Villányi László 4 műve: Az alma íze, Egy másik élet, Vivaldi naplójából, Volna a szerelem. Mind a négy a szerző, Villányi László (1953-) József Attila-díjas költő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. [Bp.], 1994-2006, Orpheusz. Kiadói papírkötés, kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartonált papírkötések.
Antológia Ady Endre verseiből. Összeáll.: Szabó Lőrinc. Bp., én.,Athenaeum, 264 p. Aranyozott egészvászon-kötés, 1932-es ajándékozási sorokkal, jó állapotban.
Ráskai Ferenc: Dunai éjszakák. Bp., 1923, Légrády, 203+(1) p. Első kiadás. A borító Végh Gusztáv munkája. Kiadói papírkötés, a borítón ázásnyomokkal, sérült gerinccel, néhány kissé foltos lappal.
Alföldy Jenő: Koppintások. Irodalmi paródiák és utánzatok. A szerző, Alföldy Jenő (1939-) József Attila-díjas irodalomtörténész, kritikus, szerkesztő által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1992, Szerző. Kiadói papírkötés.
Kiss Gyula: Béke. Évek és tüzek. Illyés Gyula előszavával. A szerző, Kiss Gyula (1917-2003) író, költő, szociográfus által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Mezőkövesd, 1992, Mezőkövesdi Önkormányzat Polgármesteri Hivatala. Kiadói papírkötés.
[Dante Alighieri (1265-1321)] Dante Komédiája I. rész: A pokol. Ford.: Babits Mihály. Bp., 1913., Révai,(Pallas-ny.),4+330+2 p.+ XII t. Tizenkét régi kép hasonmásával, Zádor István könyvdíszével. Babits Mihály nyomtatott soraival. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, festett felső lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel.