Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 377

Vivekachundamani. A megkülönböztetés drágaköve. India klasszikus jnana-yóga tankönyve. Ford.: Hetényi Ernő. H.n., é.n., k.n., 114 p. Tűzött papírkötés, kissé foltos.
20852.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dezsényi Béla, ifj.: Aranykéve. Versek. A szerző, Dezsényi Béla (1907-1972) könyvtáros, irodalomtörténész, sajtótörténész, bibliográfus által dedikált példány. Berlin, 1929, Ludwig Voggenreiter Verlag Magyar Osztály (Pozsony, Concordia-ny.), 94 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, a könyvtesttől különvált borítóval.
20853.

Rufpreis:
1 400 HUF

Fenyő Miksa: Följegyzések a ,,Nyugat" folyóiratról és környékéről. Niagara Falls, 1960, "Pátria" (Victoria Press-ny.), 205+(1) p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
20854.

Rufpreis:
2 000 HUF

20855.

Rufpreis:
2 000 HUF

Heltai Jenő: A tündérlaki lányok. Bp., 1914, Franklin-Társulat, 183+(1) p. Első kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, jó állapotban.
20856.

Rufpreis:
2 000 HUF

Reminiczky Erzsébet: Ady hatása líránkra. A szerző által dedikált példány! Bp., 1941, szerzői kiadás (Kassa, Grafika-ny.), 84 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval és gerinccel, intézményi bélyegzőkkel.
20857.

Rufpreis:
1 400 HUF

1919 Thalia szinházi és irodalmi szemle I. évf. 2. sz. Szerk.: Timár József. Benne Rozványi Vilmos az 1919. január 27-én elhunyt Ady Endréről megemlékező írásával. Bp., Helios-ny., 65-128 p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
20858.

Rufpreis:
1 400 HUF

Bárdosi Németh János: Isten rádiója. Versek. A szerző, Bárdosi Németh János (1902-1981) költő, író, szerkesztő által dedikált példány. (Szombathely), 1932, szerzői kiadás (Martineum-ny.), 72 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval és gerinccel.
20859.

Rufpreis:
2 000 HUF

1944 Sorsunk, a Janus Pannonius Társaság folyóirata IV. évf. 2. és 3. száma, 1944. február-március. Szerk.: Várkonyi Nándor. Kiadói papírkötés.
20860.

Rufpreis:
1 400 HUF

Játszunk valami mást. Bp.,én., Viktória-ny.,191+1 p. Kiadói papírkötés, kopott, foltos, sérült borítóval, kijáró lapokkal.
20861.

Rufpreis:
2 000 HUF

Horgas Béla: Agyagszárnyak. Bp., Szépirodalmi, kartonált papírkötés, védőborítóval, a szerző által dedikált.
20862.

Rufpreis:
1 600 HUF

1926 A Magyar Urinők Egyesületének 20 éves fennállásnak munkássága 1906-1926-ig. összeállította Sárosi Bella p., tűzött papírkötés, szakadással.
20863.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF