Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 355

Dizseri Eszter: Zsindelyné Tüdős Klára. Életrajz - dokumentumokban. 1895-1980. Vál. és szerk.: - - . Bp., 1994, Kálvin János Kiadó, 289+(3) p.+ 38 (képek) t. Kiadói kartonált papírkötés.
20482.

Rufpreis:
3 000 HUF

Esterházy Péter 2 kötete: Harmonia caelestis. Bp., 2000, Magvető, 711+(5) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel. + Javított kiadás. Melléklet a Harmonia caelestishez. Bp., 2002, Magvető, 281+(3) p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
20483.

Rufpreis:
3 000 HUF

Törőcsik Mari. Bérczes László beszélgetőkönyve. Bp., 2016, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20484.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Vujity Tvrtko: A pokol tanúja ...és ami azóta történt... Bővített válogatás új fejezetekkel. 2013, Pokoli - Angyali Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés.
20485.

Rufpreis:
3 000 HUF

Ámosz Oz: Szeretetről, sötétségről. Ford.: Szántó Judit. A szerző, Ámosz Oz (1939-2018) izraeli író és újságíró által DEDIKÁLT példány. Bp., 2010, Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20486.

Rufpreis:
3 000 HUF

Petőfi Sándor összes költeményei. Hazai művészek rajzaival díszített képes kiadás. Bp., 1879. Mehner Vilmos,(Franklin-ny.),1-10,16/15,11-14,17-805+9 p. Gazdag szövegközti képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel és kötéssel, sérült lapokkal és rosszul visszakötött lapokkal, kijáró lapokkal, rossz állapotban.
20487.

Rufpreis:
3 000 HUF
13

20488.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

20489.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szász Károly kisebb költeményei I-II. köt. Bp., 1883, Franklin, 1 (címkép) t.+VII+1+399 p.; VII+423+1 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, benne néhány foltos lappal is.
20490.

Rufpreis:
2 400 HUF

Leacock, Stephen:  Humoreszkek. Magyarra írta Karinthy Frigyes. Budapest, [1927]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 147 + [1] p. Első magyar kiadás. A címlapon a kiadás évéből származó tulajdonosi bejegyzés. Példányunk nyolcadik íve téves helyre kötve, fűzése enyhén meglazult. Fűzve, színes, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Körülvágatlan, jó példány.
20491.

Rufpreis:
4 000 HUF

Szabó Lőrinc:  Te meg a Világ. Versek. [Budapest], (1932). Pantheon-kiadás (Kner Izidor ny., Gyoma). 156 + [4] p. Egyetlen kiadás. A költő ötödik verseskötete, több méltatója szerint a XX. századi intellektuális líra egyik csúcsteljesítménye. Az utolsó oldalon és a hátsó borítón Kozma Lajos által rajzolt Kner-nyomdajegy. Példányunk fűzése enyhén meglazult. Lévay-Haiman 1.458. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
20492.

Rufpreis:
5 000 HUF

Babits Mihály:  Élet és irodalom. (Tanulmányok.) Budapest, [1929]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 207 + [1] p. Egyetlen kiadás. Babits Mihály kiadatlan és korábban megjelent irodalmi tanulmányainak gyűjteménye. A szerző tanulmányai túlmutatnak az irodalomtörténeti filológián, tanulmánygyűjteménye kulturális válságjelenségek, komoly téttel bíró irodalmi harcok dokumentációja. A tartalomból: A kettészakadt irodalom -- Magyar költő kilencszáztizenkilencben -- Az írástudók árulása -- Új klasszicizmus felé -- Indiszkréció az irodalomban -- A színpad válsága. A kötet végi függelékben Babits Mihály értelmező jegyzeteket fűz korábban megjelent szövegeihez. Néhány levél fűzése a gerincnél megerősítve. Botka 261. Az eredeti első fedőborító felhasználásával készült korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
20493.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF