Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 207

Némethy Lajos:  A pesti főtemplom története. I. kötet. [Unicus, több nem jelent meg.] Budapest, 1890. Rudnyánszky A. könyvnyomdájából. 1 t. (címkép: a pesti főtemplom látképe) + [4] + 422 + [2] p. Egyetlen kiadás. A mű az alapítástól 1752-ig tárgyalja a Belvárosi Plébániatemplom történetét. Némethy Lajos (1840-1917) római katolikus plébános, történész 1868-tól Budán, 1882-től a Belvárosban szolgált. Főtemplomának története egyben Pest város katolikus szemléletű társadalomtörténete is. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti illusztrációval. Példányunk első négy és utolsó négy levele japán papírral megerősítve. Gerincén feliratozott, XX. század második felében készült félvászon kötésben, az eredeti borítófedelek bekötve.
19026.

Némethy Lajos: A pesti főtemplom története. I. kötet. [Unicus, több nem jelent meg.]
Budapest, 1890. Rudnyánszky A. könyvnyomdájából. 1 t. (címkép: a pesti főtemplom látképe) + [4] + 422 + [2] p. Egyetlen kiadás.
A mű az alapítástól 1752-ig tárgyalja a Belvárosi Plébániatemplom történetét. Némethy Lajos (1840-1917) római katolikus plébános, történész 1868-tól Budán, 1882-től a Belvárosban szolgált. Főtemplomának története egyben Pest város katolikus szemléletű társadalomtörténete is. Oldalszámozáson belül számos egész oldalas és szövegközti illusztrációval.
Példányunk első négy és utolsó négy levele japán papírral megerősítve.
Gerincén feliratozott, XX. század második felében készült félvászon kötésben, az eredeti borítófedelek bekötve.

Rufpreis:
6 000 HUF

Dr. Szelnár Aladár (szerk.): Magyarország túrakönyve. Bp., 1928, Athenaeum. 390p + számos egészoldalas reklám tábla, két reklámos könyvjelző, + térkp melléklet: Dr. Szelnár Aladár: Budapest Auto térképe. Kiadói vászonkötésben,belül a fűzésnél kissé sérült a fűzésnél, de jó
19027.

Rufpreis:
6 000 HUF

A Magas-Tátra részletes kalauza. I. kötet. Szerkesztette Vigyázó János és Hefty Gy. Andor. Budapest, 1917. "Turistaság és Alpinizmus" (Wessely és Horváth nyomdai műintézete, Pécs). VIII + 403 + [21] p. A hazai turistáskodás és hegyvidéki gyógyüdülés bölcsőjének számító Magas-Tátra az 1880-as évektől a hazai idegenforgalmi fejlesztések kitüntetett terepe volt. Tételünk - mely a háromkötetes sorozat magában is megálló, bevezető része - a Magas-Tátra általános jellemzését tűzte ki célul; szerepelnek itt geológiai, meteorológiai, botanikai és zoológiai, történelmi, demográfiai és néprajzi, kutatástörténeti részletek. Az általános jellemzés után következő idegenforgalmi rész elsőként a hegyekre, a túrák szépségeire, a túrázás veszélyeire koncentrál, majd a túrák kiindulópontjául, illetve a magashegységi üdülés központjaiként szolgáló települések részletes ismertetője következik. A bevezető kötet természetesen az üdülőközpont megközelíthetőségével és távíró-kapcsolataival is foglalkozik, autóutasok és autóversenyzők (!) számára pedig több útvonalat is ajánl a Tátra megközelítésére. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas illusztrációkkal, térképvázlatokkal. A munka első kiadása 1914-ben jelent meg. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, illusztrált kiadói tokban. Jó példány.
19028.

A Magas-Tátra részletes kalauza. I. kötet. Szerkesztette Vigyázó János és Hefty Gy. Andor.
Budapest, 1917. "Turistaság és Alpinizmus" (Wessely és Horváth nyomdai műintézete, Pécs). VIII + 403 + [21] p.
A hazai turistáskodás és hegyvidéki gyógyüdülés bölcsőjének számító Magas-Tátra az 1880-as évektől a hazai idegenforgalmi fejlesztések kitüntetett terepe volt. Tételünk - mely a háromkötetes sorozat magában is megálló, bevezető része - a Magas-Tátra általános jellemzését tűzte ki célul; szerepelnek itt geológiai, meteorológiai, botanikai és zoológiai, történelmi, demográfiai és néprajzi, kutatástörténeti részletek. Az általános jellemzés után következő idegenforgalmi rész elsőként a hegyekre, a túrák szépségeire, a túrázás veszélyeire koncentrál, majd a túrák kiindulópontjául, illetve a magashegységi üdülés központjaiként szolgáló települések részletes ismertetője következik. A bevezető kötet természetesen az üdülőközpont megközelíthetőségével és távíró-kapcsolataival is foglalkozik, autóutasok és autóversenyzők (!) számára pedig több útvonalat is ajánl a Tátra megközelítésére. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas illusztrációkkal, térképvázlatokkal. A munka első kiadása 1914-ben jelent meg.
Fűzve, illusztrált kiadói borítóban, illusztrált kiadói tokban. Jó példány.

Rufpreis:
5 000 HUF

Banse, Ewald:  Die Türkei. Eine moderne Geographie. Mit Buchschmuck von Carlos Tips. Mit 62 Abbilndungen und einer farbigen Kulturkarte. Braunschweig, 1915. Verlag und Bruck von George Westermann. 1 t. (színes címkép) + [2] + 454 + [2] p. + 16 t. (kétoldalas) + 1 térkép (színes, kihajtható, feliratozott hártyapapírral). Első kiadás. A birodalmi, pángermán szemléletéről ismert Ewald Banse (1883-1953) német földrajztudós és etnográfus kultúrföldrajzi monográfiája a szövetséges Törökországról. A kötet a néprajzi, kulturális és gazdasági szempontból meglehetősen heterogén államot érthetően tájegységekként írja le, így külön-külön fejezet méltatja a török főhatalom központjának számító Kis-Ázsiát, illetve a megrendszabályozandó peremterületeket: Örményországot, Mezopotámiát, Arábiát és Szíriát. Fejezetkezdő könyvdíszekkel, emlékezetes fotóanyaggal. A színes, kihajtható áttekintő térképmelléklethez feliratozott, hártyapapír csatlakozik. A címoldalon kisebb javítás. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19029.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Salamon Ferenc: Buda-Pest története. 1. és 3. kötet. Első rész: Buda-Pest az Ó-korban. Harmadik rész: Kútfő bírálatok. Melléklet a Budapest története második részéhez. A főváros megbízásából írta Salamon Ferencz. 1-3. kötet. Budapest, 1878-1885, Athenaeum. 366p; 381p. Az első kötet kiadói papírkötésben, felvágatlan, a 3. kötet félvászon kötésben
19030.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

Mocsáry Béláné Fáy Mária: Keleti utazás. Egyptom, Szentföld, India, Ceylon. Uti jegyzetek. Bp., 1901. Athenaeum, 400 p. + 30 (fekete-fehér fotómellékletek) t. Második bővített kiadás. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az elülső táblán aranyozott családi címerrekkl: kopott borítóval, javított gerinccel és kötéssel, a szennylapok és a táblákon papírborítás pótolt, hiányzó címlappal és hiányzó táblákkal.
19031.

Rufpreis:
6 000 HUF

Heimler Károly: Sopron belvárosa. Sopron műemlékei I. kötet. Csányi Károly előszavával. Becht Rezső és Mihály Ernő Dr. közreműködésével sajtó alá Heimler Károly Dr. Sopron, 1939, Soproni Városszépítő Egyesület, (Röttig-Romwalter-ny.), XVI+2+181+2 p. Számos fekete-fehér egészoldalas fotóval illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, az első táblán a város aranyozott címerével, apró kopásnyomokkal, sérült gerinccel.
19032.

Heimler Károly: Sopron belvárosa. Sopron műemlékei I. kötet. Csányi Károly előszavával. Becht Rezső és Mihály Ernő Dr. közreműködésével sajtó alá Heimler Károly Dr.
Sopron, 1939, Soproni Városszépítő Egyesület, (Röttig-Romwalter-ny.), XVI+2+181+2 p. Számos fekete-fehér egészoldalas fotóval illusztrálva. Kiadói aranyozott félbőr-kötésben, az első táblán a város aranyozott címerével, apró kopásnyomokkal, sérült gerinccel.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Csatkai Endre - Dercsényi Dezső - Entz Géza et al.: Sopron és környéke műemlékei. Fülep Lajos előszavával. Magyarország Műemléki Topográfiája II. köt. Győr-Sopron Megye Műemlékei I. rész. Szerk.: Dercsényi Dezső. Bp., 1956, Akadémiai Kiadó, 672 p.+ VIII (színes képtáblák) t. + 1 (kihajtható alaprajz) t. Második, javított és bővített kiadás. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval. Megjelent 3300 példányban.
19033.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

The Decline and Rise of Budapest. [red., intr.] Paul Vajda.  Budapest, 1946. Móricz Miklós Printing House. [4] p. + 23 t. (8 kétoldalas). Egyetlen kiadás. A magyar származású amerikai olvasók számára készített Budapest-album adománygyűjtési célokat szolgált, a fotóanyag zöme a háborúban lerombolt Budapest látképeit közli. Kötetünk végén elérő témájú, emlékezetes részt alkot Erzsébetváros, illetve Angyalföld nagyszabású urbanisztikai tervének látványos dokumentációja. Az utolsó oldalon köszönetnyilvánítás az amerikai hadseregnek, a Szent Jobb visszaszolgáltatása alkalmából. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.
19034.

The Decline and Rise of Budapest. [red., intr.] Paul Vajda.
Budapest, 1946. Móricz Miklós Printing House. [4] p. + 23 t. (8 kétoldalas). Egyetlen kiadás.
A magyar származású amerikai olvasók számára készített Budapest-album adománygyűjtési célokat szolgált, a fotóanyag zöme a háborúban lerombolt Budapest látképeit közli. Kötetünk végén elérő témájú, emlékezetes részt alkot Erzsébetváros, illetve Angyalföld nagyszabású urbanisztikai tervének látványos dokumentációja. Az utolsó oldalon köszönetnyilvánítás az amerikai hadseregnek, a Szent Jobb visszaszolgáltatása alkalmából.
Fűzve, feliratozott kiadói borítóban, jó példány.

Rufpreis:
6 000 HUF

Adalékok a Belső-Ferencváros történetéhez. Bp., 1986. Budapesti Városszépítő Egyesület. 507p. Kiadói papírkötésben
19035.

Rufpreis:
6 000 HUF

19036.

Rufpreis:
2 400 HUF

19037.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF