Carruthers-Resch: A japán szekrényke. Regény. Ford.: Nyizsnyay Iván. Eger, 1897., Szolcsányi Gyula, (Érseki Lyceum-ny.),232 p. Átkötött modern egészvászon-kötés.
Tóth Béla: Anekdoták. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., 1914., Singer és Wolfner, 79+1 p. A borító Byssz Róbert munkája (Byssz 1921.) Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Győrffy János: Új magyar köszöntő. Családi ünnepségek alkalmára való köszöntések versekben. Levél- és beszédalakban. Szülők-, nagyszülők-, rokonok-, tanítók-, ismerősökhöz stb., a tanuló ifjúság és felnőttek számára. Összeáll.: - -. Bp., 1904, Szent István-Társulat, 220 p. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, a könyvtest részben elvált a borítótól.
Harsányi Zsolt: Jókedvű könyv. Új gyűjtés. Bp.,(1939.),Singer és Wolfner, 221+3 p. A borító illusztrációja Fejes Gyula munkája. Kiadói papírkötésben, kissé foltos, szakadt borítóval.
cca 1910-1920? Kolligátum teozófiai művekből, "Flammarion Kamil Tanulmányi Kör Kolozsvár". Bp., én., Magyar Teozófiai Társulat, 23+1;+28;+32;+24;+32;+32 p. Gépelt oldalakkal. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a borítón és a gerincen sérülésekkel.
2 db könyv: Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Szinjáték öt felvonásban. Magyarázta: Torkos László. Bp., 1910, Franklin-Társulat, 179+(1) p. Második, javított kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, nagyrészt jó állapotban. + Arany János: Toldi. Költői elbeszélés. Magyarázta: Lehr Albert. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 272 p. Tizennegyedik kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, a címlapon kisebb szakadással, néhány sérült, kijáró lappal.