Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 198

The New Democracies. Global change and U.S. policy. Edited by Brad Robert. Cambride - London, 1990, Washington Quarterly Reader. Kiadói papírkötés.
19414.

Rufpreis:
1 800 HUF

Nicolae Ceausescu: A Központi Bizottság jelentése a Román Kommunista Pártnak a XI. és XII. kongresszus közötti időszakban kifejtett tevékenységéről és a párt jövőbeni feladatairól. 1979. november 19. Bukarest, 1979, Politikai Könyvkiadó, 126+(2) p. Kiadói papírkötés.
19415.

Rufpreis:
1 600 HUF

Kolligátum, 4 mű egy kötetben (közte egy dedikált): Kulcsár Ernő: Fejezetek szövetkezésünk történetéhez. Szövetkezeti ismeretek V. (Dedikált!); Erdei Ferenc: A magyar szövetkezeti mozgalom út útjai. Paraszt könyvtár 4.; A magyar szövetkezeti mozgalom története a felszabadulás után.; V. I. Lenin a szövetkezetekről. (A lenini szövetkezeti tanítás bibliographiája). Szövetkezeti könyvtár kiadványai 1. Műbőr-kötésben, néhány sérült lappal.
19416.

Rufpreis:
1 200 HUF

Niederhauser Emil: Nemzetek születése Kelet-Európában. (Dedikált!) Bp., 1976, Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Niederhauser Emil (1923-2010) Széchenyi-díjas történész, művelődéstörténész, egyetemi tanár, az MTA tagja által dedikált példány.
19417.

Rufpreis:
1 800 HUF

Anonymus: Gesta Hungarorum. Béla király jegyzőjének könyve a magyarok cselekedeteiről. Ford., és jegyzetekkel ellátta: Pais Dezső. A bevezetőt írta, a jegyzeteket kiegészítette és a térképet tervezte: Györffy György. Bp., 1977, Magyar Helikon. Hasonmás kiadás, fordítással. Kartonált papírkötésben, kissé szakadt, foltos kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
19418.

Rufpreis:
1 600 HUF

Froissart krónikája. Válogatás. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Kulcsár Zsuzsanna. Ford.: Hap Béla, Szeredi Anna. Bp., 1971., Gondolat. Jean Froissart (cca 1337-1404) középkori francia történetíró. Fő művében a százéves háború előzményeit és főbb eseményeit, véres francia - angol küzdelmeit ismerteti. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült, hiányos kiadói papír védőborítóban.
19419.

Rufpreis:
1 800 HUF

Francis Fukuyama: After the neocons. America at the Crossroads. London, 2007., Profile Books. Kiadói papírkötés.
19420.

Rufpreis:
1 800 HUF

Solymosi Frigyes: Valóban kollaboránsok voltunk? Tudomány, elkötelezettség, hazaszeretet. DEDIKÁLT! Bp., 2002, Kairosz. Kiadói kartonált papírkötés.
19421.

Rufpreis:
700 HUF
1,90
2,19

Kecskeméthy Aurél naplója 1851-1878. Sajtó alá rend., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Rózsa Miklós. Bp., 1909, Franklin-Társulat, LXIX+(3)+326+(2) p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, foltos, a fűzéstől elváló gerinccel.
19422.

Rufpreis:
1 000 HUF

Le Goff, Jaques: Az értelmiség a középkorban. Bp., 1979, Magvető. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19423.

Rufpreis:
1 000 HUF

Borzsák István: Poppea megkoronzása. A szerző, Borzsák István (1914-2007) világhírű klasszika-filológus, ókortudós, irodalomtörténész által DEDIKÁLT példány! "Tibornak szíves üdvözlettel Steph." Különlenyomat: Antik Tanulmánok. Studia Antiqua XXXIX. köt. 1-2. sz. Bp., 1995, Akadémiai Kiadó, 143-146 p. Kiadói papírkötés.
19424.

Rufpreis:
1 200 HUF

Dümmerth Dezső: Történetkutatás és nyelvkérdés a magyar-Habsburg viszony tükrében. Különlenyomat: Filológiai Közlöny 1966/3-4. sz. Bp., 1966, Akadémiai-ny., 391-414 p. Kiadói papírkötés.
19425.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF