Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF
21,68 EUR, 25,00 USD

Beschreibung:

Berzeviczy Albert: Itália. Úti rajzok és tanulmányok. 193 képpel.
Budapest, 1905. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. XVI + 528 p.
Berzeviczy Albert (1853-1936) politikus, vallás- és közoktatásügyi miniszter, MTA-elnök, művészeti író. Fő kutatási területe az olasz reneszánsz. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas felvételekkel gazdagon illusztrált kötetben 1897-1904 közötti olaszországi utazásainak benyomásait rögzíti. A képzőművészeti esszé formáját öltő mű először 1899-ben jelent meg, példányunk a második kiadásból származik; a szerző az első kiadásban közölt szöveget érintetlenül hagyta, fejezeteinek megjelenési sorrendjét azonban átszerkesztette, hogy az esszék együttesen egy ideális itáliai kulturális körút képzetét keltsék. A képzőművészeti fókusz ellenére a kötet képanyaga időről időre az 1900 körüli olasz népéletet, utcaképet is rögzíti.
Aranyozott gerincű, álbordást korabeli félmaroquin kötésben, kötéstáblái sarkán apró kopásokkal, felül kék festésű lapszélekkel. Dekoratív, szép példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk