Dr. Ugró Gyula: Újpest. 1831-1930. Sajtó alá rendezte: Dr. Ladányi Miksa. Magyar Városok Monográfiája XI. Bp.,1932, Magyar Városok Monográfiája, 480+1 p.+9 (fekete-fehér fotókat tartalmazó, kétoldalas képtáblák) t. Kiadói aranyozott, dombornyomott címerrel díszített egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kissé laza fűzéssel, régi intézményi bélyegzésekkel. + cca 1925 Ujpest város legujabb térképe, 1:10.000, Ujpest, Schinkovits Lajos-ny., hajtott, szakadt, foltos, 50x35 cm. + 1930 Meghívó az Ujpesti Katholikus Nőszövetség Katholikus Báljára, 2 sztl. lev.
Lechner Jenő: A Magyar Nemzeti Múzeum épülete 1836-1926. (Számozott.) [Budapest], 1927. A Magyar Nemzeti Múzeum Barátainak Egyesülete (Dunántúl Egyetemi Nyomda, Pécs). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 68 p. + 27 t. (kétoldalas) + 1 melléklet (négyleveles). Egyetlen kiadás. Kolofon: "A Magyar Nemzeti Múzeum barátai ezt a művet kapják az 1927-ik évre tagilletményül. Könyvárusi forgalomba nem kerül. [Ez a] 881. szám." A nemzeti intézmény építészeti és társadalomtörténetét gazdag képanyag és alaprajzi vázlatok sokasága kíséri. A munka végén francia nyelvű összefoglaló. Kötetünk melléklete a Magyar Nemzeti Múzeum Barátainak Egyesületének 8 oldal terjedelmű vezetőségi és tagsági listája. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Pap József, ifjabb nagysomkúti: Adalékok Máramaros történetéhez. Máramarossziget, [1909]. Máramarosi Független Ujság nyomdája. [4] + 368 p. + 5 t. Egyetlen kiadás. Népszerű, olvasmányos stílusban megírt, hiánypótló áttekintés Máramaros megye múltjáról. A történeti áttekintés történetíve a vármegyévé szerveződés 1270-es éveitől 1776-ig terjed: ekkor vonják ki ugyanis az őrséget Huszt várából, és ezzel a történelmi időknek is vége szakad Máramarosban. Példányunk belívének két levele hiányzik (43-46. oldal), az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon aláhúzások, néhány oldalon apró foltosság. Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
Thirring Gusztáv: Budapest közegészségügyi és közművelődési viszonyai. A VIII. Nemzetközi Közegészségi és Demografiai Congresszus alkalmából. Függelékül: Budapesti Kalauz. / Gustave Thirring: Budapest Hygiéne Publique et Culture. Redigé a L'Occasion du VIIIe Congrés International Hygiéne et de Démographie. Annexe: Guide de Budaepst. Bp., 1894., Pesti Könyvnyomda Rt., 239+1 p.+ 12 (fekete-fehér képtáblák) t. Magyar és francia nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült táblákkal, egy kijáró táblával, hiányzó térképpel és 2 hiányzó táblával, régi bélyegzésekkel.