Peterdi Pál - Sas József: ,,Kutyák-zsaruk-kabarék". Sas József (1939-2021) Jászai Mari-díjas színész, humorista, rendező, író, színházigazgató által dedikált példány. Bp., 1993, Delta B Kft., 104 p. Kiadói papírkötés.
Dallos Szilvia: Cukorkásüveg. Kisregény. / Élni a világ szélén. Novella. A szerző, Dallos Szilvia (1935- ) Balázs Béla-díjas színésznő, író által dedikált példány. Bp., 1997, Nap Kiadó, 107+(3) p. Kiadói kartonált papírkötés.
Sinka István: Hontalanok útján. Versek. Bp., 1943, Magyar Élet (Sylvester-ny.), 148 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, , kiadói sérült papír védőborítóban, kissé laza fűzéssel, kissé sérült, kiadói papír védőborítóban.
Léleküdítő azaz szellemi kincstár. Gondolatok és elmés idézetek gyűjteménye. Szerk.: Wildner Ödön. Bp.,é.n., Kir. M. Egyetemi Nyomda. Kiadói kopott papírkötésben
Szabó Dezső 3 műve: Tanulmányok és jegyzetek. Bp., 1920, Táltos, 151+(1) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, a borítón és néhány lapon kis sérülésekkel. + Filozopter az irodalomban. (Babits Mihály: Halálfiai. Regény.) Kritikai Füzetek I. (Bp.), 1929, Boór Bálint (ifj. Kellner Ernő-ny.), 47+(1) p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült borítóval. + Levél Etelkának. Szabó Dezső Ujabb Művei 77. sz. Bp., 1942, Ludas Mátyás, 64 p. Kiadói tűzött papírkötés, kissé sérült, foltos, a füzettől különvált borítóval.
Herczeg Ferenc: Idegenek között. (A nevelőnő naplója.) Herczeg Ferenc Munkái. Bp., 1904, Singer és Wolfner, 189+(3) p. Kiadói egészvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban.