Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 377

21052.

Rufpreis:
20 000 HUF
54,20
62,50

Kecskés Pál: A bölcselet története főbb vonásaiban. Bp., 1933, Szent István Társulat, 646 p. Első kiadás. Félvászon kötésben.
21053.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dr. Balázs Dezső-Dr. Hajnal Richárd: Ember, jellem, írás. Bp., (1940), Novák Rudolf és Társa. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, gerinccel, az elülső kötéstábla részben elvált a könyvtesttől.
21054.

Rufpreis:
2 400 HUF

Horváth János: Petőfi Sándor. [Monográfia.] Budapest, 1922. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 597 + [1] p. Első kiadás. Horváth János (1878-1961) irodalomtörténész, egyetemi tanár Petőfi-monográfiája az irodalomtörténet-írás napjainkig forgatott, klasszikus darabja. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. Tezla 3010. Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
21055.

Rufpreis:
2 400 HUF

Kolligátum Chateaubriand [Francois-René] 4 műve: Az utolsó Abenszeráds. Ford.: Rada István. Bp., 1892, Franklin-Társulat. 60p; A vértanúk. Ford. Rada István. Bp., 1888, Franklin-Társulat. 282+291p; Atala. Ford. Csiky Kálmán. Bp., 1903, Franklin-Társulat. 103p; René. Ford. Bogdánfy Lajos. Bp., 1886, Franklin-Társulat. 47p. Az Olcsó könyvtárban megjelent kötetek egybekötve, aranyozott, egészvászon-kötésben. Kötéstábláknál a védőlap hajtásnál elvált.
21056.

Rufpreis:
2 800 HUF

René Maran: Batuala. Bp., é. n. [1924], Első kiadás, Légrády Testvérek. 163p. Légrády Testvérek-ny. Kiadói ragasztott papírkötésben. Fordította: Kosztolányi Dezső. A borító foltos, a lapok sárgultak. Eredeti kötésben ritka. Az Egyenlítői-Afrikában szolgáló ?néger? szerző regényét közvetlenül 1921-es megjelenése után Goncourt-díjjal tüntették ki, ami hatalmas felháborodást váltott ki, mivel először tartott tükröt a franciák elé a gyarmatosítás valódi hatásairól, amelyek elborzasztották az illetékeseket és a közvéleményt. A kedélyek csak 1927-ben csillapodtak le, amikor André Gide közreadta az Utazás Kongóba című könyvét, majd kiadták Denise Moran Csád című beszámolóját is. René Maran az előszavában jelzi, hogy hat évig dolgozott a könyvön, és ?E hat év alatt pillanatig sem engedtem a kísértésnek, hogy megszólaljak. Annyira ügyeltem a tárgyilagos öntudatra, hogy itt minden elmélkedést töröltem, melyet nekem tulajdonithatnának.? Kosztolányi Dezső a lefordítása mellett tárcát is írt az első ?igazi néger regényről?.
21057.

René Maran: Batuala. Bp., é. n. [1924], Első kiadás, Légrády Testvérek. 163p. Légrády Testvérek-ny. Kiadói ragasztott papírkötésben. Fordította: Kosztolányi Dezső. A borító foltos, a lapok sárgultak. Eredeti kötésben ritka.
Az Egyenlítői-Afrikában szolgáló ?néger? szerző regényét közvetlenül 1921-es megjelenése után Goncourt-díjjal tüntették ki, ami hatalmas felháborodást váltott ki, mivel először tartott tükröt a franciák elé a gyarmatosítás valódi hatásairól, amelyek elborzasztották az illetékeseket és a közvéleményt. A kedélyek csak 1927-ben csillapodtak le, amikor André Gide közreadta az Utazás Kongóba című könyvét, majd kiadták Denise Moran Csád című beszámolóját is. René Maran az előszavában jelzi, hogy hat évig dolgozott a könyvön, és ?E hat év alatt pillanatig sem engedtem a kísértésnek, hogy megszólaljak. Annyira ügyeltem a tárgyilagos öntudatra, hogy itt minden elmélkedést töröltem, melyet nekem tulajdonithatnának.? Kosztolányi Dezső a lefordítása mellett tárcát is írt az első ?igazi néger regényről?.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szabóné Nogáll Janka (szerk.): Hölgyek naptára. évfolyam. Bp.,én., Légrády Testvérek. 284 p + reklámok, Kiadói sérült selyem kötésben, aranyozott lapszéllel,
21058.

Rufpreis:
1 000 HUF

21059.

Rufpreis:
1 800 HUF

Palotai Boris:  Pokróc az ablakon. Zsoldos Vera rajzaival. [Novellák.] (Dedikált.) [Budapest], (1970). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 360 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Gonda Györgynének üdvözlettel: Palotai Boris. 1970." Palotai Boris korjellemző, ifjúsági problémákat feszegető prózakötetét Zsoldos Vera fejezetnyitó rajzai illusztrálják. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán apró, halvány foltosság. Jó példány.
21060.

Rufpreis:
2 400 HUF

Brankovics György: A legújabb magyar általános levelező. Bp., é.n.,Franklin, 248 p. Negyedik, újonnan átdolgozott kiadás. Kiadói illusztrált, sérült félvászon-kötés, laza kötéssel, kissé kopott borítóval.
21061.

Rufpreis:
800 HUF

Komárom-Esztergom Megyei Múzeumok közleményei 4. 1991, Tata, papírkötés, feltehetően Somorjai József szerkesztő által dedikált.
21062.

Rufpreis:
2 000 HUF

Tamási Áron: Ábel a rengetegben. Bp., 1933, Genius, kopott egészvászon kötés.
21063.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF