Schack Béla (szerk.): Révai kereskedelmi, pénzügyi és ipari lexikona I-IV. kötet. A modern üzleti élet enciklopédiája. Bp., 1934., Révai. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésekben
Borosay Dávid: Algebra a középiskolák számára.Bp., 1917. Szent István Társulat. 512p. + Borosay Dávid: Geometria, a középiskolák felső osztályai számára 1-2.. Bp., 1914. Szent István Társulat. 239p., 209p. Mindkét kötet korabeli félvászon kötésben.
5 db Pilinszky Jánossal kapcsolatos könyv - Arcok és vallomások, Beszélgetések Pilinszky Jánossal, Nagyvárosi ikonok, Szálkák, Szög és olaj. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
A Műveltség Könyvtára sorozat 4 kötete: Márki Sándor: Az ó- és középkor története.; Az újkor és legújabb kor története.; Hollós József - Pfeifer Ignác - Klupáthy Jenő (szerk.): A technika vívmányai az utolsó száz évben.; Alexander Bernát - Lenhossék Mihály (szerk.): Az ember testi és lelki élete, egyéni és faji sajátságai. Bp., 1907-1910, Athenaeum. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű, szecessziós félbőr-kötés, változó állapotban, sérülésekkel, laphiányok előfordulhatnak.
E. Csorba Csilla: Ady. A portrévá lett arc. Ady Endre összes fényképe. Bp., 2008, Petőfi Irodalmi Múzeum, 240 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
4 db 1 Pengős és 1 db Félpengős regény: Stanislas A. Steeman: Végzetes éjszaka, Alice Grant Rosman: Kézről - kézre, Jack Bethea: Vihar a föld alatt, E. Rath: Hajsza egy levél után, Ernst Klein: A vezérigazgató úr. Kiadói papírkötés, kopott borítókkal, közte sérült gerincekkel.
Thaly Kálmán: Régi magyar vitézi énekek és elegyes dalok. XVI-ik, XVII-ik és XVIII-ik századbeli eredeti kéziratokból és régi szétszórt nyomtatványokból egybegyüjté s jegyzetekkel ellátta: - -. I. köt. Toldalék: A bujdosó Balassa Bálintnak két eddigelé ismeretlen költeménye. Pest, 1864, Lauffer Vilmos, 6+436 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, régi bélyegzéssel és bejegyzésekkel.
Füst Milán: A feleségem története. Störr kapitány feljegyzései. A szerző, Füst Milán (1888-1967) Kossuth- és Baumgarten-díjas író, költő által ALÁÍRT példány! Bp., [1942], Hungária, 479+1 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült, kissé foltos gerinccel.