Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 377

2 db - Rejtő Jenő: Csontbrigád; A szőke ciklon. Bp., 1967, 1968, Albatrosz. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21039.

Rufpreis:
3 000 HUF

Kőszegi Armand:  Ignoramus et ignoramibus! (Aforizmák.) Budapest, 1911. Grill Károly Könyvkiadóvállalata (Nap-nyomda). 157 + [3] p. Egyetlen kiadás. Kőszegi Armand (sz. 1874) miskolci ügyvéd rövid, csattanós aforizmái, témánként csoportosítva. Tömör aforizmái különösen a politikáról mondottaknál válnak csípőssé. A belív első oldalán az egykori tulajdonos magyar nyelvű széljegyzetei, az utolsó oldalon aláírása. Az utolsó leveleken felül apró, halvány foltosság. Enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben.
21040.

Rufpreis:
1 800 HUF

Ágh István:  Napló és tulipán. [Versek.] (Dedikált.) (Budapest, 1987). Magvető Könyvkiadó (Dabasi Nyomda). 116 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Lakat Sándornak és családjának szeretettel - Ágh István." Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21041.

Rufpreis:
1 800 HUF

Krúdy Gyula:  Palotai álmok. Kárpáti Aurél bevezető tanulmányával. Budapest, (1943). Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Márkus-nyomda). 209 + [3] p. Első posztumusz kiadás. Krúdy Gyula címadó regénye, a Palotai álmok először folyóirat-folytatásokban jelent meg, a Magyar Figyelő 1914. évi lapszámaiban, a csatlakozó elbeszélések is folyóiratokban láttak napvilágot először. A mű első kiadása 1914-ben jelent meg. Példányunk a mű posztumusz újrakiadásból való, melyhez Kárpáti Aurél szerkesztő írt előszót. (Új egyetemes regénytár.) Gedényi 1877 B. Enyhén sérült gerincű kiadói kartonkötésben, az első kötéstáblán apró, halvány foltossággal. Jó példány.
21042.

Rufpreis:
1 800 HUF

Schalom Asch: Varsó, Moszkva, Pétervár. Ford.: Gergely Janka. Bp., 1938., Dénes, 336 p.; 361+2 p.;327+1 p. Kiadói egészvászon-kötések, kopott borítókkal.
21043.

Rufpreis:
2 000 HUF

21044.

Rufpreis:
1 600 HUF

Tillinkó kópéságai. (Till Eulenspigel.) Magyar ifjúság számára átdolgozta: Schöpflin Aladár. [Bp.,1928], Franklin, 124+4 p. Átkötött aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, képtáblák nélkül.
21045.

Rufpreis:
3 000 HUF

21047.

Rufpreis:
2 000 HUF

Mokry Benjámin: Közönséges Históriai-Biográphiai Kézi-Lexikon avagy Rövid Élet-leírások Mind azoknak a' nevezetesebb személlyeknek, a kik magokat talentomaik, virtusaik, találmánnyaik, vitézségeik, mesterségmíveik, és más akármelly jeles, vagy gonosztetteik által esméretesekké tették; a' legrégibb históriai időktől fogva, a' jelenvaló időkig. A' régi és legújjabb nevezetes Kútfejekből készítette és öszve-szerkesztette - - . III-IV. köt. [Egy kötetben]. Pest, 1820, Trattner János Tamás, X+387+(3) p.; 350 p. Korabeli félbőr-kötésben, viseltes, kissé sérült borítóval és gerinccel, foltos lapokkal, az elülső szennylapon korabeli névbejegyzéssel: ,,Car. Hanvay" (Hanvay Károly?)
21048.

Rufpreis:
10 000 HUF

21049.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

21050.

Rufpreis:
10 000 HUF

21051.

Rufpreis:
12 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF