Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 377

Fekete István: Vuk. Bp., 1965, Móra, 87+1 p. Első kiadás. Csergezán Pál rajzaival illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, de alapvetően jó állapotban.
20804.

Rufpreis:
3 000 HUF

Asztalos mesterek évkönyve 1926. Szerk.: Füredy Lajos. Bp., 1926, Helios-ny., 280 p. Gazdag reklámanyaggal. Munkabérekkel, árváltozásokkal, különféle "pác" receptekkel. Ipartestületi címtárral. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval, kijáró lapokkal, megviselt állapotban.
20805.

Rufpreis:
3 000 HUF

A Nyugat almanachja 1912. Bp., (1912), Nyugat, 143 p. Ady Endre, Csáth Géza, Heltay Jenő, Kaffka Margit, Szomory Dezső és mások írásaival. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborító bekötve, néhány kissé sérült lappal.
20806.

Rufpreis:
2 000 HUF

Wlassics Tibor, báró: Könnyek tengerén... - - újabb költeményei. Bp., 1930, szerzői kiadás (Stephaneum-ny.), 40 p. Első kiadás. A borító Mosdóssy Imre (1904-1995) munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, belül jó állapotban.
20807.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kolligátum a Magyar Könyvtár 10 kötetéből (160-170): Quida: Tonia. Ford.: Törökné Fenyvessy Szerénia.; Francza elbeszélők tára. Harmadik sorozat. About, Lemaitre, Villiers-de-L'Isle-Adam, Mendes, Maxime Paz. Ford.: Ambrus Zoltán, és Hevesi Sándor.; Aischylos: Agamemnon. Ford.: Váradi Antal.; Petőfi Sándor: A helység kalapácsa. János vitéz. Bev. ellátta: Bánóczi József. Akantisz Viktor és Telegdy László képeivel.; Rudyard Kipling: Indiai történetek. Második sorozat. Ford.: Marquis Géza.; Majthényi Flóra: Spanyolországi képek.; Verseghy Ferencz válogatott lírai költeményei. Összegyűjtötte, bev. és jegyzetekkel ellátta: Madarász Flóris.; Plutarchos: Coriolanus. Ford.: Kacskovics Kálmán.; Mindszenthi Gábor naplója. Szemelvények Altorjai Báró Apor Péter. "Metamorphosis Transilvaniae" czímű művéből. Kiadta és bev. ellátta: Balló István.; Dosztojevszkij M. Tivadar: A játékos naplója. Regény. Ford: Szabó Endre. Bp., 1900., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 64;+62+2;+56;+VI+7-98+6;+80;+63+1;+63+1;+44+2;+68+4+192 p. Átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval.
20808.

Kolligátum a Magyar Könyvtár 10 kötetéből (160-170):
Quida: Tonia. Ford.: Törökné Fenyvessy Szerénia.;
Francza elbeszélők tára. Harmadik sorozat. About, Lemaitre, Villiers-de-L'Isle-Adam, Mendes, Maxime Paz. Ford.: Ambrus Zoltán, és Hevesi Sándor.;
Aischylos: Agamemnon. Ford.: Váradi Antal.;
Petőfi Sándor: A helység kalapácsa. János vitéz. Bev. ellátta: Bánóczi József. Akantisz Viktor és Telegdy László képeivel.;
Rudyard Kipling: Indiai történetek. Második sorozat. Ford.: Marquis Géza.;
Majthényi Flóra: Spanyolországi képek.;
Verseghy Ferencz válogatott lírai költeményei. Összegyűjtötte, bev. és jegyzetekkel ellátta: Madarász Flóris.;
Plutarchos: Coriolanus. Ford.: Kacskovics Kálmán.;
Mindszenthi Gábor naplója. Szemelvények Altorjai Báró Apor Péter. "Metamorphosis Transilvaniae" czímű művéből. Kiadta és bev. ellátta: Balló István.;
Dosztojevszkij M. Tivadar: A játékos naplója. Regény. Ford: Szabó Endre.
Bp., 1900., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 64;+62+2;+56;+VI+7-98+6;+80;+63+1;+63+1;+44+2;+68+4+192 p. Átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval.

Rufpreis:
2 400 HUF

Salvador de Madariaga: Elysiumi mezők. Ford.: G. Beke Margit. Kőhalmi Béla elsőzavával. Bp.,[1938.],Századunk, 112 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
20809.

Rufpreis:
1 600 HUF

Máthé Lilla: Asszonysors... DEDIKÁLT! [Bp., 1941], Athenaeum, 186 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
20810.

Rufpreis:
1 600 HUF

20811.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kner Izidor Agyafurt alakjai. Csicseri Bors [Ágai Adolf] előszavával; Bér Dezső, Garay Ákos, Geiger Richárd, Homicskó Athanáz, Kalivoda Kata, Mühlbeck Károly, Szigethy István és Vadász Miklós kétszázötvenhárom eredeti rajzával. Gyoma, 1926, Kner, 367+(1) p. Harmadik kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói sérült félvászon kötés. Pálfy kölcsönkönyvtár ex librissel
20812.

Rufpreis:
2 000 HUF

Jankovich Ferenc: Iránytű a magyar irodalomban I-II. Turul Népkönyvtár 1-2. köt. (Bp., 1942), Turul, 132 p.; 162+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
20813.

Rufpreis:
1 400 HUF

Major Henrik panoptikuma. Írók és hírlapírók karrikaturái. Kosztolányi Dezső előszavával. Tevan-könyvtár. Békéscsaba, 1913, Tevan Adolf, (136) p. Első kiadás. Hozzákötve: Reinitz Béla: Dalok Ady Endre verseire. (Új dalsorozat). Modern Könyvtár 31-33. sz. Bp., 1911, Politzer Zsigmond és Fia, IV+(2)+33 p. Első kiadás. Sérült papírkötésben, szétváló fűzéssel, a lapok egy része kijár.
20814.

Rufpreis:
2 000 HUF
13

Ely Culbertson: A kontrakt bridzs második kék könyve. Utalással a "pesti iskola" eltéréseire magyarra átdolgozta: Kenedi Sándor. Bp., én., Révai, 331+1 p. Átkötött egészvászon-kötésben.
20815.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF