Old Targu Mures. 1616-1939 The most beautiful pictures. Cele mai frumoase imagini. A legszebb képek. Targu Mures / Marosvásárhely, 2010, Roger Ravel Events. Román, magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal a régi Marosvásárhelyről. Kiadói félbőr-kötés, fatáblákkal, laza, kissé sérült kötéssel.
Kisgyörgy Zoltán: Háromszéki vártúra-kalauz. A szerző, Kisgyörgy Zoltán (1936- ) kovásznai (Árkos) születésű erdélyi magyar író, geológus, geológiai és helytörténeti szakíró, újságíró által DEDIKÁLT példány! Barót, 2008, Tortoma, 230 p. Térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
Tóth Mike: Spanyolország, különös tekintettel műépítményeire. 175 képpel díszítve. Kalocsa, 1910. (Szerző - Jurcsó Antal könyvnyomdája). 418 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti rajzokkal, építészeti és néprajzi felvételekkel gazdagon díszített útírás Tóth Mike (1838-1932) jezsuita szerzetes, főgimnáziumi tanár tollából. A szerző 1905 körül megtett útja során Észak-Olaszországon, Dél-Franciaországon keresztül jutott el Spanyolországba, melyet az út során alaposan bejárt, a katalán, az andalúz, a kasztíliai, a navarrai részeket is beleértve. Érdeklődése egyáltalán nem korlátozódik az egyházi építészet és képzőművészet értékeire: a világi építményeket, a népszokásokat, a markáns politikai véleményeket éppúgy méltányolja, ahogyan nem feledkezik meg a szálláshelyek és a közlekedés helyi részleteiről sem. Művében egyáltalán nem dominálnak a kegyességi részek, helyette a spanyol mezőgazdaság, a spanyol művelődés esélyeivel kapcsolatban hosszasabb eszmefuttatások olvashatók, ahogyan az évtizedek óta uralmon levő szabadelvű politikai vezetés okozta életmódváltásról is sok szó esik. Poss.: Csáky Károly Emmánuel (1850-1919) pozsonyi kanonok, váci megyéspüspök, Vác oktatásügyének előmozdítója. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), az első kötéstáblán apró sérüléssel. Jó példány.
Kolozsvár - Klausenburg. Tausend Jahre einer Ungarischen Stadt. Herausgegeben von Ladislaus Makkai und Emil Vásárhelyi. Budapest-Leipzig-Milano, (1944). Danubia Verlag (Athenaeum Rt. ny.) 168 + [4] p. A kolozsvári helytörténeti és társadalomtörténeti tanulmányok után a 105. oldaltól képmelléklet, a 103. oldalon egész oldalas Kolozsvár-térkép. Fűzve, enyhén sérült gerincű, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.
10 db Erdély történetével, (nép)művészetével, stb. kapcsolatos könyv: Száraz György: Erdély múltjáról, jelenidőben.; Veress Dániel: Mikes és a szülőföld.; Kántor Lajos: Birtokon belül? Téli beszélgetések Erdélyben.; Elszármazott Erdélyiek Névjegyzéke.; Bajcsy-Zsilinszky Endre: Erdély múltja és jövője.; Dr. Ádám Sándor: Európa bűne, ahogy elbántak a magyarokkal.; Kovács József: Fatemplomok Máramarosban.; Banner Zoltán: Csillagfaragók.; Dávid László: A középkori Udvarhelyszék művészeti emlékei.; Sütő András: Vadpávamenyegző. Vegyes állapotban.
Cholnoky Jenő: A Föld és élete. Világrészek, országok, emberek. I., III., IV. kötetek. I.: Európa. III.: Afrika. IV.: Amerika. Bp., [1936-1937], Franklin-Társulat. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopottas borítókkal, kissé sérült gerinccel, belül a lapok túlnyomórészt jó állapotban.