Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 355

Várnai Zseni - Peterdi Mária:  Mint viharban a falevél. [Önéletrajzi regény.] (Dedikált.) Budapest, 1943. (Szerző -- Arany János Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rt.) 328 p. Egyetlen kiadása. Dedikált: "Szeretettel: Várnai Zseni." Várnai Zseni költőnő (1890-1981) és lánya, Peterdi Mária által közösen írt önéletrajzi regény, mely döntően 1940 körüli párizsi emigrációs sorsukat tematizálja. Várnai Zseni több önéletrajzi regényt jegyez, ez sorrendben a második, amelyet a háború után, végleges beérkezése idején további három követ. Aranyozott, Mitterszky Nándor rajzával illusztrált kiadói félvászon kötésben.
20494.

Rufpreis:
4 000 HUF

Gellért Vilmos: Se úr, se paraszt. - - versei. (Bp., 1941), Olympos, 151+(9) p. Első kiadás. Az illusztrációk Gábor Éva munkái. Kiadói papírkötés, a címlap és az első 5 lap kijár, egyébként jó állapotban. Számozatlan példány. (Ritka!)
20495.

Rufpreis:
3 000 HUF

Tillinkó kópéságai. (Till Eulenspigel.) Magyar ifjúság számára átdolgozta: Schöpflin Aladár. [Bp.,1928], Franklin, 124+4 p. Átkötött aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, képtáblák nélkül.
20496.

Rufpreis:
3 000 HUF

20497.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

Vissnyovszky Rezső: Széphistóriáink olasz-latin csoportja. Bp., 1907, Stephaneum, 179 p. Kiadói papírkötés.
20498.

Rufpreis:
2 800 HUF

Tóth Árpád: Az öröm illan. Bp., 1922. Táltos,(Élet-ny.), 78 +1 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, a borító sérült, foltos, az elülső borító leszakadt, de a maga a könyv belül jó állapotban. Megjelent 1000 példányban. Számozatlan példány.
20499.

Rufpreis:
2 000 HUF

Pesti Futár 99 életrajz. Karácsony. Magyar selfmademanek. XXI. évf. 1928. dec. 25. Nádas Sándor szerkesztő előszavával. Bp., 1928, Wodianer F. és Fiai-ny., 159+1 p. Benne Bajor Gizi, Bartók Béla, Csortos Gyula, Fenyő Miksa, Friedrich István, Gömbös Gyula, Gratz Gusztáv, Heltai Jenő, Hevesi Sándor, Hevesi Simon, Iványi-Grünwald Béla, Kéthly Anna, Gróf Klebelsberg Kunó, Krudy Gyula, Marczali Henrik, Móricz Zsigmond, Petschauer Attila, Pólya Tibor, Rudnay Gyula és mások. Korabeli reklámokkal. Átkötött félvászon-kötés, bekötött papír védőborítókkal.
20500.

Rufpreis:
3 000 HUF
9

Pongrácz Árpád: A kozmetikus kézikönyve. A Budapesti Kozmetikusok Ipartestületének megbízásából írta: - -. Ipari Szakkönyvtár 21-22. Bp.,(1937.),Ipari Tanfolyamok Országos Vezetősége, (Pallas ny.), 223 p. Kiadói kopott félvászon-kötés,
20501.

Rufpreis:
2 800 HUF

Goethe, Johann Wolfgang: Pandora. Ünnepi játék. Bozóky Mária illusztrációival. Bp.,1961, Magyar Helikon, 169+3 p. Kiadói félbőr-kötés. Számozott (64./600) példány.
20502.

Rufpreis:
2 800 HUF

Zelk Zoltán: Bekerített csönd. DEDIKÁLT! Bp.,(1971), Szépirodalmi. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20503.

Rufpreis:
2 800 HUF
17

Lukianos: Beszélgetés a táncról. Ford.: Trencsényi-Waldapfel Imre. Kondor Lajos illusztrációival. Bp., 1959., Magyar Helikon, 159+2 p. Kiadói félbőr-kötés, jó állapotban. Számozott (868./1100) példány.
20504.

Rufpreis:
2 800 HUF

20505.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF