Sütő András: Gyermekkorom tükörcserepei. Vál., szerk.: Ablonczy László. A szerző, Sütő András (1927-2006) Herder- és Kossuth-díjas erdélyi magyar író által DEDIKÁLT példány! Bp., 1984, Móra. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
Megdicsőülés. Mécs László legszebb versei Hincz Gyula színes kőrajzai által tolmácsolva. 1935. Számozatlan példány. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
Katona József: Bánk bán. Dráma öt felvonásban. Csók István képeivel illusztrált díszkiadás. A Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp., 1899, Pesti Napló, 1 t. (címkép)+ LXXXIII+167 p.+ 4 t. (hártyapapírral.) Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
Tolnai Regénytára 17 db kötete (13 mű): Dumas Sándor: Cézár szerelme.; Friedrich Gerstäcker: Aranyásók.; Edgar Allan Poe: Marie Roget titka.; Tábori Kornél: Jókai regénye.; stb. Bp., é.n., Tolnai. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban, több borítón tulajdonosi bélyegzővel.
Sinóros Szabó Katalin: Gross Arnold. Szerk. és a bevezető tanulmányt írta: - -. Bp., 1993, Dunakönyv. 158p. Első kiadás! Színes és fekete-fehér képekkel, Gross Arnold műveivel gazdagon illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Katona József: Bánk bán. Dráma öt felvonásban. Csók István képeivel illusztrált díszkiadás. A Pesti Napló ajándéka előfizetőinek. Bp., 1899, Pesti Napló, 1 t. (címkép)+ LXXXIII+167 p.+ 4 t. (hártyapapírral.) Kiadói aranyozott, festett egészvászon kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az elülső előzéklapon és címképen a gerinc mentén szakadással.