Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 207

Fényes Elek: Magyar országnak, 's a' hozzá kapcsolt tartományoknak mostani állapotja statistikai és geographiai tekintetben. II. és V. kötet. Pest, 1837-1839., Trattner-Károlyi, 4+680 p.; 261+1 p. Első kiadás. Fényes Elek (1807-1876) közgazdász, statisztikus, földrajzi író, a hazai honismereti szemlélet és közgazdasági statisztika megalapítója. Rendszeres Magyarország-leírása hat kötetben jelent meg, 1836-1840 között. A nagy mű első kötetének megjelenése után a szerzőt a Magyar Tudományos Akadémia tagjai közé választották. Önmagában is megálló kötetünk a Dunántúl megyéit méltatja demográfiai, néprajzi, hegy- és vízrajzi, mezőgazdasági, állattenyésztési, ásványtani, ipari és kereskedelmi, oktatásügyi, katonai és közigazgatási szempontból (oskolák és nevelő intézetek, ezredek és svadronyok, királyi hivatalok és más közintézetek). A vármegyék statisztikai leírásának élén a vármegyei tisztikar összetétele, járás-beosztása, szabad királyi városának (városainak) bőséges méltatása, majd járásonként rendben a mezővárosok és falvak rövid leírása, a lakosság korabeli etnikai és vallási arányainak részleteivel, valamint az egyes települések emlékezetesebb vonásainak ismertetésével. Második kötetünk a következő vármegyék leírását tartalmazza: Árva, Bács-Bodrog, Bars, Esztergom, Hont, Liptó, Nógrád, Nyitra, Pest, Pilis, és Solt, Pozsony, Thuróc, Trencsén, Zólyom. Ötödik kötetünk a következő vármegyék leírását tartalmazza: Verőce, Szerem, Pozsega, Kraszna, Közép-Szolnok, Zaránd, Kővár vidéke, Szabad Jász és Kun Kerületek, Nemes Hajdú Kerület, Magyar Tengerpart, Horvátország: Zágráb, Varasd, Kőrös. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal.
19000.

Fényes Elek: Magyar országnak, 's a' hozzá kapcsolt tartományoknak mostani állapotja statistikai és geographiai tekintetben. II. és V. kötet. Pest, 1837-1839., Trattner-Károlyi, 4+680 p.; 261+1 p. Első kiadás.
Fényes Elek (1807-1876) közgazdász, statisztikus, földrajzi író, a hazai honismereti szemlélet és közgazdasági statisztika megalapítója. Rendszeres Magyarország-leírása hat kötetben jelent meg, 1836-1840 között. A nagy mű első kötetének megjelenése után a szerzőt a Magyar Tudományos Akadémia tagjai közé választották. Önmagában is megálló kötetünk a Dunántúl megyéit méltatja demográfiai, néprajzi, hegy- és vízrajzi, mezőgazdasági, állattenyésztési, ásványtani, ipari és kereskedelmi, oktatásügyi, katonai és közigazgatási szempontból (oskolák és nevelő intézetek, ezredek és svadronyok, királyi hivatalok és más közintézetek). A vármegyék statisztikai leírásának élén a vármegyei tisztikar összetétele, járás-beosztása, szabad királyi városának (városainak) bőséges méltatása, majd járásonként rendben a mezővárosok és falvak rövid leírása, a lakosság korabeli etnikai és vallási arányainak részleteivel, valamint az egyes települések emlékezetesebb vonásainak ismertetésével.
Második kötetünk a következő vármegyék leírását tartalmazza: Árva, Bács-Bodrog, Bars, Esztergom, Hont, Liptó, Nógrád, Nyitra, Pest, Pilis, és Solt, Pozsony, Thuróc, Trencsén, Zólyom. Ötödik kötetünk a következő vármegyék leírását tartalmazza: Verőce, Szerem, Pozsega, Kraszna, Közép-Szolnok, Zaránd, Kővár vidéke, Szabad Jász és Kun Kerületek, Nemes Hajdú Kerület, Magyar Tengerpart, Horvátország: Zágráb, Varasd, Kőrös.
Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foxing foltos lapokkal.

Rufpreis:
12 000 HUF

Gaal György-Gránitz Miklós: Örök Házsongárd. 1-2. kötet. A 2. kötet DEDIKÁLT! Kolozsvár és sírkertje a századok sodrában. Bp.,2010, Pharma Press. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
19001.

Rufpreis:
18 000 HUF
48,78
56,25

Karczag Ákos - Szabó Tibor: Erdély, Partium és a Bánság erődített helyei. Várak, várkastélyok, városfalak, templomvárak, barlangvárak, sáncok és erődítmények a honfoglalástól a 19. század végéig. Bp., 2010., Semmelweis Kiadó, 758 p. 1. kiadás. Gazdag képanyaggal, térképekkel illusztrált. Nagyméretű térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
19002.

Rufpreis:
12 000 HUF

Hungerford, Edward:  The Story of The Waldorf-Astoria. Illustrated. (Dedikált.) New York - London, 1925 G. P. Putnam's Sons - The Knickerbocker Press. 1 t. (hártyapapírrral védett címkép) + VI + 283 + [1] p. + 16 t. (5 kétoldalas). Első kiadás. Dedikált: "Presented to the visiting delegate of the O. M. K. E. with the compliments of The Waldorf-Astoria. Thursday, June 7, 1928." A Waldorf-Astoria néven ismert épületkettős Manhattan belvárosában épült 1893-1897 között, és korának reprezentatív, legelegánsabb szállodájának számított. Vendéglátóipar-történeti monográfiánk az intézmény küzdelmes és diadalmas évtizedeit tekinti át, az előzményektől a jelenkorig és a biztató jövőig. A kiemelt társasági eseményeknek helyet adó épületegyüttest 1929-ben lebontották, és új, art deco stílusban épült utóda 1931-től áll New York belvárosában. Példányunkat a régi hotelkomplexum utolsó teljes évében dedikálta a Waldorf-Astoria személyzete az oda látogató magyar delegációnak. Prov: Országos Magyar Kereskedelmi Egyesülés (O. M. K. E.), Sándor Pál közgazdász, országgyűlési képviselő javaslatára 1903-ban létesült érdekvédelmi egyesület. Aranyozott, enyhén kopott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19004.

Rufpreis:
9 500 HUF
25,75
29,69

[Graeffel János]: A sasvári háromszázados nagy bucsu-járat. 1864. september 8-iki sasvári nagy bucsu-ünnepélyre vonatkozó Történeti jegyzetek, főpásztori levelek, előkészületek, utazási rajzok, alkalmi versezetek és egyházi szent beszédek. Nagyszombatban, (1865). Nyomatott Winter Zsigmond betüivel. 1 t. (tónusos kőnyomat: "Ünnepélyes bevonulás a sasvári templomba 1864 szeptember hó 7-kén.") + [10] + 222 + [2] p. + 1 t. (tónusos kőnyomat: "A sasvári fájdalmas bold. Szüz szobrának megkoronázása, 1864 szeptember hó 8-kán."). A Nagyszombattól északnyugatra fekvő Sasvár települése 1564-től vált búcsújáró hellyé, az itt feljegyzett csoda alapján. Kortárs feljegyzések szerint a lobbanékony, haragos természetű Czobor Imre főúr, királyi kamarás természete neje könyörgésére és a Szűzanya közbenjárására engedékenyebbé vált, e csoda számba menő esemény emlékére a főúr neje kegyszobrot készíttetett, melyhez számos későbbi csodatétel is fűződik, a csodák nyomán pedig a pálosok később monostort is emeltek a helyszínen. Kiadványunk a kegyszobor állításának háromszáz éves évfordulója alkalmából tartott búcsú alkalmából készült. A történeti visszaemlékezésekből, zarándoklati úti beszámolóból és magyar, szlovák és német nyelvű katolikus szentbeszédekből összeálló kötetet alkalmi költemények zárják. A tónusos kőnyomatú, hártyapapírral védett címképen a templom látképe, előterében zarándoksereggel. Példányunk címképén, enyhén hiányos címlevelén és a belív első levelein foltosság, a címlapon és az első borítón gyűjteményi bélyegzés. Könyvtári duplum, a fedőborítókon apró pótlás. Fűzve, keretdíszes, feliratozott, enyhén hiányos, alsó sarkán és oldalt javított, részben pótolt kiadói borítóban. Jó példány.
19006.

