Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 355

Arany János: A fülemile. Gink Károly fényképeivel. Bp., 1957, Képzőművészeti Alap. Egészoldalas, színes fotókkal illusztrálva. Kiadói spirálfűzéses kartonált papírkötés, minimálisan sérült borítóval.
20579.

Rufpreis:
1 000 HUF

Veér Imre: Különös történetek. 1917, Bp., Aczél Testvérek, kopott műbőr kötés, folttal.
20580.

Rufpreis:
1 000 HUF

Bíró Lajos: Lilla. Bp., 1917, Singer és Wolfner, kopott műbőr kötés.
20581.

Rufpreis:
1 000 HUF

Török Sophie versei. Szerk.: Téglás János. Keresztury Dezső előszavával. Bp., 1986, Zrínyi Nyomda, 1 t.+ 307+(21) p. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. Kereskedelmi forgalomba nem került.
20582.

Rufpreis:
2 000 HUF

Jakab Ödön: Szilágyi és Hajmási. Költői beszély, négy énekben. Neogrády Antal rajzaival. Bp.,(1899.),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 73+1 p.+4 t. Első kiadás. Kiadói szecessziós festett, illusztrált egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, jó állapotban.
20583.

Rufpreis:
2 800 HUF

A Tiszántúli Szépmíves Céh almanachja 1932    Debrecen, 1931. Tiszántúli Könyv- és Lapkiadó Rt. 184p. Szerkesztők: Benyovszky Pál- Szalacsy Rácz Imre. Baltazár Dezső püspök előszavával. Az akkor ismert és kevésbé ismert költők, írók rövid írásaival, a 117 oldaltól névtár.
20584.

Rufpreis:
2 000 HUF

Magyar legendárium. Ford.: Tormay Cecilia. Molnár C. Pál fametszeteivel. Bp., [1931], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 134+(2) p. Szövegközti fametszetű illusztrációkkal, könyvdíszekkel. Kiadói aranyozott félpergamen-kötés, a borítón ragasztónyommal(?), belül nagyrészt jó állapotban.
20585.

Rufpreis:
1 000 HUF

A százgyökerű szív. Levelek, naplók, visszaemlékezések és versek Sík Sándor hagyatékából. Vál., sajtó alá rend. és a jegyzeteket írta: Szabó János. Bp., 1993, Magvető, 462+(2) p. Kiadói papírkötés.
20586.

Rufpreis:
1 600 HUF

Bayer Zsolt: Hol a pofátlanság határa? Új moralisták, farizeusok. DEDIKÁLT!  2001, Kairosz. Kiadói papírkötés.
20587.

Bayer Zsolt: Hol a pofátlanság határa? Új moralisták, farizeusok. DEDIKÁLT!

2001, Kairosz. Kiadói papírkötés.

Rufpreis:
1 800 HUF

Gazda József: Bujdosók. Esszéregény. (Dedikált!) Bp., 2019, Hét Krajcár, 238+(2) p. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző, Gazda József (1936- ) erdélyi magyar író, szociográfus, művelődésszervező által dedikált példány.
20588.

Rufpreis:
1 800 HUF

Ninon de Lenclos vallomásai. Nyárutó. Bp., Hajnal. 140p. Kiadói papírkötés, foltos, kopottas állapotban.
20589.

Rufpreis:
1 600 HUF

3 db könyv és kiadvány (közte egy aláírt): Barcy Zoltán - Somogyi Győző: Magyar huszárok. Bp., 1987, Móra. Kiadói kartonált papírkötés. + Hermann Róbert: Magyar Hősök arcképcsarnoka. Somogyi Győző festményei. Basics Beatrix utószavával. Bp., 1996, Néprajzi Múzeum. Kiadói tűzött papírkötés. + Somogyi Győző kiállítása. Festmények és grafikák. A Budapest Galéria katalógussorozata 11. Bp., 1988, Budapest Galéria. Kiadói tűzött papírkötés. A művész, Somogyi Győző (1942- ) Kossuth-díjas grafikus és festőművész által aláírt példány.
20590.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF