Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

Beschreibung:

Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien,(1921), Hellas-Verlag, 1 (címkép) t.+2 (díszcímlap)+147 p.+5 (a táblák előtt feliratos hártyapapírral) t. Bibliofil kiadás. Első kiadás! Számozott (329./500) példány.
"Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt."
Babits Eratojának érdekessége, hogy a katolikus egyház tiltakozására a hatóságok pornográfnak minősítették és elkobozták. Habár a pályatársak felháborodtak a betiltáson, volt köztük olyan, aki bírálta a munkáért a költőt.
Kiadói félvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen sérüléssel, de belül jó állapotban.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : nagy_andras