Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 377

Eötvös Károly 2 kötete: Emlékezések, Magyar alakok. Eötvös Károly Munkái V-VI. Bp.,1909, Révai, 4+340+4 p.;2+316 p. 4. kiadások. Kiadói szecessziós aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, az első kötetben hiányzó szennylappal.
20925.

Rufpreis:
1 800 HUF

Szvetlana Alekszijevics: Csernobili ima. Ford.: Pálfalvi Lajos. Bp., 2020, Európa, 357+10 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20926.

Rufpreis:
2 000 HUF

20927.

Rufpreis:
2 000 HUF

Himfy-Album. A Pesti Napló 1900. évi karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Zilahi Kiss Béla, Kisfaludy Sándor, Berczik Árpád és Londesz Elek írásaival. Bp., 1900, Pesti Napló, 1 (címkép) t.+ XLVIII+144 p.+ 8 t. (közte egy színes litográfia). Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel, valamint egy színes képtáblával illusztrálva. Kiadói aranyozott, illusztrált Gottermayer egészvászon-kötés, sarkokon sérülésekkel
20928.

Rufpreis:
2 400 HUF

Möller János: Az Europai Manufaktúrák' és Fábrikák Mesterség Míveik. ÁKV Reprint sorozata. Bp., 1984., ÁKV. 1818-as pedagógiai kiadvány reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötés. 469p.
20929.

Rufpreis:
2 400 HUF

Illyés Gyula összegyűjtött versei. Bp., 1940, Nyugat. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
20930.

Rufpreis:
1 200 HUF

Croiset Maurice: A görög eposz története. Ford.: Kempf József. Bp., 1897., MTA, XLVIII+352 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel, foltos elülső szennylappal, ceruzás aláhúzásokkal.
20931.

Rufpreis:
1 200 HUF

Szemelvények Homeros Iliasából a gimnáziumok VII. osztálya számára. Az új tanterv alapján bevezetéssel és magyarázatokkal ellátta Dr. Marót Károly és Dr. Wagner József. Bp., 1930, Szent István-Társulat, XXVIII+200+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, ceruzás bejegyzésekkel és jegyzetekkel.
20932.

Rufpreis:
1 400 HUF

Szabó Richárd: Ady lírája. (Bp.), 1945, Ady Könyvkiadó (Légrády-ny.), 213 p.+ 2 t. (Ady és Léda portréi). Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, az eredeti, illusztrált elülső papírborító bekötve.
20933.

Rufpreis:
1 400 HUF

3 db magyar irodalomról és társadalomról szóló, francia nyelvű kiadvány: Échos Francais de la lyre Hongroise. Volume I. Bibliotheque la Fontaine No. 1. A szerkesztő, Paul Vértes-Lebourg által dedikált példány. Bp., 1921, Francois Bárd & Fils, 56 p. Kiadói tűzött papírkötés. + Poemes Hongrois. Traduits par (ford.) Georges-Philippe Dhas. Bp., 1935, Springer Gusztáv, 79+(1) p. Petőfi Sándor, Arany János, Ady Endre, Gyóni Géza, Wlassics Gyula, Babits Mihály, Kosztolányi Dezső és Endrődy Sándor verseinek fordításaival. Kiadói papírkötés, sérült borítóval. + Nouvelle Revue de Hongrie. Tome XLIV, 4e livraison. Avril 1941. Bp., 1941, Athenaeum-ny., 1 sztl. lev.+ 291-384 p.+ 2 t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
20934.

Rufpreis:
1 000 HUF

1935-1936 Wien, Herder Bücher 2 német nyelvű könyvárjegyzéke. + cca 1930 Insel Bücherei 2 német nyelvű könyvárjegyzéke.
20935.

Rufpreis:
1 400 HUF

3 db magyar irodalomról szóló, angol nyelvű könyv: [Lőw N. Vilmos] William N. Loew: Modern Magyar Lyrics. Selected Gems from Alex. Petőfi and Other Modern Hungarian Poets. Bp., 1926, Wodianer F. és Fiai, 107+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, nagyrészt felvágatlan. + [Könnyű László] Leslie Konnyu: Modern Magyar Literature. A Literary Survey and Anthology of the XXth Century Hungarian Authors. The American Hungarian Review Vol. II, No. 3-4, 1964. New York, 1964, Trio Newspaper Inc., 124 p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan foltos borítóval. + [Kabdebó Tamás] Thomas Kabdebo (szerk.): Hundred Hungarian Poems. Manchester, 1976, Albion Editions, 3 sztl. lev.+ 125 p. Kiadói papírkötés. Számozott (126. sz.) példány.
20936.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF