Erdős Renée: Alkotók. A szerző, Erdős Renée (szül. Ehrenthal Regina) (1878-1956) író, költő által aláírt példány. Bp., [1922], Fővárosi Könyv- és Lapkiadó Rt., 146 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, túlnyomórészt jó állapotban. Számozatlan példány.
Krúdy Mária: Szindbád gyermekkora. (Krúdy Zsuzsa által dedikált.) Budapest, 1975. Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 180 + [4] p. + 8 t. (kéthasábos). Egyetlen kiadás. Krúdy Máriának (1907-1973), Krúdy Gyula első házasságából származó gyermekének Krúdy-életrajzát Majtényi Zoltán rendezte sajtó alá. Példányunkhoz Krúdy Zsuzsa könyvtáros (1919-1992), Krúdy Mária féltestvére, Krúdy Gyula második házasságából származó gyermeke írt dedikációt: "Mária helyett - sok szeretettel: Krúdy Zsuzsa. 1975. szept." Gedényi 4808. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Dr. Győriványi Sándor: Szakmai etika. Bp., 1991, Műszaki Könyvkiadó. Negyedik, átdolgozott, bővített kiadás. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 2560 példányban.
Villon: Hagyaték. A kis testamentum. Le Lais. Telekes Tamás grafikáival illusztrált. hn., én., Rendszerház Kft. Kiadói egészbársony-kötés, kissé kopott borítóval, 41x30 cm.
Rejtő Jenő (P. Howard) válogatás, 9 kötet: Az ellopott futár.; A néma revolverek városa.; Nincs kegyelem.; Tigrisvér.; Menni vagy meghalni.; Az úr a pokolban is úr.; Trópusi pokol.; A boszorkánymester.; Hámori Tibor: Piszkos Fred és a többiek... Történetek Rejtő Jenő életéből. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
Kiss Imre: Szódavíz, egy magyar kultuszital. Szikvíz ipartörténeti album. Soda water, a cult drink in Hungary. Book of soda-industry history. Bp.,(2008),MOSZI. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Füst Milán: Látomás és indulat a művészetben. Tizenkét esztétikai előadás. Bp., 1948, Egyetemi Nyomda, 419 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, az elülső borító és az első lap hiányos.
Móricz Zsigmond: Erdély. - - történelmi regénytrilógiája. Tündérkert, A nagyfejedelem, A nap árnyéka. Bp., 1935, Athenaeum, 904 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos hátsó szennylappal.