Felvinczi Takács Zoltán: Buddha útján a Távol-Keleten I. Bp., 1938, Révai, 6+260 p. +8 (fekete-fehér fotókkal) t. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
Deák Gábor - Gyimesi Sándor: Olvasókönyv Borsod-Abaúj-Zemplén megye és Miskolc város történetéhez. Miskolc, 1965. Kiadói papírkötés, gerincnél levált, kopottas állapotban.
Dercsényi Dezső: A székesfehérvári királyi bazilika. Gerevich Tibor előszavával. Budapest, 1943. Műemlékek Országos Bizottsága (Királyi Magyar Egyetemi Nyomda). XII + 166 + [2] p. + 1 t. (kihajtható) + 2 melléklet (kihajtható ásatási alaprajzok). Egyetlen kiadás. Dercsényi Dezső (1910-1987) művészettörténész, műemlékvédelmi szakértő munkája a téma alapvető monográfiája, oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalakkal felvételekkel és ábrákkal. A munka áttekinti az 1848-tól megkezdődő székesfehérvári ásatások történetét, méltatja az elért eredményeket, illetve katalogizálja a királyi kőtárban kiállított kő- és műtárgyakat. Átkötött borítóban az eredeti papírborító felhasználásával. Ex librissel