Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 355

Jókai album. Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. [Bp., 1909,] Pesti Napló,(Hornyánszky-ny.), 140 p.+ 10 (műmellékletek, a képek előtt feliratozott hártyapapírokkal) t. Gazdag képanyaggal, szövegközti és egész oldalas rajzokkal, fotókkal, hasonmásokkal, dokumentumokkal illusztrált. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott,dombornyomásos illusztrált egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
20651.

Rufpreis:
1 800 HUF

Petőfi-album. Adatok, okmányok és képek Petőfi Sándor diadalútjáról. A "Pesti Napló" előfizetőinek készült kiadás. (Bp. 1907), Hornyánszky-ny., 140 p.+ 10 (színes műmellékletek, feliratozott hártyapapírral) t. Kiadói szecessziós, aranyozott, festett, dombornyomott egészvászon-kötés, foltos, kopott borítóval, sérült gerinccel.
20652.

Rufpreis:
1 800 HUF
15

Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. (Bp., 1910), Hornyánszky-ny., 1 (címkép) t.+ 132 p.+ 12 (színes, feliratozott hártyapapírral) t. Kiadói aranyozott, dombornyomott Shakespeare-portréval díszített egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a címképről a kép lejár, egy táblán szakadás.
20653.

Rufpreis:
1 800 HUF

Gergely Sándor: Tüzes trónus (1514.) Regény. A szerző, Gergely Sándor (1896-1966) író által DEDIKÁLT példány. Bp., (1948), Athenaeum, 298 p. A borító Filó Mária munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé kopott, szakadozott borítóval.
20654.

Rufpreis:
1 800 HUF

Gárdonyi József: Az élő Gárdonyi I-II. Bp., Dante. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
20655.

Rufpreis:
1 600 HUF

Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. Borsos Miklós rajzaival. Bp., Szépirodalmi Könyvkiadó. 171p. Kiadói kartonált kötés, ráragasztott papír védőborítóval, kissé kopottas állapotban.
20656.

Rufpreis:
1 800 HUF

Balassi Bálint összes művei I. köt. Összeáll.: Eckhardt Sándor. Bp., 1951, Akadémiai Kiadó, 2+427+5 p. Kiadói egészvászon-kötés, kopott bortóval.
20657.

Rufpreis:
1 200 HUF

Dávid Gyula 2 műve:  Jókai. Emberek, tájak, élmények Jókai erdélyi tárgyú műveiben. Kolozsvár, 1971, Dacia. Kiadói papírkötés.;  Dávid Gyula - Mikó Imre: Petőfi Erdélyben. Bukarest, 1972, Kriterion. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés,kiadói papír védőborítóban.
20658.

Dávid Gyula 2 műve:

Jókai. Emberek, tájak, élmények Jókai erdélyi tárgyú műveiben. Kolozsvár, 1971, Dacia. Kiadói papírkötés.;

Dávid Gyula - Mikó Imre: Petőfi Erdélyben. Bukarest, 1972, Kriterion. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés,kiadói papír védőborítóban.

Rufpreis:
1 600 HUF

Gúthi Soma 2 műve:  A vén kopó. Egy titkosrendőr emlékiratai. Bp., 1907., Kunossy, Szilágyi és Társa,(Kunossy Vilmos-ny.), 191+1 p. Átkötött félvászon-kötés.;  Éjszakai Budapest. Fekete Könyv. Eredeti bűnügyi és detektív történetek. Bp., 1908, Kunossy, Szilágyi és Társa,(Kunossy Vilmos-ny.),191+1 p. Átkötött egészvászon-kötés.;
20659.

Gúthi Soma 2 műve:

A vén kopó. Egy titkosrendőr emlékiratai. Bp., 1907., Kunossy, Szilágyi és Társa,(Kunossy Vilmos-ny.), 191+1 p. Átkötött félvászon-kötés.;

Éjszakai Budapest. Fekete Könyv. Eredeti bűnügyi és detektív történetek. Bp., 1908, Kunossy, Szilágyi és Társa,(Kunossy Vilmos-ny.),191+1 p. Átkötött egészvászon-kötés.;

Rufpreis:
1 800 HUF
20

Bendsák László: A százéves Athenaeum. Bp., Athenaeum. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
20660.

Rufpreis:
1 600 HUF

(Epheszoszi Hérakleitosz):  Hérakleitos múzsái, vagy a természetről. Pontos irányítás az élet célja felé. A kísérőtanulmányokat írta Kerényi Károly és Kövendi Dénes. (Számozott.) [Budapest], (1983). Helikon Kiadó (Kner Nyomda, Gyomaendrőd). 78 + [6] p. Egyetlen kiadás. A korlátozott példányszámban készült bibliofil kötet kolofonja: "Kiadta a Helikon Kiadó. [...] Készült a Kner Nyomdában, Gyomaendrődön. Megjelent fűzfői Helikon papíron, 7,5 ív terjedelemben, 2100 példányban (ebből 200 példány számozva, Ingres papírkötéssel). Ez a könyv a 8. számú példány." Epheszoszi Hérakleitosz görög filozófus (Kr. e. VI-V. Század) töredékeiből ismert, talányos eszmevilágú antik filozófus munkássága megelőzi a klasszikus görög filozófiát. Hérakleitos jelentős hatást gyakorolt a XIX. századi német idealista filozófiára, töredékeinek rendszeres magyarázatával és fordításával Kerényi Károly magyar polihisztor Stemma-köre próbálkozott az 1930-as években. Kötetünkben a kétnyelvű Hérakleitosz-szövegeken kívül filozófia-történeti tanulmányok szerepelnek. A kötetet Szántó Tibor könyvművész tervezte. (Helikon Stúdió. I. kötet.) Feliratozott kiadói papírkötésben, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20661.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Erin Sullivan: Szaturnusz tanításai. Az elme, a test és a lélek határai. Ford.: Résch Éva. Bp., 2002, Édesvíz, 341+1 p. Kiadói papírkötés
20662.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF