Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 355

Gyulai Pál:  Gyulai Pál költeményei. I-II. kötet. [Teljes, két kötetben.] Budapest, 1894. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 1 t. (hártyapapírral védett címképen a szerző portréja, heliogravűr) + [8] + 310 p.; 299 + [1] p. Gyulai Pál (1826-1909) író, szerkesztő, kritikus, egyetemi tanár, iskolaformáló irodalomtörténész, az MTA rendes tagja, a Kisfaludy Társaság elnöke. Arany János baráti társaságának belső köreiből került a hazai irodalmi élet hatalmi pozícióiba. Évtizedes szerkesztői gyakorlata megkerülhetetlen tekintélyt kölcsönöztek neki, Jókai Mór műveiről írt racionális, ám kíméletlen kritikái némi derültséget keltettek akadémiai körökön kívül, bár kritikai szigorát senki sem tartotta megalapozatlannak. Kritikusi és írói tevékenysége mellett az Arany János-i hagyományokat folytatta lírájában. A hosszú életű irodalmár verseinek első gyűjteményes kiadása 1870-ben jelent meg, példányunk a harmadik, bővített kiadásból való. A két kötet beosztása: Költemények 1846-1864. Költemények 1864-1893. Egységes, díszesen aranyozott, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben, aranyozott festésű lapszélekkel. Szép példány.
20421.

Rufpreis:
6 000 HUF
11

Arany János összes munkái II., IV, VII., VIII. + Arany János hátrahagyott iratai és levelezése IV. köt. Bp., én.-1889., Franklin - Ráth Mór. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötések, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítókkal, a IV. kötetben hiányzik a szennylap és az előzéklap, kétféle kötésben.
20422.

Rufpreis:
6 000 HUF

Arany János hátrahagyott iratai és levelezése I-III. köt. Bp., 1888., Ráth Mór, 1 t.+4+LI+1+556 p.; 1 t.+4+575+1+XLIII p.+2 t.; 1 t.+4+XIX+494+1 p.+2 (hasonmás) t. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, az első két kötet gerincein sérülésekkel, egy kijáró lappal, az egyik hasonmás sérült, szakadt, néhány helyen aláhúzásokkal.
20423.

Rufpreis:
6 000 HUF

[Folyóirat] Magyar Lányok. Képes hetilap fiatal leányok számára. Szerkeszti Tutsek Anna. Megjelen minden vasárnap. XIII. évfolyam, 1-26. szám. (1907. január 1. - 1907. június 23.) [Egybekötött fél évfolyam, teljes.] Budapest, 1907. Singer és Wolfner kiadása - Hungaria Könyvnyomda Rt. [4] + 424 p. A Singer és Wolfner Könyvkiadó "Az Én Ujságom" gyermeklap testvérlapjaként indította el "Magyar Lányok" című képes hetilapját, 1894-ben, Tutsek Anna író, szerkesztő, ifjúsági író szerkesztésében. A "Magyar Lányok" folyóirat a lányközönség speciális érdeklődésére számot tevő ifjúsági regényeket, elbeszéléseket, rövid jeleneteket közölt, kézimunka- és növényápolási rovatai mellett. Ismeretterjesztő anyaga olykor a női sportra, a lakáskultúrára és a divatra is kiterjedt (évfolyamunkban külön cikkek foglalkoznak a női vívás, és az Egyesült Államokból kiinduló új tánc, a boszton témájával), képanyagában pedig a női hivatás korabeli elvárt mintázatait vázolja fel - a felnőtt nők a család és az elesettek őrangyalaiként, a művészek múzsáiként, a tavasz, a megújulás hírnökeiként tűnnek fel. A képanyag olykor bemutatja a női munkavállalók helyzetét is, jóllehet, nem magyarországi, hanem egyesült államokbeli példák alapján. Évfolyamunk neves szerzői Gaál Mózes, Bársony István, Benedek Elek, Mikszáth Kálmán, Krúdy Gyula; számos elbeszéléssel jelentkezik a Cilike-történeteket jegyző szerkesztő, Tutsek Anna, valamint a korabeli gyermekirodalom elismert szerzői: Ego (Fried Margit), Lengyel Laura és Pósa Lajosné. Évfolyamunk Gaál Mózes "Napsugár" című regényét közli folytatásokban, valamint A. Clément "A testvérek" című tárcaregényét, Zempléni P. Gyuláné átdolgozásában. Ez utóbbit az évfolyam végén egy valóságos kalandregény, Rider Haggard "A zuluföldi varázsló" című regényének fordítása váltja fel. A tartalomból: Ábrányi Emil: Március tizenötödikén -- Bársony István: Filkó -- Hajtay Etelka: Pályaválasztás -- Huszár Ilona: Az asztal esztétikája -- Gyökössy Endre: Csendül a harang -- Krúdy Gyula: Majális -- Lampérth Géza: A régi magyar konyha -- Lőrinczy György: A peripatetikusok -- Lengyel Laura: Terka és a kisasszony -- Mikszáth Kálmán: Jókai Mór élete és kora (részlet) -- Novelly Riza: Ceylon szigetén -- Leánynevelés az Egyesült Államokban -- Champignon termelése a pincében -- Marcipán -- Téli sportélet a Tátrában -- A vívásról -- A magyar csipkéről -- A hímzésről. Az első előzéken régi ajándékozási bejegyzés, a címoldalon lapszéli pótlás, javítás, néhány levél fűzése a gerincnél megerősítve, néhány levélen javítás, néhány levélen apró szakadásnyom, néhány levél fűzése meglazult. Lakatos 1583. Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
20424.

