Fekete István: Bogáncs. Bp., 1961, Móra, 350+(2) p. Harmadik kiadás. A védőborító Szász Endre munkája. Kiadói félvászon-kötés, a címlapon ajándékozási bejegyzéssel, sérült kiadói papír védőborítóban.
Tamási Áron: Czímeresek. Regényes korrajz. (Aláírt, számozott.) Nők Könyvespolca. Bp., 1964, Szépirodalmi Könyvkiadó, 515+(5) p. Kiadói műbőr-kötés, jó állapotban. Számozott (426./2000), a szerző, Tamási Áron (1897-1966) Kossuth-díjas erdélyi magyar író által aláírt példány.
Aurora. Taschenbuch für das Jahr 1858. Herausgegeben von Johann Gabriel Seidl. Vier unf dreitzigster Jahrgang. [Bécs] Wien, 1858. Verlag von Ignaz Lienhart (Druck bey Typographisch-Literarisch-Artistischen Anstalt Zamaretti, Dittmarsch & Comp.) 2 t. (hártyapapírral védett acélmetszetű címkép és díszcímlap) + [14] + 288 + [2] p. + 4 t. (hártyapapírral védett acélmetszet). Aurora néven 1826-ban indult a kortárs osztrák szépirodalmat közzétevő képes irodalmi almanach. A német nyelvű novellákat, elbeszéléseket, dalokat és balladákat közlő évkönyv szövegét hagyományosan nívós, részletgazdag acélmetszetű illusztrációk kísérik. A műfaj 1815-1830 között élte virágkorát, főként német nyelvterületen. (Kisfaludy Károly 1822-ben honosította meg a műfajt Magyarországon, ám a magyar irodalom felvirágoztatására a Kisfaludy-féle Aurora magyar nyelvű, eredeti anyagot közölt, a korszak vezető magyar szerzőitől.) Példányunk első ívének fűzése meglazult, a könyvtest fűzése az előzékeknél kissé laza. Díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben, aranyozott festésű lapszélekkel. Jó példány.
"Én a komédiát lejátsztam, Mulattattam, de nem mulattamí" [Színész életrajzok.] (Dedikált és aláírt.) (Budapest), 1981. Magyar Színházi Intézet (Dabasi Nyomda). 201 + [1] p. + 55 t. (kétoldalas). Egyetlen kiadás. Dedikált: "Sárdy Jánosnénak szeretettel, hálával. Budapest, 1981. Gobbi Hilda." A Gobbi Hilda színművésznő (1913-1988) által írt dedikáció mellett a Magyar Színházi Intézet igazgatójának, Elbert Jánosnak saját kezű aláírása. Kötetünk a magyar prózai színjátszás nagy alakjainak életrajz-gyűjteménye, kiegészítve egyes rendezők, illetve az operettművészet jeles színészeinek életrajzaival. Prov.: Sárdy Jánosné Balogh Judit, Sárdy János (1907-1969) operaénekes és színész második felesége, özvegye. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Dénes Gizella: Boldogasszony völgye. [Regény.] (Dedikált.) Budapest, 1943. Rozsnyai Károly Könyv- és Zeneműkiadó (Kultúra Könyvnyomdai Műintézet Mayer A. Géza és Társai, Pécs). 504 p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "dr. Pók Lajosnak hálás emlékül ajánlom kedves Mecsek-vidékünk emlékkönyvét." Budapest, 1948. Dénes Gizella. -- Dénes Gizella (1897-1975), a két világháború közötti időszak termékeny írónője. Regényei az úri közönség szórakoztatására írt társadalmi lektűrök, melyek modorkonvencióiban híven megidézik a korabeli filmvígjátékok női és férfi típusait. Regényeinek sajátos színezetet ad ugyanakkor a mecseki táj rajza, mely csaknem minden szövegében markánsan tetten érhető, kötetünk esetén sincs ez másként. Példányunk fűzése meglazult. Prov.: Pók Lajos. [Pók Lajos (1918-1998) irodalomtörténész, kiadói szerkesztő, a Művelt Nép, a Bibliotheca, majd a Gondolat Kiadó szerkesztője.] Fűzve, sérült, hiányos gerincű, színes, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban. Körülvágatlan példány.
Elárvult szabadság. A diktatúrát követő két évtized, hatvan magyar kiválóság szemével. Szerkesztette Szőcs Géza és Mészáros László. (Többszörösen aláírt.) Kecskemét, 2008. Kecskeméti Lapok Kiadó (Innovariant Kft., Szeged). 327 + [1] p. Egyetlen kiadás. Az első nyomtatott oldalon Gereben Ágnes (1947-2015) műfordító, russzista, egyetemi tanár, Gyarmati Dezső (1927-2013) olimpiai bajnok vízilabdázó, sportpedagógus, országgyűlési képviselő, Orosz István (sz. 1951) grafikusművész, egyetemi tanár és Szörényi Levente (sz. 1945) zenész, zeneszerző saját kezű aláírása. Politikai esszékötetünk a rendszerváltás utáni morális irányvesztés dimenzióit boncolja, döntően konzervatív, kiegészítőképpen szabadelvű szempontból. Oldalszámozáson belül Kádasi Laura grafikáival. (Magyar Múzsa Könyvek - Harmadik évezred sorozat, 1. kötet.) Fűzve, Kádasi Laura rajzával illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Villon, Francois - Faludy György: Francois Villon balladái Faludy György átköltésében. (Dedikált.) Budapest, 1998. Magyar Világ Kiadó (Egyetemi Nyomda Kft.) 93 + [3] p. Dedikált: "Ormos Erzsinek szeretettel: Faludy György. 1998. VI. 3." Faludy György klasszikus Villon-átdolgozása először 1937-ben jelent meg. Példányunk a verseskötetet 42. kiadásából származik. A szövegközti fametszetekkel kísért versek után a fordító eredeti utószava. Prov.: Ormos Erzsébet, a Magyar Világ Kiadó munkatársa volt. Illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Szabó Lőrinc: Reggeltől estig. Egy repülőutazás emléke. Molnár C. Pál fametszeteivel. Budapest, 1937. Magyar Bibliofilek Szövetsége (Kner Izidor ny., Gyoma). [100] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: "Ez a könyv a Magyar Bibliofilek Szövetsége második kiadványa. Haiman-Kner György terve szerint nyomtatta Kner Izidor könyvnyomdája Gyomán, 1937 április havában, Bodoni Antiqua betűkkel, a Hazai Papírgyár Rt. fűzfői gyárának famentes papírjára. Ez a példány Antal Ferenc, a Magyar Bibliofilek Szövetsége rendes tagja számára készült." Szabó Lőrinc költeményét oldalszámozáson belül Molnár C. Pál tizenegy egész oldalas fametszete kíséri. Lévay-Haiman 1.504. Molnár C. Pál grafikájával illusztrált, Kner Erzsébet által tervezett, enyhén kopott, szignált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
Szomaházy István: Kártya-kódex. Jókai Mór, Rákosi Jenő, Mikszáth Kálmán, Herczeg Ferenc, Rákosi Viktor, Bródy Sándor és Ambrus Zoltán közreműködésével szerk. - - . Bp.,(1898), Athenaeum,4+212 p. Kiadói festett, illusztrált egészvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.