[Graeffel János]: A sasvári háromszázados nagy bucsu-járat. 1864. september 8-iki sasvári nagy bucsu-ünnepélyre vonatkozó Történeti jegyzetek, főpásztori levelek, előkészületek, utazási rajzok, alkalmi versezetek és egyházi szent beszédek.
Nagyszombatban, (1865). Nyomatott Winter Zsigmond betüivel. 1 t. (tónusos kőnyomat: "Ünnepélyes bevonulás a sasvári templomba 1864 szeptember hó 7-kén.") + [10] + 222 + [2] p. + 1 t. (tónusos kőnyomat: "A sasvári fájdalmas bold. Szüz szobrának megkoronázása, 1864 szeptember hó 8-kán.").
A Nagyszombattól északnyugatra fekvő Sasvár települése 1564-től vált búcsújáró hellyé, az itt feljegyzett csoda alapján. Kortárs feljegyzések szerint a lobbanékony, haragos természetű Czobor Imre főúr, királyi kamarás természete neje könyörgésére és a Szűzanya közbenjárására engedékenyebbé vált, e csoda számba menő esemény emlékére a főúr neje kegyszobrot készíttetett, melyhez számos későbbi csodatétel is fűződik, a csodák nyomán pedig a pálosok később monostort is emeltek a helyszínen. Kiadványunk a kegyszobor állításának háromszáz éves évfordulója alkalmából tartott búcsú alkalmából készült. A történeti visszaemlékezésekből, zarándoklati úti beszámolóból és magyar, szlovák és német nyelvű katolikus szentbeszédekből összeálló kötetet alkalmi költemények zárják. A tónusos kőnyomatú, hártyapapírral védett címképen a templom látképe, előterében zarándoksereggel.
Példányunk címképén, enyhén hiányos címlevelén és a belív első levelein foltosság, a címlapon és az első borítón gyűjteményi bélyegzés. Könyvtári duplum, a fedőborítókon apró pótlás.
Fűzve, keretdíszes, feliratozott, enyhén hiányos, alsó sarkán és oldalt javított, részben pótolt kiadói borítóban. Jó példány.

Rufpreis:
8 000 HUF

Bulrington Escorted Tours: Yellowstone Glacier and Rocky Mountain National Park. Colorado, California, Black Hills, Pacific Northwest and Alaska. Chicago, 1929., Bulrington Escorted Tours, 64 p. Gazdag képanyaggal, színes képekkel és térképekkel illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötés, foltos borítóval.
19007.

Rufpreis:
8 000 HUF

Vay Péter: A keleti féltekén. Bp., (1918), Franklin, 1 (címkép) t. + 479+1 p.+11 ( fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, egy tábla hiánnyal.
19008.

Rufpreis:
8 000 HUF

Berzeviczy Albert:  Itália. Úti rajzok és tanulmányok. 193 képpel. Budapest, 1905. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. XVI + 528 p. Berzeviczy Albert (1853-1936) politikus, vallás- és közoktatásügyi miniszter, MTA-elnök, művészeti író. Fő kutatási területe az olasz reneszánsz. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált kötetben 1897-1904 közötti olaszországi utazásainak benyomásait rögzíti. A képzőművészeti esszé formáját öltő mű először 1899-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból származik; a szerző az első kiadásban közölt szöveget érintetlenül hagyta, fejezeteinek megjelenési sorrendjét azonban átszerkesztette, hogy az esszék együttesen egy ideális itáliai kulturális körút képzetét keltsék. A képzőművészeti fókusz ellenére a kötet képanyaga időről időre az 1900 körüli olasz népéletet, utcaképet is rögzíti. Aranyozott gerincű, álbordást korabeli félmaroquin kötésben, kötéstáblái sarkán apró kopásokkal, felül kék festésű lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.
19009.

Berzeviczy Albert: Itália. Úti rajzok és tanulmányok. 193 képpel.
Budapest, 1905. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. XVI + 528 p.
Berzeviczy Albert (1853-1936) politikus, vallás- és közoktatásügyi miniszter, MTA-elnök, művészeti író. Fő kutatási területe az olasz reneszánsz. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált kötetben 1897-1904 közötti olaszországi utazásainak benyomásait rögzíti. A képzőművészeti esszé formáját öltő mű először 1899-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból származik; a szerző az első kiadásban közölt szöveget érintetlenül hagyta, fejezeteinek megjelenési sorrendjét azonban átszerkesztette, hogy az esszék együttesen egy ideális itáliai kulturális körút képzetét keltsék. A képzőművészeti fókusz ellenére a kötet képanyaga időről időre az 1900 körüli olasz népéletet, utcaképet is rögzíti.
Aranyozott gerincű, álbordást korabeli félmaroquin kötésben, kötéstáblái sarkán apró kopásokkal, felül kék festésű lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.

Rufpreis:
8 000 HUF

19010.

Rufpreis:
6 000 HUF

Zentai Tünde:A parasztház története a Dél-Dunántúlon. Bp., 1991. Pannónia könyvek. 271p. Kiadói kartonált papírkötésben
19011.

Rufpreis:
8 000 HUF

19012.

Rufpreis:
8 000 HUF

Cholnoky Jenő (1870-1950): Égen, földön. Földrajzi értekezések. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1935], Franklin-Társulat, 197+(3) p.+ 24 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Szövegközi és egészoldalas térképekkel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval.
19013.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF