Adametz Gyula: Angyalföld. Bp., 1947. (Család -Sylvester-ny.), 142+1 p. Első kiadás. A koalíciós idők végén írt helytörténeti kismonográfia Angyalföld történetét a középkortól a Horthy-korszak végéig tekinti át; oldalszámozáson belüli térképvázlatokkal, statisztikai táblázatokkal. Adametz Gyula kidolgozásában Angyalföld - a szerző szűkebb pátriája - korántsem a munkásmozgalom szülőhazája, hanem az öntudatos, önmaga erejéből időket átvészelő szakmunkások kerülete. Kiadói papírkötés, sérült, foltos, javított kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papír védőborító egy része a borítóhoz ragadt, a könyvtest javított.
Horváth Detre: Kőszeg fejlődéstörténetének vázlata Szeged, 1930. Városi ny. 40 p. + 2 t. (Különlenyomat a "Föld és Ember" 1929. IX. évf. 6. számából.)Kiadói papírkötésben
Borsod-Abaúj-Zemplén a történelemben. Összeáll.: Veres László és Csorba Csaba. Szerk.:Csorba Csaba. Miskolc, 1987, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Papírkötésben, szép állapotban. Megjelent 600 példányban.
Kiss Attila Lapis László: A Szerencsi Bocskai István Gimnázium Története (az iskola létrejöttétől napjainkig 1954-1994) Szerencs, 1994. 213p.. Kiadói papírkötésben
Cserey Zoltán - József Álmos: Sepsiszentgyörgy képes krónikája. Székely Nemzeti Múzeum füzetek II. sorozat 1. sz. Sepsiszentgyörgy, 1991., Székely Nemzeti Múzeum,(Kovászna,IGE-ny.), Kiadói papírkötés, kopott borítóval.