Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 377

Riedl Szende: Magyar olvasókönyv 1-2. köt.(egybekötve)    Bp., 1874. Pfeifer. (Ny.: Vácz, 1873. Siketnémák Iparint.). [2]+183+[1]+80 + (versezetek) p. Második kiadás. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon kötésben.
21014.

Rufpreis:
2 400 HUF

Örkény István: Lágerek népe. Bp., 1947, Budapest Székesfővárosi Irodalmi és Művészeti Intézet. 190p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, enyhén sérült kiadói papír védőborítóval.
21015.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Fekete István: Lutra. Egy vidra regénye. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Ex librisszel. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
21016.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Richard Nelson Bolles: Karrieriránytű - Álláskeresők és pályamódosítók kézikönyve. Bp., 2013, HVG. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
21017.

Rufpreis:
2 800 HUF

Komját Aladár:  Életre köszöntő. [Válogatott versek.] (Számozott.) [Budapest], 1966. Magyar Helikon (Kner Nyomda, Gyoma). 165 + [3] p. Első kiadás. Kolofon: ?Kötetünk Komját Aladár születésének hetvenötödik évfordulójára jelenik meg. A verseket Komját Aladár Válogatott művei (Szépirodalmi Könyvkiadó, Budapest, 1962) alapján közöljük. Válogatta, a szöveget gondozta Komját Irén. A burkoló, kötésterv és a tipográfia Ginács László munkája. Művészeti vezető Szántó Tibor. Készült a Kner Nyomdában, Gyomán, Plantin betűvel, ofszet papíron, 3790 példányban. Ebből 720 példány bőrkötésben, számozva. Ez a könyv a 473. számú példány.? Jellemző költeménycímek: A szemed gesztenyés meleg ? Sorozás ? Kiáltás! ? Forradalom ? Új Internacionálé ? Bolsevikok ? Hitvalló dac ? Meghalt Lenin ? Kommunista évfordulóra ? November 7. ? Magyar dolgozók biztatása ? Vörös nyomda ? Kommunista pártház ? Megfordítjuk a fegyvert. A kétségtelenül ideológiai töltetű költészetet jegyző Komját Aladár (1891?1937) újságíró, költő a Tanácsköztársaság írói direktóriumának tagja volt, 1921-ben kitoloncolták az országból. Később Moszkvában, majd Párizsban élt. Kötetét a háború után Párizsból hazatérő özvegye, az 1945 után igen magas pozíciókba ejtőernyőző Komját Irén adta ki. Feliratozott kiadói bőrkötésben. Jó példány.
21019.

Rufpreis:
1 800 HUF

Dér Pál:  A letűnt riport nyomában. (Dedikált.) [Budapest], 1942. A szerző saját kiadása (Hajnal nyomda). 111 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Lampert Vilinek régi barátsággal Dér Pál. 942. VI/24." Kolofon: Ebből a könyvből ötven számozott, dedikált példány került forgalomba." Példányunk számozása kitöltetlen. Dér Pál szabadúszó újságíró újságírási anekdotái megvalósult, illetve elképzelt újságcikkeiről. A szerző az 1930-as évek több nemzetközi hírességét kereste fel több-kevesebb eredménnyel (Lehár Ferencet, Korda Sándort) -- kötete elsősorban nem is riportokat közöl, inkább a riportok megjelentetésének bonyodalmas folyamatát elemzi. A tartalomból: Hogyan lett világsiker a berlini Olimpiászról Pesten írt cikkem -- Lehár Ferenccel Párizsban -- Hamiskártyások közt az Orient Expressen -- Korda Sándorral Denhamban -- Balsikerű intervjúkísérlet Charlie Chaplinnel és Maurice Chevalier-val a Lapin Agine-ban -- Marlene Dietrich-hel Londontól Párizsig -- Monte Carlo démonánál. Magánkiadású kötetünk levelein felül kisebb foltosság, illetve sérülés, mely a szövegtükröt nem érinti. Fűzve, enyhén foltos kiadói borítóban, példányunk illusztrált védőborítója hiányzik.
21020.

Rufpreis:
1 800 HUF

Kisfaludi Kisfaludy Károly minden munkái. I., II-IV. köt. [Egy kötetben.] A Kisfaludy-Társaság megbizásából szerkeszté: Toldy Ferencz. Pest, 1859, Heckenast Gusztáv, 200 p.; 228+1 p.; 206+1 p. Ötödik öszves kiadás. Félvászon-kötés, kopott borítóval, az első lap javított, foltos lapokkal, a címlapon bejegyzéssel, hiányzó címképpel.
21021.

Rufpreis:
2 400 HUF

21022.

Rufpreis:
1 400 HUF

Sándor Kálmán:  A legsoványabb tehén esztendeje. (Számozott.) (Budapest), 1958. Magyar Helikon (Kossuth Nyomda). 412 + [8] p. Kolofon: "Sándor Kálmán A legsoványabb tehén esztendeje című művének második, átdolgozott kiadása. A műszaki munkálatokat Földes György irányította. Készült a Kossuth Nyomdában Garamond betűkkel 4700 példányban, ebből 600 példány offset papíron félbőrkötésben számozva, Háy Károly László 20 eredeti linóleum-metszetével jelent meg. Ez a könyv a 459. számú példány." Sándor Kálmán (1903-1963) baloldali író, újságíró keserű társadalmi szatírája az író utószava szerint 1930-ban íródott, első kiadása 1947-ben jelent meg. Az új kiadást oldalszámozáson belül Háy Károly László linóleummetszetei díszítik. Aranyozott gerincű, illusztrált kiadói félbőr kötésben. Jó példány.
21023.

Rufpreis:
1 400 HUF

21024.

Rufpreis:
1 000 HUF

21025.

Rufpreis:
1 800 HUF

21026.

Rufpreis:
600 HUF
1,63
1,88

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF