Kocsis L. Mihály: Végszavazás a halállal. Színészsirató öt felvonásban, két közjátékkal, prológgal és epilóggal. A szerző, Kocsis L. Mihály (1943 - ) író, újságíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp.,én., Minerva. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Carruthers-Resch: A japán szekrényke. Regény. Ford.: Nyizsnyay Iván. Eger, 1897., Szolcsányi Gyula, (Érseki Lyceum-ny.),232 p. Átkötött modern egészvászon-kötés.
Benedek Elek: Vidám állattörténetek. Bp.,én.,Franklin, 135+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos gerinccel, kiszínezett illusztrációkkal, kissé sérült címlappal.
(Epheszoszi Hérakleitosz): Hérakleitos múzsái, vagy a természetről. Pontos irányítás az élet célja felé. A kísérőtanulmányokat írta Kerényi Károly és Kövendi Dénes. (Számozott.) [Budapest], (1983). Helikon Kiadó (Kner Nyomda, Gyomaendrőd). 78 + [6] p. Egyetlen kiadás. A korlátozott példányszámban készült bibliofil kötet kolofonja: "Kiadta a Helikon Kiadó. [...] Készült a Kner Nyomdában, Gyomaendrődön. Megjelent fűzfői Helikon papíron, 7,5 ív terjedelemben, 2100 példányban (ebből 200 példány számozva, Ingres papírkötéssel). Ez a könyv a 8. számú példány." Epheszoszi Hérakleitosz görög filozófus (Kr. e. VI-V. Század) töredékeiből ismert, talányos eszmevilágú antik filozófus munkássága megelőzi a klasszikus görög filozófiát. Hérakleitos jelentős hatást gyakorolt a XIX. századi német idealista filozófiára, töredékeinek rendszeres magyarázatával és fordításával Kerényi Károly magyar polihisztor Stemma-köre próbálkozott az 1930-as években. Kötetünkben a kétnyelvű Hérakleitosz-szövegeken kívül filozófia-történeti tanulmányok szerepelnek. A kötetet Szántó Tibor könyvművész tervezte. (Helikon Stúdió. I. kötet.) Feliratozott kiadói papírkötésben, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.