Rufpreis:
6 000 HUF

Csizmadia Sándor: Magyar álmodók. Versgyüjtemény. Összeáll. és kiadta: - - . Gyoma, 1941, Nádudvary Mihály-ny., 63+(5) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, kisebb lapszéli foltokkal. A kötet egyik versének szerzője, K. Losonczy Júlia dedikációjával. (Ritka!)
20425.

Rufpreis:
6 000 HUF

Marosi Ildikó: Kis /Helikon/ Könyv. Versailles-i repkény. A szerző által DEDIKÁLT példány! Csíkszereda, 2004, Pallas-Akadémia. Kiadói papírkötés.
20426.

Rufpreis:
6 000 HUF

Faludy György:  Vitorlán Kekovába. [Versek.] (Dedikált.) [Budapest], 1998. Magyar Világ Kiadó (Gyomai Kner Nyomda Rt.) 78 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: "Ormos Erzsinek szívvel és örömmel: Faludy György. 1998. VI. 3." Faludy György döntően rendszerváltás után született verseskötetének szövegeit bizonyos mértékig önéletrajzi szemlélet szervezi. Prov.: Ormos Erzsébet, a Magyar Világ Kiadó munkatársa volt. Színes, illusztrált kiadói kartonkötésben. Jó példány.
20427.

Rufpreis:
5 000 HUF

Mi ezen az úton maradunk. (1956-2002.) Szerk.: Dózsa Tamás.  Orbán Viktor (1963-) politikus, jogász, miniszterelnök ALÁÍRÁSÁVAL, dátumozva. hn., 2002., Art-Gra-Fon, 56 p. Kiadói kartonált papírkötés. + Benne európai parlamenti választásról szóló 2019-es körlevéllel.
20428.

Rufpreis:
5 000 HUF

Nagy Gáspár: Áron mondja. A szerző által DEDIKÁLT! Orosz István rajzaival. Bp., 1986., Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
20429.

Rufpreis:
5 000 HUF

Dévai Elemér Attila: Bevezetés a magyar pásztorasztrológiába és a magyar szimbólumrendszerbe. Leányfalu, 1999, Somogyi és Fia Kft. Kiadói papírkötés.
20430.

Rufpreis:
4 400 HUF
11,92
13,75

20431.

Rufpreis:
5 000 HUF

Kolozsvári Grandpierre Emil: A sárgavirágos leány. (Dedikált!) [Bp., 1941], Franklin-Társulat, 204+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, ex libris-szel (Sarlós István). A szerző, Kolozsvári Grandpierre Emil (1907-1992) író, műfordító, kritikus által Komor András (1898-1944) költő, író, filmkritikus részére dedikált példány.
20432.

Rufpreis:
5 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF