Dr. Németh Kálmán: Százezer szív sikolt. Hazatért és hazavágyó magyarok verőfényes Golgothája. Bácsjózseffalva, 1943., "Zenélő-Kút" Könyvműhely, (Szabadka, Globus-ny.,) 520 p. + 2 t. Első kiadás. Számos szöveg közti, fekete-fehér és egyszínű képpel, néhány fekete-fehér és egyszínű iniciáléval és két fekete-fehér képtáblával illusztrált, A rajzokat és a borítót Márton Lajos festőművész készítette. Kiadói félvászon-kötés, sérült, javított, kopott kiadói papír védőborítóban, kissé kopott borítóval, régi intézményi bélyegzéssel.
1930 Az Est hármaskönyve I-III. köt. Szerk.: Mikes Lajos. I. köt.: A férfi. II. köt.: A nő. III. köt.: A gyermek. Bp., 1930.,Est, (Athenaeum-ny.), 319+1 p.; 319+1 p.; 191+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötések, kissé kopott borítókkal, enyhén foltos gerincekkel, kiadói kopott kartontokban.
Szlovenszkói magyar írók antológiája. I-IV. köt. [Teljes]. Szerk.: Dallos István és Mártonvölgyi László. Nyitra, 1937, Lőwy Antal és Fiai-ny., 231+(7) p.; 229+(5) p.; 237+(5) p.; 235+(4) p. A borító Slamka Lajos munkája. Kiadói papírkötés, nagyrészt jó állapotban, részben felvágatlan lapokkal.
Róder Adolf: Levélszerinti oktatás a német nyelv tanulására. Touissant-Langenscheidt tanmódja szerint. Bp., 1885. Grimm Gusztáv. 661p. Javított kiadói félbőr kötésben, eredeti tékával.
Szuhay Benedek: Élőknek a holtakról. Temetési beszédek és imák s függelékül négy emlékbeszéd Debrecen, 1914. Hegedűs és Sándor. 413p. Kopott kiadói félvászon kötésben
Joó József: Vonalas vélemény...-ek. Hódmezővásárhely, 2016, szerzői kiadás ("Norma"-ny.), 102+(2) p. Joó József politikai karikatúráival. Kiadói papírkötés.
Balázs Béla: Az én utam. Összegyűjtött versek. Bp., 1945, Athenaeum, 2 sztl. lev.+ 278 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval és gerinccel, helyenként foltos lapokkal.
Mester Sándor: Szigligeti társadalmi vígjátékai. Bp., 1922., [Budapesti Kir. Tudományegyetem Magyar Irodalomtörténeti Intézet], 67 p. Gépelt. Átkötött félvászon-kötésben, a borítón címkével, 21x18 cm