Kőszegi Armand: Ignoramus et ignoramibus! (Aforizmák.) Budapest, 1911. Grill Károly Könyvkiadóvállalata (Nap-nyomda). 157 + [3] p. Egyetlen kiadás. Kőszegi Armand (sz. 1874) miskolci ügyvéd rövid, csattanós aforizmái, témánként csoportosítva. Tömör aforizmái különösen a politikáról mondottaknál válnak csípőssé. A belív első oldalán az egykori tulajdonos magyar nyelvű széljegyzetei, az utolsó oldalon aláírása. Az utolsó leveleken felül apró, halvány foltosság. Enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben.
Krúdy Gyula: Palotai álmok. Kárpáti Aurél bevezető tanulmányával. Budapest, (1943). Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Márkus-nyomda). 209 + [3] p. Első posztumusz kiadás. Krúdy Gyula címadó regénye, a Palotai álmok először folyóirat-folytatásokban jelent meg, a Magyar Figyelő 1914. évi lapszámaiban, a csatlakozó elbeszélések is folyóiratokban láttak napvilágot először. A mű első kiadása 1914-ben jelent meg. Példányunk a mű posztumusz újrakiadásból való, melyhez Kárpáti Aurél szerkesztő írt előszót. (Új egyetemes regénytár.) Gedényi 1877 B. Enyhén sérült gerincű kiadói kartonkötésben, az első kötéstáblán apró, halvány foltossággal. Jó példány.
Mokry Benjámin: Közönséges Históriai-Biográphiai Kézi-Lexikon avagy Rövid Élet-leírások Mind azoknak a' nevezetesebb személlyeknek, a kik magokat talentomaik, virtusaik, találmánnyaik, vitézségeik, mesterségmíveik, és más akármelly jeles, vagy gonosztetteik által esméretesekké tették; a' legrégibb históriai időktől fogva, a' jelenvaló időkig. A' régi és legújjabb nevezetes Kútfejekből készítette és öszve-szerkesztette - - . III-IV. köt. [Egy kötetben]. Pest, 1820, Trattner János Tamás, X+387+(3) p.; 350 p. Korabeli félbőr-kötésben, viseltes, kissé sérült borítóval és gerinccel, foltos lapokkal, az elülső szennylapon korabeli névbejegyzéssel: ,,Car. Hanvay" (Hanvay Károly?)