Petőfi Sándor összes költeményei. Hazai művészek rajzaival díszített képes kiadás. Bp., 1879. Mehner Vilmos,(Franklin-ny.),1-10,16/15,11-14,17-805+9 p. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, sérült lapokkal és rosszul visszakötött lapokkal, kijáró lapokkal, rossz állapotban.
Szász Károly kisebb költeményei I-II. köt. Bp., 1883, Franklin, 1 (címkép) t.+VII+1+399 p.; VII+423+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, benne néhány foltos lappal is.
Leacock, Stephen: Humoreszkek. Magyarra írta Karinthy Frigyes. Budapest, [1927]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 147 + [1] p. Első magyar kiadás. A címlapon a kiadás évéből származó tulajdonosi bejegyzés. Példányunk nyolcadik íve téves helyre kötve, fűzése enyhén meglazult. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
Szabó Lőrinc: Te meg a Világ. Versek. [Budapest], (1932). Pantheon-kiadás (Kner Izidor ny., Gyoma). 156 + [4] p. Egyetlen kiadás. A költő ötödik verseskötete, több méltatója szerint a XX. századi intellektuális líra egyik csúcsteljesítménye. Az utolsó oldalon és a hátsó borítón Kozma Lajos által rajzolt Kner-nyomdajegy. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Lévay-Haiman 1.458. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
Babits Mihály: Élet és irodalom. (Tanulmányok.) Budapest, [1929]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 207 + [1] p. Egyetlen kiadás. Babits Mihály kiadatlan és korábban megjelent irodalmi tanulmányainak gyűjteménye. A szerző tanulmányai túlmutatnak az irodalomtörténeti filológián, tanulmánygyűjteménye kulturális válságjelenségek, komoly téttel bíró irodalmi harcok dokumentációja. A tartalomból: A kettészakadt irodalom -- Magyar költő kilencszáztizenkilencben -- Az írástudók árulása -- Új klasszicizmus felé -- Indiszkréció az irodalomban -- A színpad válsága. A kötet végi függelékben Babits Mihály értelmező jegyzeteket fűz korábban megjelent szövegeihez. Néhány levél fűzése a gerincnél megerősítve. Botka 261. Az eredeti első fedőborító felhasználásával készült korabeli félvászon kötésben. Jó példány.