Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 207

Lehoczky Alfréd: Várak, urak, háborúk. Bán-völgye és Hegyhátság a középkorban. Miskolc, 1996, Felsőmagyarország Kiadó. Kiadói papírkötés, karcos borítóval.
19050.

Rufpreis:
5 000 HUF

19051.

Rufpreis:
1 800 HUF

19052.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

19053.

Rufpreis:
3 000 HUF

Vámbéry Ármin: Küzdelmeim. Bp., 1905, Franklin. 1 t. (a szerző arcképe) VII, 516 l. 1 sztl. lev. 6 t. (képanyag) 5 műmell. (hasonmás, ebből 2 kihajtható). Kiadói egészvászon-kötésben, szakadt, sérült kötés
19054.

Rufpreis:
4 000 HUF

Orbán Balázs: A Székelyföld leírása. I-II. köt. (Reprint kiadás, kísérőfüzettel). Bp., 1982, Helikon - Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülése. Kiadói egészvászon-kötés, kopott kiadói papírtokban.
19055.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Moss László: Reáltanoda 7. Képek az Eötvös József Gimnázium életéből. 2006, Reáltanoda Alapítvány. CD-ROM-mal. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
19056.

Rufpreis:
2 400 HUF

19057.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Dr. Ugró Gyula: Újpest. 1831-1930. Sajtó alá rendezte: Dr. Ladányi Miksa. Magyar Városok Monográfiája XI. Bp.,1932, Magyar Városok Monográfiája, 480+1 p.+9 (fekete-fehér fotókat tartalmazó, kétoldalas képtáblák) t. Kiadói aranyozott, dombornyomott címerrel díszített egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kissé laza fűzéssel, régi intézményi bélyegzésekkel. + cca 1925 Ujpest város legujabb térképe, 1:10.000, Ujpest, Schinkovits Lajos-ny., hajtott, szakadt, foltos, 50x35 cm. + 1930 Meghívó az Ujpesti Katholikus Nőszövetség Katholikus Báljára, 2 sztl. lev.
19058.

Dr. Ugró Gyula: Újpest. 1831-1930. Sajtó alá rendezte: Dr. Ladányi Miksa. Magyar Városok Monográfiája XI. Bp.,1932, Magyar Városok Monográfiája, 480+1 p.+9 (fekete-fehér fotókat tartalmazó, kétoldalas képtáblák) t. Kiadói aranyozott, dombornyomott címerrel díszített egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, kissé laza fűzéssel, régi intézményi bélyegzésekkel. + cca 1925 Ujpest város legujabb térképe, 1:10.000, Ujpest, Schinkovits Lajos-ny., hajtott, szakadt, foltos, 50x35 cm.
+ 1930 Meghívó az Ujpesti Katholikus Nőszövetség Katholikus Báljára, 2 sztl. lev.

Rufpreis:
4 000 HUF

Lechner Jenő:  A Magyar Nemzeti Múzeum épülete 1836-1926. (Számozott.) [Budapest], 1927. A Magyar Nemzeti Múzeum Barátainak Egyesülete (Dunántúl Egyetemi Nyomda, Pécs). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 68 p. + 27 t. (kétoldalas) + 1 melléklet (négyleveles). Egyetlen kiadás. Kolofon: "A Magyar Nemzeti Múzeum barátai ezt a művet kapják az 1927-ik évre tagilletményül. Könyvárusi forgalomba nem kerül. [Ez a] 881. szám." A nemzeti intézmény építészeti és társadalomtörténetét gazdag képanyag és alaprajzi vázlatok sokasága kíséri. A munka végén francia nyelvű összefoglaló. Kötetünk melléklete a Magyar Nemzeti Múzeum Barátainak Egyesületének 8 oldal terjedelmű vezetőségi és tagsági listája. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19059.

Lechner Jenő: A Magyar Nemzeti Múzeum épülete 1836-1926. (Számozott.)
[Budapest], 1927. A Magyar Nemzeti Múzeum Barátainak Egyesülete (Dunántúl Egyetemi Nyomda, Pécs). 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + 68 p. + 27 t. (kétoldalas) + 1 melléklet (négyleveles). Egyetlen kiadás.
Kolofon: "A Magyar Nemzeti Múzeum barátai ezt a művet kapják az 1927-ik évre tagilletményül. Könyvárusi forgalomba nem kerül. [Ez a] 881. szám." A nemzeti intézmény építészeti és társadalomtörténetét gazdag képanyag és alaprajzi vázlatok sokasága kíséri. A munka végén francia nyelvű összefoglaló. Kötetünk melléklete a Magyar Nemzeti Múzeum Barátainak Egyesületének 8 oldal terjedelmű vezetőségi és tagsági listája.
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
4 000 HUF

Pap József, ifjabb nagysomkúti:  Adalékok Máramaros történetéhez. Máramarossziget, [1909]. Máramarosi Független Ujság nyomdája. [4] + 368 p. + 5 t. Egyetlen kiadás. Népszerű, olvasmányos stílusban megírt, hiánypótló áttekintés Máramaros megye múltjáról. A történeti áttekintés történetíve a vármegyévé szerveződés 1270-es éveitől 1776-ig terjed: ekkor vonják ki ugyanis az őrséget Huszt várából, és ezzel a történelmi időknek is vége szakad Máramarosban. Példányunk belívének két levele hiányzik (43-46. oldal), az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon aláhúzások, néhány oldalon apró foltosság. Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
19060.

Pap József, ifjabb nagysomkúti: Adalékok Máramaros történetéhez.
Máramarossziget, [1909]. Máramarosi Független Ujság nyomdája. [4] + 368 p. + 5 t. Egyetlen kiadás.
Népszerű, olvasmányos stílusban megírt, hiánypótló áttekintés Máramaros megye múltjáról. A történeti áttekintés történetíve a vármegyévé szerveződés 1270-es éveitől 1776-ig terjed: ekkor vonják ki ugyanis az őrséget Huszt várából, és ezzel a történelmi időknek is vége szakad Máramarosban.
Példányunk belívének két levele hiányzik (43-46. oldal), az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés, néhány oldalon aláhúzások, néhány oldalon apró foltosság.
Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.

Rufpreis:
4 000 HUF
9

Thirring Gusztáv: Budapest közegészségügyi és közművelődési viszonyai. A VIII. Nemzetközi Közegészségi és Demografiai Congresszus alkalmából. Függelékül: Budapesti Kalauz. / Gustave Thirring: Budapest Hygiéne Publique et Culture. Redigé a L'Occasion du VIIIe Congrés International Hygiéne et de Démographie. Annexe: Guide de Budaepst. Bp., 1894., Pesti Könyvnyomda Rt., 239+1 p.+ 12 (fekete-fehér képtáblák) t. Magyar és francia nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült táblákkal, egy kijáró táblával, hiányzó térképpel és 2 hiányzó táblával, régi bélyegzésekkel.
19061.

Rufpreis:
4 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF