Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 355

Praznovszky Mihály (szerk.): Ferenczy Teréz Minden versei. Nógrádi irodalmi ritkaságok 1. Salgótarján, 1983, Nógrád megyei Múzeumok Igazgatósága, 53+(3) p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban. (Számozatlan példány).
20639.

Rufpreis:
1 600 HUF

Szabó László: Pocahontas. Indián rege nyolc énekben. Hungarica Americana 4. Pittsburgh, [1955], Expert Printing Co., 125+(3) p. Emigráns kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, a címlapon javítással, ex libris-szel.
20640.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Magyar alföldi vőfénykönyv. Bp., é.n. [194?], Dr. Kovács Dénes-féle Népirodalmi Vállalat (Neuwald Illés Utódai-ny.), 32 p. Kiadói tűzött papírkötés, ex libris-szel.
20641.

Rufpreis:
5 000 HUF

20642.

Rufpreis:
1 000 HUF

Tornai József: A sikoltozó rózsa. A szerző, Tornai József (1927-2020) Kossuth- és József Attila-díjas költő, író, műfordító által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp., 1995, Széphalom. Kiadói papírkötés.
20643.

Rufpreis:
1 800 HUF

Baloghné Hajós Terézia: A tornyos villa lakói. Igaz állattörténetek. Bp.,én.,Genius, 157+3 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel.
20644.

Rufpreis:
2 400 HUF

Dubois, Jean et al.: Dictionnaire du français contemporain. Paris, 1971, Libraire Larousse. Kartonált papírkötésben, jó állapotban.
20645.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Aragon, [Louis]: Sziget a Szajnán. (Aurélien). Ford. és a jegyzeteket készítette: Szekeres György. Bukarest, 1967, Irodalmi Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kisebb ázásnyomokkal, a címlapon olvashatatlan aláírással.
20646.

Rufpreis:
1 400 HUF

Keresztury Dezső: Mindvégig. Arany János (1817-1882). (Dedikált!) Bp., 1990, Szépirodalmi Könyvkiadó, 563+(3) p. Kiadói egészvászon-kötés, foltos borítóval, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző, Keresztury Dezső (1904-1996) Széchenyi-díjas író, költő, irodalomtörténész által dedikált példány (+ az elülső szennylapon ajándékozási bejegyzés Keresztury Dezső idézettel, Hajdu Margit aláírással).
20647.

Rufpreis:
1 600 HUF

Móricz Zsigmond 2 műve: Baleset. Elbeszélések. Bp., 1927, Athenaeum, 252 p. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott gerinccel, egyébként jó állapotban. + A tűznek nem szabad kialudni. Bp., 1927, Athenaeum, 207+(1) p. Negyedik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, belül a lapok jó állapotban.
20648.

Rufpreis:
1 400 HUF

Arany János összes munkái. VII. kötet: Aristophanes vígjátékai. Ford.: Arany János. 1. köt. Bp., 1885, Ráth Mór, XXIX+(3)+591 p. Korabeli bordázott gerincű félbőr kötés, aranyozott lapélekkel, a borítón és a gerincen kis kopással
20649.

Rufpreis:
1 600 HUF

Gyurgyák János: Szerkesztők és szerzők kézikönyve. Bp., 1996, Osiris. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20650.

Rufpreis:
1 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF