Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 207

Fischer, Heinz-Joachim: Toskana. Passau, 1986, Prestel. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19038.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Old Targu Mures. 1616-1939 The most beautiful pictures. Cele mai frumoase imagini. A legszebb képek. Targu Mures / Marosvásárhely, 2010, Roger Ravel Events. Román, magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal a régi Marosvásárhelyről. Kiadói félbőr-kötés, fatáblákkal, laza, kissé sérült kötéssel.
19039.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

19040.

Rufpreis:
8 000 HUF

Kisgyörgy Zoltán: Háromszéki vártúra-kalauz.  A szerző, Kisgyörgy Zoltán (1936- ) kovásznai (Árkos) születésű erdélyi magyar író, geológus, geológiai és helytörténeti szakíró, újságíró által DEDIKÁLT példány! Barót, 2008, Tortoma, 230 p. Térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
19041.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

Tóth Mike:  Spanyolország, különös tekintettel műépítményeire. 175 képpel díszítve. Kalocsa, 1910. (Szerző - Jurcsó Antal könyvnyomdája). 418 p. Egyetlen kiadás. Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti rajzokkal, építészeti és néprajzi felvételekkel gazdagon díszített útírás Tóth Mike (1838-1932) jezsuita szerzetes, főgimnáziumi tanár tollából. A szerző 1905 körül megtett útja során Észak-Olaszországon, Dél-Franciaországon keresztül jutott el Spanyolországba, melyet az út során alaposan bejárt, a katalán, az andalúz, a kasztíliai, a navarrai részeket is beleértve. Érdeklődése egyáltalán nem korlátozódik az egyházi építészet és képzőművészet értékeire: a világi építményeket, a népszokásokat, a markáns politikai véleményeket éppúgy méltányolja, ahogyan nem feledkezik meg a szálláshelyek és a közlekedés helyi részleteiről sem. Művében egyáltalán nem dominálnak a kegyességi részek, helyette a spanyol mezőgazdaság, a spanyol művelődés esélyeivel kapcsolatban hosszasabb eszmefuttatások olvashatók, ahogyan az évtizedek óta uralmon levő szabadelvű politikai vezetés okozta életmódváltásról is sok szó esik. Poss.: Csáky Károly Emmánuel (1850-1919) pozsonyi kanonok, váci megyéspüspök, Vác oktatásügyének előmozdítója. Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), az első kötéstáblán apró sérüléssel. Jó példány.
19042.

Tóth Mike: Spanyolország, különös tekintettel műépítményeire. 175 képpel díszítve.
Kalocsa, 1910. (Szerző - Jurcsó Antal könyvnyomdája). 418 p. Egyetlen kiadás.
Oldalszámozáson belül egész oldalas és szövegközti rajzokkal, építészeti és néprajzi felvételekkel gazdagon díszített útírás Tóth Mike (1838-1932) jezsuita szerzetes, főgimnáziumi tanár tollából. A szerző 1905 körül megtett útja során Észak-Olaszországon, Dél-Franciaországon keresztül jutott el Spanyolországba, melyet az út során alaposan bejárt, a katalán, az andalúz, a kasztíliai, a navarrai részeket is beleértve. Érdeklődése egyáltalán nem korlátozódik az egyházi építészet és képzőművészet értékeire: a világi építményeket, a népszokásokat, a markáns politikai véleményeket éppúgy méltányolja, ahogyan nem feledkezik meg a szálláshelyek és a közlekedés helyi részleteiről sem. Művében egyáltalán nem dominálnak a kegyességi részek, helyette a spanyol mezőgazdaság, a spanyol művelődés esélyeivel kapcsolatban hosszasabb eszmefuttatások olvashatók, ahogyan az évtizedek óta uralmon levő szabadelvű politikai vezetés okozta életmódváltásról is sok szó esik.
Poss.: Csáky Károly Emmánuel (1850-1919) pozsonyi kanonok, váci megyéspüspök, Vác oktatásügyének előmozdítója.
Aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), az első kötéstáblán apró sérüléssel. Jó példány.

Rufpreis:
5 000 HUF

19043.

Rufpreis:
5 000 HUF

19044.

Rufpreis:
5 000 HUF

19045.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kolozsvár - Klausenburg. Tausend Jahre einer Ungarischen Stadt. Herausgegeben von Ladislaus Makkai und Emil Vásárhelyi. Budapest-Leipzig-Milano, (1944). Danubia Verlag (Athenaeum Rt. ny.) 168 + [4] p. A kolozsvári helytörténeti és társadalomtörténeti tanulmányok után a 105. oldaltól képmelléklet, a 103. oldalon egész oldalas Kolozsvár-térkép. Fűzve, enyhén sérült gerincű, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.
19046.

Kolozsvár - Klausenburg. Tausend Jahre einer Ungarischen Stadt. Herausgegeben von Ladislaus Makkai und Emil Vásárhelyi.
Budapest-Leipzig-Milano, (1944). Danubia Verlag (Athenaeum Rt. ny.) 168 + [4] p.
A kolozsvári helytörténeti és társadalomtörténeti tanulmányok után a 105. oldaltól képmelléklet, a 103. oldalon egész oldalas Kolozsvár-térkép.
Fűzve, enyhén sérült gerincű, illusztrált kiadói borítóban, jó példány.

Rufpreis:
5 000 HUF

10 db Erdély történetével, (nép)művészetével, stb. kapcsolatos könyv: Száraz György: Erdély múltjáról, jelenidőben.; Veress Dániel: Mikes és a szülőföld.; Kántor Lajos: Birtokon belül? Téli beszélgetések Erdélyben.; Elszármazott Erdélyiek Névjegyzéke.; Bajcsy-Zsilinszky Endre: Erdély múltja és jövője.; Dr. Ádám Sándor: Európa bűne, ahogy elbántak a magyarokkal.; Kovács József: Fatemplomok Máramarosban.; Banner Zoltán: Csillagfaragók.; Dávid László: A középkori Udvarhelyszék művészeti emlékei.; Sütő András: Vadpávamenyegző. Vegyes állapotban.
19047.

10 db Erdély történetével, (nép)művészetével, stb. kapcsolatos könyv:
Száraz György: Erdély múltjáról, jelenidőben.;
Veress Dániel: Mikes és a szülőföld.; Kántor Lajos: Birtokon belül? Téli beszélgetések Erdélyben.;
Elszármazott Erdélyiek Névjegyzéke.;
Bajcsy-Zsilinszky Endre: Erdély múltja és jövője.;
Dr. Ádám Sándor: Európa bűne, ahogy elbántak a magyarokkal.;
Kovács József: Fatemplomok Máramarosban.;
Banner Zoltán: Csillagfaragók.;
Dávid László: A középkori Udvarhelyszék művészeti emlékei.;
Sütő András: Vadpávamenyegző.
Vegyes állapotban.

Rufpreis:
5 000 HUF

Cholnoky Jenő: A Föld és élete. Világrészek, országok, emberek. I., III., IV. kötetek. I.: Európa. III.: Afrika. IV.: Amerika. Bp., [1936-1937], Franklin-Társulat. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopottas borítókkal, kissé sérült gerinccel, belül a lapok túlnyomórészt jó állapotban.
19048.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kádár László: Székely fürdők, székely tájak. Bp., 1941, Officina. 34p + 24p. kép melléklet. Kiadói kartonált kötés, védőhártyával, jó állapotban.
19049.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF