Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 207

1946 Budapest 1946 március, foltos borítóval.
19110.

Rufpreis:
2 000 HUF

Adametz Gyula: Angyalföld. Bp., 1947. (Család -Sylvester-ny.), 142+1 p. Első kiadás. A koalíciós idők végén írt helytörténeti kismonográfia Angyalföld történetét a középkortól a Horthy-korszak végéig tekinti át; oldalszámozáson belüli térképvázlatokkal, statisztikai táblázatokkal. Adametz Gyula kidolgozásában Angyalföld - a szerző szűkebb pátriája - korántsem a munkásmozgalom szülőhazája, hanem az öntudatos, önmaga erejéből időket átvészelő szakmunkások kerülete. Kiadói papírkötés, sérült, foltos, javított kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papír védőborító egy része a borítóhoz ragadt, a könyvtest javított.
19111.

Adametz Gyula: Angyalföld. Bp., 1947. (Család -Sylvester-ny.), 142+1 p. Első kiadás.
A koalíciós idők végén írt helytörténeti kismonográfia Angyalföld történetét a középkortól a Horthy-korszak végéig tekinti át; oldalszámozáson belüli térképvázlatokkal, statisztikai táblázatokkal. Adametz Gyula kidolgozásában Angyalföld - a szerző szűkebb pátriája - korántsem a munkásmozgalom szülőhazája, hanem az öntudatos, önmaga erejéből időket átvészelő szakmunkások kerülete.
Kiadói papírkötés, sérült, foltos, javított kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papír védőborító egy része a borítóhoz ragadt, a könyvtest javított.

Rufpreis:
2 800 HUF

Eyewitness Travel - Hungary. (Magyarország útikönyv). Szerk.: Agnieszka Trzebska-Cwalina. London, 2010, Dorling Kindersley, 336 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói papírkötés.
19112.

Rufpreis:
2 400 HUF

Shackleton, Ernest: A déli sark hajótöröttjei. Fordította Halász Gyula. Kalandos Utazások. Bp., é.n., Dante. 206p. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, jó állapotban.
19113.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szabó Zoltán: A Vaskapun túl. (Balkáni utiköny (Bp.) [é. n.] ?Élet?. 174 p. Számos egészoldalas fényképpel illusztrálva. Fűzve, kiadói, színes, illusztrált (Szemes) papírborítóban, kopottas + Az ujjáépülő Szombathely. Szombathely, é.n. 74p.
19114.

Rufpreis:
2 800 HUF

Horváth Detre: Kőszeg fejlődéstörténetének vázlata    Szeged, 1930. Városi ny. 40 p. + 2 t. (Különlenyomat a "Föld és Ember" 1929. IX. évf. 6. számából.)Kiadói papírkötésben
19115.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szabó Zoltán: A Vaskapun túl. (Balkáni utiköny (Bp.) [é. n.] ?Élet?. 174 p. Számos egészoldalas fényképpel illusztrálva. Fűzve, kiadói, színes, illusztrált (Szemes) papírborítóban, kopottas
19116.

Rufpreis:
2 000 HUF

Borsod-Abaúj-Zemplén a történelemben. Összeáll.: Veres László és Csorba Csaba. Szerk.:Csorba Csaba. Miskolc, 1987, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Papírkötésben, szép állapotban. Megjelent 600 példányban.
19117.

Rufpreis:
2 000 HUF

Slezsák Imre: Edelény és környéke. Edelény, 1987 110p. Gazdag képanyaggal. Kiadói papírkötésben
19118.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kiss Attila Lapis László: A Szerencsi Bocskai István Gimnázium Története (az iskola létrejöttétől napjainkig 1954-1994) Szerencs, 1994. 213p.. Kiadói papírkötésben
19119.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dr. Cservenyák László: Nyíregyháza örökváltsága. Nyíregyházi Kiskönyvtár 3. szám. Nyíregyháza, 1969. Megjelent 1000 példányban. Kiadói papírkötés, aláhúzásokkal, kissé kopottas állapotban.
19120.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

19121.

Rufpreis:
1 600 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF