Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 377

Párdányi Miklós: Államegység és nemzetiségi kérdés a politika rendszerében. Bp., 1944,Veritas,(Stephaneum-ny.), 581+3 p. Kiadói papírkötés.
20780.

Rufpreis:
2 800 HUF

Dr. Németh Kálmán: Százezer szív sikolt. Hazatért és hazavágyó magyarok verőfényes Golgothája. Bácsjózseffalva, 1943., "Zenélő-Kút" Könyvműhely, (Szabadka, Globus-ny.,) 520 p. + 2 t. Első kiadás. Számos szöveg közti, fekete-fehér és egyszínű képpel, néhány fekete-fehér és egyszínű iniciáléval és két fekete-fehér képtáblával illusztrált, A rajzokat és a borítót Márton Lajos festőművész készítette. Kiadói félvászon-kötés, sérült, javított, kopott kiadói papír védőborítóban, kissé kopott borítóval, régi intézményi bélyegzéssel.
20781.

Rufpreis:
3 000 HUF

1930 Az Est hármaskönyve I-III. köt. Szerk.: Mikes Lajos. I. köt.: A férfi. II. köt.: A nő. III. köt.: A gyermek. Bp., 1930.,Est, (Athenaeum-ny.), 319+1 p.; 319+1 p.; 191+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötések, kissé kopott borítókkal, enyhén foltos gerincekkel, kiadói kopott kartontokban.
20782.

Rufpreis:
3 000 HUF

Csurka István 4 könyve: Amerikai cigaretta. Bp., 1978, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. + Hét tonna dollár. Bp., 1971, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + A ló is ember. Bp., 1968, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. + Moór és Paál. Bp., 1965, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel.
20783.

Rufpreis:
2 800 HUF

20784.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szlovenszkói magyar írók antológiája. I-IV. köt. [Teljes]. Szerk.: Dallos István és Mártonvölgyi László. Nyitra, 1937, Lőwy Antal és Fiai-ny., 231+(7) p.; 229+(5) p.; 237+(5) p.; 235+(4) p. A borító Slamka Lajos munkája. Kiadói papírkötés, nagyrészt jó állapotban, részben felvágatlan lapokkal.
20785.

Rufpreis:
3 000 HUF

Közhasznu esmeretek tára. A' Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. VI. kötet. H-Jynx. Pest, 1839, Wigand Ottó, (Landerer-ny.), 573 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben
20786.

Rufpreis:
3 000 HUF

Róder Adolf: Levélszerinti oktatás a német nyelv tanulására. Touissant-Langenscheidt tanmódja szerint. Bp., 1885. Grimm Gusztáv. 661p. Javított kiadói félbőr kötésben, eredeti tékával.
20787.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szuhay Benedek: Élőknek a holtakról. Temetési beszédek és imák s függelékül négy emlékbeszéd Debrecen, 1914. Hegedűs és Sándor. 413p. Kopott kiadói félvászon kötésben
20788.

Rufpreis:
3 000 HUF

Joó József: Vonalas vélemény...-ek. Hódmezővásárhely, 2016, szerzői kiadás ("Norma"-ny.), 102+(2) p. Joó József politikai karikatúráival. Kiadói papírkötés.
20789.

Rufpreis:
2 000 HUF

Balázs Béla: Az én utam. Összegyűjtött versek. Bp., 1945, Athenaeum, 2 sztl. lev.+ 278 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval és gerinccel, helyenként foltos lapokkal.
20790.

Rufpreis:
2 000 HUF

Mester Sándor: Szigligeti társadalmi vígjátékai. Bp., 1922., [Budapesti Kir. Tudományegyetem Magyar Irodalomtörténeti Intézet], 67 p. Gépelt. Átkötött félvászon-kötésben, a borítón címkével, 21x18 cm
20791.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF