Vivekachundamani. A megkülönböztetés drágaköve. India klasszikus jnana-yóga tankönyve. Ford.: Hetényi Ernő. H.n., é.n., k.n., 114 p. Tűzött papírkötés, kissé foltos.
Dezsényi Béla, ifj.: Aranykéve. Versek. A szerző, Dezsényi Béla (1907-1972) könyvtáros, irodalomtörténész, sajtótörténész, bibliográfus által dedikált példány. Berlin, 1929, Ludwig Voggenreiter Verlag Magyar Osztály (Pozsony, Concordia-ny.), 94 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, a könyvtesttől különvált borítóval.
Fenyő Miksa: Följegyzések a ,,Nyugat" folyóiratról és környékéről. Niagara Falls, 1960, "Pátria" (Victoria Press-ny.), 205+(1) p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
Reminiczky Erzsébet: Ady hatása líránkra. A szerző által dedikált példány! Bp., 1941, szerzői kiadás (Kassa, Grafika-ny.), 84 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval és gerinccel, intézményi bélyegzőkkel.
1919 Thalia szinházi és irodalmi szemle I. évf. 2. sz. Szerk.: Timár József. Benne Rozványi Vilmos az 1919. január 27-én elhunyt Ady Endréről megemlékező írásával. Bp., Helios-ny., 65-128 p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
Bárdosi Németh János: Isten rádiója. Versek. A szerző, Bárdosi Németh János (1902-1981) költő, író, szerkesztő által dedikált példány. (Szombathely), 1932, szerzői kiadás (Martineum-ny.), 72 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval és gerinccel.