Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 355

Fekete István 4 műve (5 kötetben): Bogáncs. I-II. köt.; Kele.; Lutra.; Ballagó idő. Bp., 1963-1974, Móra. Kiadói papírkötés / félvászon-kötés / egészvászon-kötés, változó állapotban.
20675.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kisfaludi Kisfaludy Károly minden munkái. I., II-IV. köt. [Egy kötetben.] A Kisfaludy-Társaság megbizásából szerkeszté: Toldy Ferencz. Pest, 1859, Heckenast Gusztáv, 200 p.; 228+1 p.; 206+1 p. Ötödik öszves kiadás. Félvászon-kötés, kopott borítóval, az első lap javított, foltos lapokkal, a címlapon bejegyzéssel, hiányzó címképpel.
20676.

Rufpreis:
3 000 HUF

Közhasznu esmeretek tára. A' Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. II. kötet. Baco - Canonisatio. Pest, 1831, Wigand Ottó (Landerer-ny.), 582 p. Korabeli félbőr-kötésben, kissé kopottas borítóval, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi bejegyzéssel és bélyegzőkkel.
20679.

Rufpreis:
1 800 HUF

20680.

Rufpreis:
2 400 HUF

Gryphius, Andreas: Felirat a mulandóság templomán. Válogatta, fordította és az utószót írta Márton László. [Budapest], (1983). Helikon Kiadó (Kner Nyomda, Gyomaendrőd). 43 + [5] p. Egyetlen kiadás. A korlátozott példányszámban készült bibliofil kötet kolofonja: "Kiadta a Helikon Kiadó. [...] Készült a Kner Nyomdában, Gyomaendrődön. Megjelent fűzfői Helikon papíron, 4,23 ív terjedelemben, 1500 példányban (ebből 200 példány számozva, Ingres papírkötéssel). Ez a könyv a 8. számú példány." A harmincéves háború idején nevelkedett Andreas Gryphius (1616-1664) barokk költő, drámaíró válogatott szövegeit Márton László fordította és írt a fordításokhoz utószót. A kötetet Szántó Tibor könyvművész tervezte. (Helikon Stúdió. II. kötet.) Feliratozott kiadói papírkötésben, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20681.

Rufpreis:
2 400 HUF

Sándor Kálmán:  A legsoványabb tehén esztendeje. (Számozott.) (Budapest), 1958. Magyar Helikon (Kossuth Nyomda). 412 + [8] p. Kolofon: "Sándor Kálmán A legsoványabb tehén esztendeje című művének második, átdolgozott kiadása. A műszaki munkálatokat Földes György irányította. Készült a Kossuth Nyomdában Garamond betűkkel 4700 példányban, ebből 600 példány offset papíron félbőrkötésben számozva, Háy Károly László 20 eredeti linóleum-metszetével jelent meg. Ez a könyv a 459. számú példány." Sándor Kálmán (1903-1963) baloldali író, újságíró keserű társadalmi szatírája az író utószava szerint 1930-ban íródott, első kiadása 1947-ben jelent meg. Az új kiadást oldalszámozáson belül Háy Károly László linóleummetszetei díszítik. Aranyozott gerincű, illusztrált kiadói félbőr kötésben. Jó példány.
20682.

Rufpreis:
2 400 HUF

2 db Szepessy Lászlóról szóló mű: Szepessy László élete, munkássága. Verses antológia. Dombóvár, 2023, Dombóvári Városszépítő és Városvédő Közhasznú Egyesület. Kiadói papírkötés. + Kovács Rózsa: Szepessy László életrajza. 1880-1915. Dombóvár, 2023, Dombóvári Városszépítő és Városvédő Közhasznú Egyesület. Kiadói tűzött papírkötés.
20683.

Rufpreis:
1 400 HUF

Perlaky Lajos: Napfényes életfilozófia. Bp., Szerző. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
20684.

Rufpreis:
2 000 HUF

20685.

Rufpreis:
1 600 HUF

20691.

Rufpreis:
3 000 HUF

20692.

Rufpreis:
1 600 HUF

Fekete István: Lutra. Egy vidra regénye. Bp., 1955, Ifjúsági Könyvkiadó. Ex librisszel. Kiadói félvászon kötés, kopottas állapotban.
20693.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF