Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 377

Vajthó László: Két költőnemzedék arca. Kortársaink 10. sz. A szerző, Vajthó László (1887-1977) irodalomtörténész, műfordító által Kerecsényi Dezső (1898-1945) irodalomtörténész, kritikus részére dedikált példány. Bp., [1935], Studium, 80 p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval, helyenként ceruzás aláhúzásokkal.
20840.

Rufpreis:
2 000 HUF

Defoe, Daniel: Robinson Crusoe élete és viszontagságai. A magyar ifjúság számára átdolgozta: Domby Béla. Bp., [1933], Franklin-Társulat, 120 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé koszos, foltos borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
20841.

Rufpreis:
2 000 HUF

Dickens, Charles: Karácsonyi történetek. Bp., 1958, Magyar Helikon. 445. számozott példány, 522p. Kiadói félbőr kötés, kissé kopottas állapotban.
20842.

Rufpreis:
2 800 HUF

Drumár János: Sir Adamanth titka. Fantasztikus regény. Geiger Richárd rajzaival. Gyoma, 1914, Kner Izidor, 187+(5) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, néhány kissé foltos lappal. A címlapon ötömösi (öttömösi) Magyar Imre (1791-1871) földbirtokos, mezőgazdász tulajdonosi bélyegzőjével.
20843.

Rufpreis:
2 000 HUF

20844.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szirák Péter: Kertész Imre. DEDIKÁLT! Pozsony, 2003, Kalligram. Kiadói papírkötés.
20845.

Rufpreis:
2 000 HUF

20846.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ewald, [Karl]: A kétlábú. (Az ősember regénye). Ford.: Fodor Zoltán. Darwin-Könyvtár 3. sz. Bp., 1914, Darwin, 63+(1) p. Átkötött kartonált papírkötésben, az eredeti, sérült elülső papírborító bekötve.
20847.

Rufpreis:
2 000 HUF

Jókai Anna: Virágvasárnap alkonyán. Versimák. (Dedikált!) Bp., 2004, Széphalom Könyvműhely, 95+(1) p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, néhány lap kissé foltos. A szerző, Jókai Anna (1932-2017), a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által dedikált példány.
20848.

Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
6,88

Az örök Don Juan. Négy évszázad drámái. 805. számozott példány, 599p. 1968, Magyar Helikon. Egészbőr kötés, kissé kopottas állapotban.
20849.

Rufpreis:
2 400 HUF

Arany János Kapcsos Könyve. Keresztury Dezső kísérő tanulmányával. Bp., 1977, Akadémiai Kiadó - Magyar Helikon. Hasonmás kiadás. Kiadói műbőr-kötés, hiányos réz kapoccsal.
20850.

Rufpreis:
2 000 HUF

Raleigh Walter: Shakespeare. Bp., 1909. MTA Könyvkiadó. Egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban
20851.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF