-ban összeállított ?Fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek I-IV.? címmel megnevezett zárolt könyvek tételes és hivatalos listáján. A kötet szerzője, Italo Balbo (1896- 1940) olasz fasiszta politikus, repülőtiszt, légügyi miniszter. 1924-től az MVSN főparancsnoka volt, majd 1926-ban kinevezték légügyi államtitkárnak. Feladata a királyi légierő, a Regia Aeronautica létrehozásának koordinációja volt. Ez követően 1928-ban a légierő marsallja, majd 1929-ben légügyi miniszter lett. Ez idő alatt két alkalommal is megszervezte és véghez vitte az Atlanti-óceán átrepülését. Később a Duce kinevezte Olaszország légimarsalljává, majd 1934-ben megválasztották Líbia kormányzójának. Kiadói aranyozott sorozatkötés, kopott borítóval.
19021.

Balbo, Italo (1896-1940): Repülőrajokkal az óceánon át. (Stormi in volo sull'oceano). Ford.: Révay József. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+1 p. +32 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (térkép) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Első kiadás! A kötet szerepel a Magyar Ideiglenes Nemzetgyűlés által 1945/1946-ban összeállított ?Fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek I-IV.? címmel megnevezett zárolt könyvek tételes és hivatalos listáján.
A kötet szerzője, Italo Balbo (1896- 1940) olasz fasiszta politikus, repülőtiszt, légügyi miniszter. 1924-től az MVSN főparancsnoka volt, majd 1926-ban kinevezték légügyi államtitkárnak. Feladata a királyi légierő, a Regia Aeronautica létrehozásának koordinációja volt. Ez követően 1928-ban a légierő marsallja, majd 1929-ben légügyi miniszter lett. Ez idő alatt két alkalommal is megszervezte és véghez vitte az Atlanti-óceán átrepülését. Később a Duce kinevezte Olaszország légimarsalljává, majd 1934-ben megválasztották Líbia kormányzójának.
Kiadói aranyozott sorozatkötés, kopott borítóval.

Rufpreis:
1 600 HUF

Merlin Moore Taylor (1886-1939): A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Ford.: Halász Gyula. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1926], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+ 186+2 p.+ 19 t. +1 (térkép) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
19022.

Rufpreis:
2 000 HUF

[Agostini, Alberto Maria de (1883-1960)] Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+2 p.+28 t. +2 (kihajtható térképek) t. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott borítóval, térkép-melléklet nélkül.
19023.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kéz Andor (szerk.): Felfedezők lexikona. Budapest, [1937]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 162 p. Első kiadás. Kéthasábos szövegoldalakon magyar és külföldi felfedezők életrajzi szócikkeivel. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
19024.

Rufpreis:
2 400 HUF

Bors Kálmán: Kunszentmiklós város történelmi adatai. Letelepedési kora, anyagi és szellemi fejlődése. Írta - - Kunszentmiklóson. Kunszentmiklós, 1892, Bors Károly, 304 p. Átkötött félvászon-kötésben, restaurált, részben pótolt címlappal, közte foltos lapokkal is (8-10), hiányos: 327 p. teljes. Így hiányosan is rendkívül ritka!
19025.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF