Tétel

Rufpreis:

4 800 HUF

Beschreibung:

Magyar Földrajzi Társaság könyvtára 2 kötete:

Bánhidi Antal: A Gerle 13 útja. Bánhidi Antal útinaplója. 89 képpel és 2 térképpel. A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp., [1936]. Franklin, 201 p. +4 (2 térkép,1 rajz, 1 grafikon) t. +1 p. + 24 (fekete-fehér képtáblák) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal.;

Balbo, Italo (1896-1940): Repülőrajokkal az óceánon át. (Stormi in volo sull'oceano). Ford.: Révay József. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+1 p. +32 (fekete-fehér képtáblák) t. +1 (térkép) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. A kötet szerepel a Magyar Ideiglenes Nemzetgyűlés által 1945/1946-ban összeállított "Fasiszta szellemű, antidemokratikus és szovjetellenes sajtótermékek I-IV." címmel megnevezett zárolt könyvek tételes és hivatalos listáján.
A kötet szerzője, Italo Balbo (1896- 1940) olasz fasiszta politikus, repülőtiszt, légügyi miniszter. 1924-től az MVSN főparancsnoka volt, majd 1926-ban kinevezték légügyi államtitkárnak. Feladata a királyi légierő, a Regia Aeronautica létrehozásának koordinációja volt. Ez követően 1928-ban a légierő marsallja, majd 1929-ben légügyi miniszter lett. Ez idő alatt két alkalommal is megszervezte és véghez vitte az Atlanti-óceán átrepülését. Később a Duce kinevezte Olaszország légimarsalljává, majd 1934-ben megválasztották Líbia kormányzójának. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.;

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : tg