Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 198

Magyar statisztikai zsebkönyv, VII. évfolyam. Szerkesztő: vitéz Mike Gyula. (1938). Budapest, 1938. Magyar Királyi Központi Statisztikai Hivatal - "Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. IX + [3] + 324 p.+ 2 térkép (színes, dupla oldalas). A Magyar statisztikai zsebkönyv páratlanul gazdag pillanatfelvételt ad Magyarország gazdasági, társadalmi, közigazgatási, jogszolgáltatási, társadalombiztosítási, egyházi, kulturális és művelődési állapotáról. Az infografikákkal kísért oldalakon egy fejlődésnek indult, jobb sorsra érdemes ország képe bontakozik ki, amely túl van a recesszión (valamint az első országbővülésen is). Az évkönyvből nem csupán a teljes népesség vármegyénkénti anyanyelvi és felekezeti arányszámai, nem csupán a foglalkoztatási ágak szerinti munkavállalók száma derül ki, a statisztika mélyebb ennél: a gyáriparos belül megtudhatjuk például a tisztes kisipar foglalkoztatási adatait: a mézesbábos, pék, pincér, fényképész szakmákban tevékenykedő férfi és női dolgozók számait is, a szőlőművelés adatait, a munkaviszályok (sztrájkok) esetszámait, a főbb foglalkozási ágak átlagos jövedelmeit, a társadalombiztosítás, a közlekedés, az egészségügy mutatószámait, fekete krónika gyanánt tallózhatunk az elmúlt év tűzkárainak okaiban (gyújtogatás, villámcsapás, öngyulladás, gondatlanság, gyermekjáték) tanulmányozhatjuk az elmúlt év bűnlajstromát; derűsebb témákban a felsőfokú oktatásban kiadott oklevelek megoszlásában tallózhatunk, valamint az iskolán kívüli népművelés számaiban, a mozitermek, mozielőadások, mozilátogatók számának alakulásában, rádió-előfizetők arányszámaiban, illetve böngészhetjük a jelentősebb közgyűjtemények lajstromát is. A kötet elején történelmi áttekintés, melyet minisztériumi szaknévsor követ, e bevezető után a munka zömét jelentő statisztikai adatközlés, függelékként az első bécsi döntés nyomán visszatért Felvidék adatai. Példányunk első két ívének levelein a gerincnél halvány foltosság. BOEH. VII, 743. Fűzve, enyhén foltos gerincű kiadói borítóban.
19366.

Rufpreis:
3 000 HUF

Antall József élete képekben. Összeáll.: Antall Péter - Szebellédy Géza. Antall Józsefné által ALÁÍRT példány. Gyula, 1994, Tevan Kiadó. Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóval.
19367.

Rufpreis:
4 000 HUF

1949-1950 Szovjet Kultúra. I. évf. 1. sz., II. évf. 2-8 sz. 1949 dec. - 1950. augusztus. Szerk.: Rusznyák István. Bekötött papírborítókkal. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
19368.

Rufpreis:
2 800 HUF

Doing Medicine Together. Germany and Russia between the Wars. Edited by Susan Gross Solomon. German and European Studies. Toronto,2006,University of Toronto Press. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19369.

Rufpreis:
2 400 HUF

Mythen der Nationen. 1945 - Arena der Erinnerungen. Hrsg. von Monika Flacke. Eine Ausstellung des Deutschen Historischen Museums. Berlin, 2005, DHM. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
19370.

Rufpreis:
2 000 HUF

Magyarország régészeti leletei. Szerk.: B. Thomas Edit. Írták: Vértes László, Patay Pál, B. Bónis Éva, B. Thomas Edit, Szentléleky Tihamér, Cs. Sós Ágnes, L. Kovrig Ilona, Kádár Zoltán. Bp., 1957, Corvina, 446 p.+4 (kihajtható térképek) t. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. Megjelent 1000 példányban.
19371.

Rufpreis:
4 000 HUF

19372.

Rufpreis:
4 000 HUF

Maria Cristina Guidotti, Valeria Cortese: Az ókori Egyiptom képes atlasza. Bp., 2006, Napraforgó. 239+1 p. Kiadói kartonált papírkötés.
19373.

Rufpreis:
4 600 HUF
12,47
14,38

1905 Századok. A Magyar Történelmi Társulat közlönye. Szerk.: Nagy Gyula. XXXIX. évfolyam. [Egy kötetben]. Bp., 1905, Magyar Történelmi Társulat (Athenaeum-ny.), IX+(1)+984 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval és gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
19374.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

Halász Imre: Egy letünt nemzedék. Emlékezések a magyar állam kialakulásának ujabb korszakából. Bp., 1911, Nyugat ("Jókai"-ny.), 528 p. Átkötött félvászon-kötésben, a gerincen kisebb sérüléssel, belül nagyrészt jó állapotban, helyenként ceruzás aláhúzásokkal, a címlapon névbejegyzéssel.
19375.

Rufpreis:
2 400 HUF

Magyar statisztikai zsebkönyv, VI. évfolyam. Szerkesztő: vitéz Mike Gyula. (1937). Budapest, 1937. Magyar Királyi Központi Statisztikai Hivatal - "Pátria" Irodalmi Vállalat és Nyomdai Rt. IX + [1] + 314 p. + 2 térkép (színes, dupla oldalas). A Magyar statisztikai zsebkönyv páratlanul gazdag pillanatfelvételt ad Magyarország gazdasági, társadalmi, közigazgatási, jogszolgáltatási, társadalombiztosítási, egyházi, kulturális és művelődési állapotáról. Az infografikákkal kísért oldalakon egy fejlődésnek indult, jobb sorsra érdemes ország képe bontakozik ki, amely túl van a recesszión. Az évkönyvből nem csupán a teljes népesség vármegyénkénti anyanyelvi és felekezeti arányszámai, nem csupán a foglalkoztatási ágak szerinti munkavállalók száma derül ki -- a Hajdú vármegyei bányászok száma például --, hanem a mezőgazdasági és ipari termelés, a társadalombiztosítás, a közlekedés, a népmozgalom fő adatai is, fekete krónika gyanánt tallózhatunk az elmúlt év tűzkárainak okaiban (gyújtogatás, villámcsapás, öngyulladás, gondatlanság, gyermekjáték) tanulmányozhatjuk az elmúlt év bűnlajstromát; derűsebb témákban a felsőfokú oktatásban kiadott oklevelek megoszlásában tallózhatunk, valamint az iskolán kívüli népművelés számaiban, a mozitermek, mozielőadások, mozilátogatók számának alakulásában, rádió-előfizetők arányszámaiban, illetve böngészhetjük a jelentősebb közgyűjtemények lajstromát is. A kötet elején történelmi áttekintés, melyet minisztériumi szaknévsor követ, e bevezető után a munka zömét jelentő statisztikai adatközlés. Példányunk első ívének levelein a gerincnél halvány foltosság. BOEH. VII, 742. Fűzve, kiadói borítóban, az első fedőborítón kisebb, halvány foltosság.
19376.

Rufpreis:
3 000 HUF

68. Revolution I Love You. 1968 In Art, Politics and Philosophy. Forradalom szeretlek. 1968 a művészetben, a politikában és a filozófiában. Edited/szerk.: Maja Fowkers, Reuben Fowkers. Manchester - Thessaloniki - Bp., 2008., Miriad - Cact - Tafó. Angol, görög és magyar nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés.
19377.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF