Nicolae Ceausescu: A Központi Bizottság jelentése a Román Kommunista Pártnak a XI. és XII. kongresszus közötti időszakban kifejtett tevékenységéről és a párt jövőbeni feladatairól. 1979. november 19. Bukarest, 1979, Politikai Könyvkiadó, 126+(2) p. Kiadói papírkötés.
Kolligátum, 4 mű egy kötetben (közte egy dedikált): Kulcsár Ernő: Fejezetek szövetkezésünk történetéhez. Szövetkezeti ismeretek V. (Dedikált!); Erdei Ferenc: A magyar szövetkezeti mozgalom út útjai. Paraszt könyvtár 4.; A magyar szövetkezeti mozgalom története a felszabadulás után.; V. I. Lenin a szövetkezetekről. (A lenini szövetkezeti tanítás bibliographiája). Szövetkezeti könyvtár kiadványai 1. Műbőr-kötésben, néhány sérült lappal.
Niederhauser Emil: Nemzetek születése Kelet-Európában. (Dedikált!) Bp., 1976, Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Niederhauser Emil (1923-2010) Széchenyi-díjas történész, művelődéstörténész, egyetemi tanár, az MTA tagja által dedikált példány.
Anonymus: Gesta Hungarorum. Béla király jegyzőjének könyve a magyarok cselekedeteiről. Ford., és jegyzetekkel ellátta: Pais Dezső. A bevezetőt írta, a jegyzeteket kiegészítette és a térképet tervezte: Györffy György. Bp., 1977, Magyar Helikon. Hasonmás kiadás, fordítással. Kartonált papírkötésben, kissé szakadt, foltos kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
Froissart krónikája. Válogatás. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Kulcsár Zsuzsanna. Ford.: Hap Béla, Szeredi Anna. Bp., 1971., Gondolat. Jean Froissart (cca 1337-1404) középkori francia történetíró. Fő művében a százéves háború előzményeit és főbb eseményeit, véres francia - angol küzdelmeit ismerteti. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült, hiányos kiadói papír védőborítóban.
Borzsák István: Poppea megkoronzása. A szerző, Borzsák István (1914-2007) világhírű klasszika-filológus, ókortudós, irodalomtörténész által DEDIKÁLT példány! "Tibornak szíves üdvözlettel Steph." Különlenyomat: Antik Tanulmánok. Studia Antiqua XXXIX. köt. 1-2. sz. Bp., 1995, Akadémiai Kiadó, 143-146 p. Kiadói papírkötés.