Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 377

Fekete István 5 műve: Vuk. Bp., 1965, Móra. Első kiadás.; Téli berek. Reich Károly rajzaival. Bp., 1959, Móra. Első kiadás.; Bogáncs. Cselényi József rajzaival. Bp., 1957, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás.; Őszi vásár. Bartha László illusztrációival. Bp., 1962, Magvető. Első kiadás.; Kele. Bp., 1961, Magvető. Kiadói félvászon-kötések, kopott borítókkal, egy sérült gerinccel.
20744.

Fekete István 5 műve:
Vuk. Bp., 1965, Móra. Első kiadás.;
Téli berek. Reich Károly rajzaival. Bp., 1959, Móra. Első kiadás.;
Bogáncs. Cselényi József rajzaival. Bp., 1957, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás.;
Őszi vásár. Bartha László illusztrációival. Bp., 1962, Magvető. Első kiadás.;
Kele. Bp., 1961, Magvető. Kiadói félvászon-kötések, kopott borítókkal, egy sérült gerinccel.

Rufpreis:
6 000 HUF
19

Nagy Ignácz: Magyar titkok. Regény. Az eredeti kiadás képeivel. 1-3. köt. Bp. 1908. Franklin Társ. VIII, 334 l. 1 sztl. lev. 8 t., 2 sztl. lev. 358 l. 1 sztl. lev. 8 t., 2 sztl. lev. 370 l. 1 sztl. lev. 8 t. Magyar Remekírók könyvtára. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben.
20745.

Rufpreis:
6 000 HUF

Komlós Aladár: A magyar költészet Petőfitől Adyig. (Dedikált.) Budapest, 1959. Gondolat Kiadó (Franklin-nyomda). 522 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: "Pók Lajosnak, könyvem jó bábájának szeretettel: Komlós Aladár. Bpest, 59. aug." A XIX. század második fele magyar lírájának természetrajza, az egyes alkotók és alkotói társaságok közötti konfliktusok sokágú rajzával; Komlós Aladár költészettörténeti monográfiája így bőségesen elemzi a petőfieskedők és népnemzetiek, az idillköltők és a nagyvárosi költők konfliktusait. A korai Kádár-korból származó líratörténeti kötetünk bónusz tartalma a szocialista líra előfutárainak kötelező méltatása; a munka átdolgozott kiadása 1980-ban jelent meg. Prov.: Pók Lajos. [Pók Lajos (1918-1998) irodalomtörténész, kiadói szerkesztő, a Művelt Nép, a Bibliotheca, majd a Gondolat Kiadó szerkesztője.] Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, színes, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20746.

Komlós Aladár: A magyar költészet Petőfitől Adyig. (Dedikált.)
Budapest, 1959. Gondolat Kiadó (Franklin-nyomda). 522 + [2] p. Első kiadás.
Dedikált: "Pók Lajosnak, könyvem jó bábájának szeretettel: Komlós Aladár. Bpest, 59. aug."
A XIX. század második fele magyar lírájának természetrajza, az egyes alkotók és alkotói társaságok közötti konfliktusok sokágú rajzával; Komlós Aladár költészettörténeti monográfiája így bőségesen elemzi a petőfieskedők és népnemzetiek, az idillköltők és a nagyvárosi költők konfliktusait. A korai Kádár-korból származó líratörténeti kötetünk bónusz tartalma a szocialista líra előfutárainak kötelező méltatása; a munka átdolgozott kiadása 1980-ban jelent meg.
Prov.: Pók Lajos. [Pók Lajos (1918-1998) irodalomtörténész, kiadói szerkesztő, a Művelt Nép, a Bibliotheca, majd a Gondolat Kiadó szerkesztője.]
Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, színes, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.

Rufpreis:
6 000 HUF

Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien,(1921), Hellas-Verlag, 1 (címkép) t.+2 (díszcímlap)+147 p.+5 (a táblák előtt feliratos hártyapapírral) t. Bibliofil kiadás. Első kiadás! Számozott (329./500) példány. "Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt." Babits Eratojának érdekessége, hogy a katolikus egyház tiltakozására a hatóságok pornográfnak minősítették és elkobozták. Habár a pályatársak felháborodtak a betiltáson, volt köztük olyan, aki bírálta a munkáért a költőt. Kiadói félvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen sérüléssel, de belül jó állapotban.
20747.

Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien,(1921), Hellas-Verlag, 1 (címkép) t.+2 (díszcímlap)+147 p.+5 (a táblák előtt feliratos hártyapapírral) t. Bibliofil kiadás. Első kiadás! Számozott (329./500) példány.
"Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt."
Babits Eratojának érdekessége, hogy a katolikus egyház tiltakozására a hatóságok pornográfnak minősítették és elkobozták. Habár a pályatársak felháborodtak a betiltáson, volt köztük olyan, aki bírálta a munkáért a költőt.
Kiadói félvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen sérüléssel, de belül jó állapotban.

Rufpreis:
8 000 HUF

Verlaine, Paul: Nők. (Erotikus versek)    h. n., é. n., k. n. 91 l. Ford.: Szabó Lőrinc. Ebből a könyvből ? kézirat gyanánt ? 300 számozott példány készült. Könyvkereskedői forgalomba nem került. Ez a példány a 7. számú Sérült kiadói papírkötésben
20748.

Rufpreis:
8 000 HUF

Magyar közmondások gyűjteménye. Különös tekintettel az életbölcsességre és a nevelésre. (Több, mint hatezer közmondás.) Rendszerbe foglalta: Almásy János. Bp.,1890, Franklin, 379+5 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötésben,szép állapotban
20749.

Rufpreis:
6 000 HUF

Tulsitzky (Ferenc) Francisco Logica in usum Discipulorum suorum edita.   Agriae [Eger], 1830. Typis Lycei Archi-Episcopalis. 297+5 p. Tulsiczky Ferenc (1792-1830), bölcseleti doktor, az egri püspöki líceum tanára, Heves- és Külső-Szolnok vármegyék táblabirája. Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötésben festett lapélekkel
20750.

Rufpreis:
6 000 HUF

Tacitus, Publius Cornelius:  Germania helyzete, erkölcsei és népeiről. Fordította Czuczor Gergely. Pest, 1851. Emich Gusztávnál (Eisenfels és Emich könyvnyomdája). [4] + 67 + [1] p. Első kiadás. Czuczor Gergely (1800-1866) bencés szerzetes, költő, műfordító, a Kisfaludy Társaság tagja. Forradalom alatti hazafias versei miatt 1849-ben letartóztatták, Tacitus "Germania" című klasszikus néprajzi írását ausztriai rabságában fordította le. Kétnyelvű kiadásunk a korai magyar Tacitus-kiadások közül való (első fordítását Rácz István készítette 1826-ban). A címlapon régi tulajdonosi bélyegzések, apró sérülés és apró foltosság, egy levél fűzése a gerincnél megerősítve. Horváth J. - Gazda 46. o. Hozzákötve: Tacitus, Publius Cornelius:  Tacitus' Agricolája. Fordítá Szenczy Imre. Budán, 1847. Kisfaludy Társaság - A' magyar királyi egyetem' betűivel. 63 + [1] p. Első magyar kiadás. Szenczy Imre (1798-1860) premontrei szerzetes, a keszthelyi gimnázium igazgatója, pesti szerkesztőségi titkár. Agricola-fordításáért a Kisfaludy Társaság tagjai közé választotta. Horváth J. - Gazda 46. o. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20751.

Tacitus, Publius Cornelius: Germania helyzete, erkölcsei és népeiről. Fordította Czuczor Gergely.
Pest, 1851. Emich Gusztávnál (Eisenfels és Emich könyvnyomdája). [4] + 67 + [1] p. Első kiadás.
Czuczor Gergely (1800-1866) bencés szerzetes, költő, műfordító, a Kisfaludy Társaság tagja. Forradalom alatti hazafias versei miatt 1849-ben letartóztatták, Tacitus "Germania" című klasszikus néprajzi írását ausztriai rabságában fordította le. Kétnyelvű kiadásunk a korai magyar Tacitus-kiadások közül való (első fordítását Rácz István készítette 1826-ban).
A címlapon régi tulajdonosi bélyegzések, apró sérülés és apró foltosság, egy levél fűzése a gerincnél megerősítve.
Horváth J. - Gazda 46. o.
Hozzákötve:
Tacitus, Publius Cornelius: Tacitus' Agricolája. Fordítá Szenczy Imre.
Budán, 1847. Kisfaludy Társaság - A' magyar királyi egyetem' betűivel. 63 + [1] p. Első magyar kiadás.
Szenczy Imre (1798-1860) premontrei szerzetes, a keszthelyi gimnázium igazgatója, pesti szerkesztőségi titkár. Agricola-fordításáért a Kisfaludy Társaság tagjai közé választotta.
Horváth J. - Gazda 46. o.

Rufpreis:
6 000 HUF

20752.

Rufpreis:
6 000 HUF

Fejes Endre:  A fiú, akinek angyalarca volt. (Dedikált.) Budapest, (1982). Magvető Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 640 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Nócinak igaz szeretettel: Bandi. 1983. október". Feliratozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.
20753.

Fejes Endre: A fiú, akinek angyalarca volt. (Dedikált.)
Budapest, (1982). Magvető Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 640 + [4] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Nócinak igaz szeretettel: Bandi. 1983. október".
Feliratozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.

Rufpreis:
6 000 HUF
9

Fáncsy-album. Bernát Gáspár, Bulcsu Károly, Császár Ferencz... Vahot Imre közremunkálásukkal kiadta Szilágyi Virgil. Pest, 1855. Emich. 1 t. (Fáncsy Lajost ábrázoló címkép), 2 sztl. lev. 234 l. Korabeli kopottas egészvászon kötésben, foltos lapokkal Fáncsy Lajos (1809-1854) színész, rendező, fordító, költő A kötet az ő életrajzát és műveit tartalmazza. Ritka!
20754.

Rufpreis:
6 000 HUF

Révész Béla: Ady tragédiája 1-2. kötet.: A háború, a házasság és forradalom évei; +Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. Bp.,[1925.], Athenaeum,1 t. (címkép, Székely Aladár felvétele)+192+24 t.+9 hasonmás.; 2 t. (címképek, az első Székely Aladár felvétele)+192 p.+ 31 t.+ 1 kihajtható hasonmás; 1t + 202 p. + 24 t Átkötött egységes félvászon-kötések, kissé kopott borítókkal.
20755.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF