Jókai album. Képek, adatok, okmányok Jókai Mór életéből. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. [Bp., 1909,] Pesti Napló,(Hornyánszky-ny.), 140 p.+ 10 (műmellékletek, a képek előtt feliratozott hártyapapírokkal) t. Gazdag képanyaggal, szövegközti és egész oldalas rajzokkal, fotókkal, hasonmásokkal, dokumentumokkal illusztrált. Kiadói szecessziós dúsan aranyozott,dombornyomásos illusztrált egészvászon-kötésben, Gottermayer-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, foltos lapokkal.
Shakespeare album. Shakespeare élete és költészete, írók tanulmányaiban, képzőművészek festményeiben, rajzaiban, rézmetszeteiben és előadóművészek alakításaiban megvilágítva. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. (Bp., 1910), Hornyánszky-ny., 1 (címkép) t.+ 132 p.+ 12 (színes, feliratozott hártyapapírral) t. Kiadói aranyozott, dombornyomott Shakespeare-portréval díszített egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a címképről a kép lejár, egy táblán szakadás.
Gergely Sándor: Tüzes trónus (1514.) Regény. A szerző, Gergely Sándor (1896-1966) író által DEDIKÁLT példány. Bp., (1948), Athenaeum, 298 p. A borító Filó Mária munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé kopott, szakadozott borítóval.
A vén kopó. Egy titkosrendőr emlékiratai. Bp., 1907., Kunossy, Szilágyi és Társa,(Kunossy Vilmos-ny.), 191+1 p. Átkötött félvászon-kötés.;
Éjszakai Budapest. Fekete Könyv. Eredeti bűnügyi és detektív történetek. Bp., 1908, Kunossy, Szilágyi és Társa,(Kunossy Vilmos-ny.),191+1 p. Átkötött egészvászon-kötés.;
(Epheszoszi Hérakleitosz): Hérakleitos múzsái, vagy a természetről. Pontos irányítás az élet célja felé. A kísérőtanulmányokat írta Kerényi Károly és Kövendi Dénes. (Számozott.) [Budapest], (1983). Helikon Kiadó (Kner Nyomda, Gyomaendrőd). 78 + [6] p. Egyetlen kiadás. A korlátozott példányszámban készült bibliofil kötet kolofonja: "Kiadta a Helikon Kiadó. [...] Készült a Kner Nyomdában, Gyomaendrődön. Megjelent fűzfői Helikon papíron, 7,5 ív terjedelemben, 2100 példányban (ebből 200 példány számozva, Ingres papírkötéssel). Ez a könyv a 8. számú példány." Epheszoszi Hérakleitosz görög filozófus (Kr. e. VI-V. Század) töredékeiből ismert, talányos eszmevilágú antik filozófus munkássága megelőzi a klasszikus görög filozófiát. Hérakleitos jelentős hatást gyakorolt a XIX. századi német idealista filozófiára, töredékeinek rendszeres magyarázatával és fordításával Kerényi Károly magyar polihisztor Stemma-köre próbálkozott az 1930-as években. Kötetünkben a kétnyelvű Hérakleitosz-szövegeken kívül filozófia-történeti tanulmányok szerepelnek. A kötetet Szántó Tibor könyvművész tervezte. (Helikon Stúdió. I. kötet.) Feliratozott kiadói papírkötésben, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.