Kisfaludi Kisfaludy Károly minden munkái. I., II-IV. köt. [Egy kötetben.] A Kisfaludy-Társaság megbizásából szerkeszté: Toldy Ferencz. Pest, 1859, Heckenast Gusztáv, 200 p.; 228+1 p.; 206+1 p. Ötödik öszves kiadás. Félvászon-kötés, kopott borítóval, az első lap javított, foltos lapokkal, a címlapon bejegyzéssel, hiányzó címképpel.
Közhasznu esmeretek tára. A' Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. II. kötet. Baco - Canonisatio. Pest, 1831, Wigand Ottó (Landerer-ny.), 582 p. Korabeli félbőr-kötésben, kissé kopottas borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bejegyzéssel és bélyegzőkkel.
Látos Sándor: Az eke visszafordul. (Dedikált.) (Budapest, 1965). A szerző kiadása (Bács-Kiskun megyei Nyomdaipari Vállalat, Kecskemét). 313 + [3] p. Egyetlen kiadás. 3000 példányban megjelent elbeszéléskötet dedikált példánya: "Kuthy Zoltánnak, tisztelettel: Látos Sándor. 1967. dec. 28." A tartalomból: Disznótor Bankoséknál -- Az eke visszafordul -- Varga Péterből népnevelő lett -- Szemesék kecskéje. Az első előzéken régi tulajdonosi bejegyzés. Enyhén rozsdafoltos kiadói félvászon kötésben, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
Gryphius, Andreas: Felirat a mulandóság templomán. Válogatta, fordította és az utószót írta Márton László. [Budapest], (1983). Helikon Kiadó (Kner Nyomda, Gyomaendrőd). 43 + [5] p. Egyetlen kiadás. A korlátozott példányszámban készült bibliofil kötet kolofonja: "Kiadta a Helikon Kiadó. [...] Készült a Kner Nyomdában, Gyomaendrődön. Megjelent fűzfői Helikon papíron, 4,23 ív terjedelemben, 1500 példányban (ebből 200 példány számozva, Ingres papírkötéssel). Ez a könyv a 8. számú példány." A harmincéves háború idején nevelkedett Andreas Gryphius (1616-1664) barokk költő, drámaíró válogatott szövegeit Márton László fordította és írt a fordításokhoz utószót. A kötetet Szántó Tibor könyvművész tervezte. (Helikon Stúdió. II. kötet.) Feliratozott kiadói papírkötésben, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
Sándor Kálmán: A legsoványabb tehén esztendeje. (Számozott.) (Budapest), 1958. Magyar Helikon (Kossuth Nyomda). 412 + [8] p. Kolofon: "Sándor Kálmán A legsoványabb tehén esztendeje című művének második, átdolgozott kiadása. A műszaki munkálatokat Földes György irányította. Készült a Kossuth Nyomdában Garamond betűkkel 4700 példányban, ebből 600 példány offset papíron félbőrkötésben számozva, Háy Károly László 20 eredeti linóleum-metszetével jelent meg. Ez a könyv a 459. számú példány." Sándor Kálmán (1903-1963) baloldali író, újságíró keserű társadalmi szatírája az író utószava szerint 1930-ban íródott, első kiadása 1947-ben jelent meg. Az új kiadást oldalszámozáson belül Háy Károly László linóleummetszetei díszítik. Aranyozott gerincű, illusztrált kiadói félbőr kötésben. Jó példány.
2 db Szepessy Lászlóról szóló mű: Szepessy László élete, munkássága. Verses antológia. Dombóvár, 2023, Dombóvári Városszépítő és Városvédő Közhasznú Egyesület. Kiadói papírkötés. + Kovács Rózsa: Szepessy László életrajza. 1880-1915. Dombóvár, 2023, Dombóvári Városszépítő és Városvédő Közhasznú Egyesület. Kiadói tűzött papírkötés.
Surányi Miklós: Egyedül vagyunk. Regény. Stefferl. Gróf Széchenyi István. A legnagyobb magyar. I-III (egybekötve). Budapest, (1936). Singer-Wolfner (Athenaeum Ny.) 367 p., 338 p., 351 p. 19 cm. Aranyozott, kiadói egészbőr kötésben, sérülésekkel
Kádár Lajos: Tyukász Péter. Regény. (Dedikált.) Budapest, (1938). Dante Könyvkiadó (Hornyánszky Viktor Rt. ny.) [2] + 284 + [4] p. Dedikált: "Emlékül az én kedves öcsémnek, ifjabb Kádár Jenőnek meleg atyai szeretettel: Kádár Lajos. 1977. május 19." Kádár Lajos (1896-1986) író, Móricz Zsigmond felfedezettje. Önéletrajzi elemekben gazdag regénye egy alföldi szegény paraszti hős életét követi az első világháború előtt, katonai szolgálata alatt, orosz, majd szovjet hadifogságában, végül hazatérése után. A regény első kiadása 1937-ben jelent meg a Harmónia Kultúrbizottság gondozásában, példányunk a Dante Könyvkiadó által gondozott kiadásból való. Népi motívummal illusztrált kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
Losonci Miklós: Magból erdő I-III (Losonci Breviárium) - Válogatott tanulmányok. Szentendre, 2006-2009, Bíró Family. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.